6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 201)
  • Autor
    Wpisy

wyki

Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

usianka

Wyki, piszą że decyzja ma zapaść na jesieni. Włączył się w to najwyraźniej rzecznik praw obywatelskich.

grazyna-z

Zamieszczone przez wyki
    Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

Nie , nic na ten temat nie rzuciło mi się w oczy.
    Czyżby to co ważne jak zwykle malutkimi literkami gdzieś na końcu????

cat

No właśnie, mnie też dziś doszły słuchy, że ta ustawa jednak coraz bardziej prawdopodobna. Zamotany Ale na stronie MEN nie znalazłam nic nowego. Podobno w niektórych przedszkolach dla rocznika 2003 zamierzają w pierwszym semestrze realizować program dla 5-latków, a w drugim – dla zerówki. Jakby 2 lata w jednym.
    Wiem też, że niekóre mamy rocznika 2003 zdecydowały o posłaniu dzieciakaów już w tym roku do zerówki…

nena75

Zamieszczone przez Cat
    Wiem też, że niekóre mamy rocznika 2003 zdecydowały o posłaniu dzieciakaów już w tym roku do zerówki…

szok…

a to nie jest tak, że do I klasy mają iść dzieci z I połowy 2003 r.?

cat

Zamieszczone przez Nena75
    szok…

Nic już nie wiem, Nenka. Zamotany
    Tam jest jakoś tak napisane, że zachęcają, żeby rocznik 2003 (cały?) poszedł do I klasy, a o ewentualnym odroczeniu nauki mają decydowac rodzice po konsultacjach z psychologami. Tyle, że jeśli zdecydujesz się odroczyć I klasę to zostaje Ci powtarzanie grupy 5-latków, bo zerówek ma przecież w ogóle nie być Zamotany

wyki

Zamieszczone przez Usianka
    Wyki, piszą że decyzja ma zapaść na jesieni. Włączył się w to najwyraźniej rzecznik praw obywatelskich.

Dzięki. Wrzucam strone do Ulubionych.

wyki

szok…

U nas część rodziców dstała propozycję żeby dziecko przenieśc do zerówki ale chodziło glównie o przepełnienie izy grupy w przyszłym roku… Nikt się nie zgodzil…

wyki

Zamieszczone przez Cat
    Nic już nie wiem, Nenka. Zamotany
    Tam jest jakoś tak napisane, że zachęcają, żeby rocznik 2003 (cały?) poszedł do I klasy, a o ewentualnym odroczeniu nauki mają decydowac rodzice po konsultacjach z psychologami. Tyle, że jeśli zdecydujesz się odroczyć I klasę to zostaje Ci powtarzanie grupy 5-latków, bo zerówek ma przecież w ogóle nie być Zamotany

Zerówki maja byc normalnie tylko że w szkolach.

cait

szok…

Z tego co słyszałam, to wycofali się z tego pomysłu. Może, cholerka, małą demonstrację urządzić?

wyki

Zamieszczone przez Cait
    Z tego co słyszałam, to wycofali się z tego pomysłu. Może, cholerka, małą demonstrację urządzić?

Poszłabym na nią bo od wczoraj mam wścieka;)

Nawet nie na samą idee a na jej sposób wprowadzenia – jak zresztą chyba znakomita większość ludzi.

cait

Zamieszczone przez wyki
    Poszłabym na nią bo od wczoraj mam wścieka;)

Nawet nie na samą idee a na jej sposób wprowadzenia – jak zresztą chyba znakomita większość ludzi.

O tak, odnoszę wrażenie, że wszystko jest robione cichcem i za naszymi plecami.

cat

Zamieszczone przez wyki
    Zerówki maja byc normalnie tylko że w szkolach.

Coś mi tu nie gra, Wyki. Skoro 6 latek ma iśc do I klasy to do zerówki 5-latek, tak? Ale przecież właśnie tym 5-latkom robią miejsca w przedszkolach i mają wprowadzić dla nich obowiazek przedszkolny.
    Mówię Ci, moim zdaniem zerówek ma nie być wcale.

wyki

Zamieszczone przez Cat
    Coś mi tu nie gra, Wyki. Skoro 6 latek ma iśc do I klasy to do zerówki 5-latek, tak? Ale przecież właśnie tym 5-latkom robią miejsca w przedszkolach i mają wprowadzić dla nich obowiazek przedszkolny.
    Mówię Ci, moim zdaniem zerówek ma nie być wcale.

Kurcze… Faktycznie tak wynika z tego co piszesz ale to jakoś po głupiemu zupelnie… Gdzies tkwi błąd w tym rozumowaniu ale jestem tak zmęczona dziś ze go na bank nie dojrzę…

lauidz

Zamieszczone przez Cait
    Może, cholerka, małą demonstrację urządzić?

Najlepiej jakby maluch sie postawily:)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 201)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close