6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

200 odpowiedzi na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

  1. Wyki, piszą że decyzja ma zapaść na jesieni. Włączył się w to najwyraźniej rzecznik praw obywatelskich.

    • Zamieszczone przez wyki
      Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

      Nie, nic na ten temat nie rzuciło mi się w oczy.
      Czyżby to co ważne jak zwykle malutkimi literkami gdzieś na końcu????

      • No właśnie, mnie też dziś doszły słuchy, że ta ustawa jednak coraz bardziej prawdopodobna. Zamotany Ale na stronie MEN nie znalazłam nic nowego. Podobno w niektórych przedszkolach dla rocznika 2003 zamierzają w pierwszym semestrze realizować program dla 5-latków, a w drugim – dla zerówki. Jakby 2 lata w jednym.
        Wiem też, że niekóre mamy rocznika 2003 zdecydowały o posłaniu dzieciakaów już w tym roku do zerówki…

        • Zamieszczone przez Cat

          Wiem też, że niekóre mamy rocznika 2003 zdecydowały o posłaniu dzieciakaów już w tym roku do zerówki…

          szok…

          a to nie jest tak, że do I klasy mają iść dzieci z I połowy 2003 r.?

          • Zamieszczone przez Nena75
            szok…

            a to nie jest tak, że do I klasy mają iść dzieci z I połowy 2003 r.?

            Nic już nie wiem, Nenka. Zamotany
            Tam jest jakoś tak napisane, że zachęcają, żeby rocznik 2003 (cały?) poszedł do I klasy, a o ewentualnym odroczeniu nauki mają decydowac rodzice po konsultacjach z psychologami. Tyle, że jeśli zdecydujesz się odroczyć I klasę to zostaje Ci powtarzanie grupy 5-latków, bo zerówek ma przecież w ogóle nie być Zamotany

            • Zamieszczone przez Usianka
              Wyki, piszą że decyzja ma zapaść na jesieni. Włączył się w to najwyraźniej rzecznik praw obywatelskich.

              Dzięki. Wrzucam strone do Ulubionych.

              • Zamieszczone przez Nena75
                szok…

                a to nie jest tak, że do I klasy mają iść dzieci z I połowy 2003 r.?

                U nas część rodziców dstała propozycję żeby dziecko przenieśc do zerówki ale chodziło glównie o przepełnienie izy grupy w przyszłym roku… Nikt się nie zgodzil…

                • Zamieszczone przez Cat
                  Nic już nie wiem, Nenka. Zamotany
                  Tam jest jakoś tak napisane, że zachęcają, żeby rocznik 2003 (cały?) poszedł do I klasy, a o ewentualnym odroczeniu nauki mają decydowac rodzice po konsultacjach z psychologami. Tyle, że jeśli zdecydujesz się odroczyć I klasę to zostaje Ci powtarzanie grupy 5-latków, bo zerówek ma przecież w ogóle nie być Zamotany

                  Zerówki maja byc normalnie tylko że w szkolach.

                  • Zamieszczone przez Nena75
                    szok…

                    a to nie jest tak, że do I klasy mają iść dzieci z I połowy 2003 r.?

                    Z tego co słyszałam, to wycofali się z tego pomysłu. Może, cholerka, małą demonstrację urządzić?

                    • Zamieszczone przez Cait
                      Z tego co słyszałam, to wycofali się z tego pomysłu. Może, cholerka, małą demonstrację urządzić?

                      Poszłabym na nią bo od wczoraj mam wścieka;)

                      Nawet nie na samą idee a na jej sposób wprowadzenia – jak zresztą chyba znakomita większość ludzi.

                      • Zamieszczone przez wyki
                        Poszłabym na nią bo od wczoraj mam wścieka;)

                        Nawet nie na samą idee a na jej sposób wprowadzenia – jak zresztą chyba znakomita większość ludzi.

                        O tak, odnoszę wrażenie, że wszystko jest robione cichcem i za naszymi plecami.

                        • Zamieszczone przez wyki
                          Zerówki maja byc normalnie tylko że w szkolach.

                          Coś mi tu nie gra, Wyki. Skoro 6 latek ma iśc do I klasy to do zerówki 5-latek, tak? Ale przecież właśnie tym 5-latkom robią miejsca w przedszkolach i mają wprowadzić dla nich obowiazek przedszkolny.
                          Mówię Ci, moim zdaniem zerówek ma nie być wcale.

                          • Zamieszczone przez Cat
                            Coś mi tu nie gra, Wyki. Skoro 6 latek ma iśc do I klasy to do zerówki 5-latek, tak? Ale przecież właśnie tym 5-latkom robią miejsca w przedszkolach i mają wprowadzić dla nich obowiazek przedszkolny.
                            Mówię Ci, moim zdaniem zerówek ma nie być wcale.

                            Kurcze… Faktycznie tak wynika z tego co piszesz ale to jakoś po głupiemu zupelnie… Gdzies tkwi błąd w tym rozumowaniu ale jestem tak zmęczona dziś ze go na bank nie dojrzę…

                            • Zamieszczone przez Cait
                              Może, cholerka, małą demonstrację urządzić?

                              Najlepiej jakby maluch sie postawily:)

                              • szukam sobie w necie czy coś nie umknęło mojej uwadze
                                bo może nikt tego nie nagłośni… hmmm

                                • Zamieszczone przez cszynka

                                  szukam sobie w necie czy coś nie umknęło mojej uwadze
                                  bo może nikt tego nie nagłośni… hmmm

                                  już widziałam te plany
                                  ciekawe czy przejdą
                                  osobiście bardziej podoba mi się rozłożenie reformy na 3 lata
                                  ale i tak licze na to, że w 2009 r. to nie przejdzie 😉

                                  • Zamieszczone przez EwkaM

                                    osobiście bardziej podoba mi się rozłożenie reformy na 3 lata

                                    a mnie nie bardzo bo wtedy młoda poszłaby pierwszym rzutem z 7-latkami 😡
                                    to ja już wolę osobne klasy dla 6-latków i osobne dla 7-latków
                                    a najbardziej to wolę, żeby porządnie się do tego przygotowali i wprowadzili dopiero jak będą gotowe i szkoły i rodzice i same dzieci szybciej do tego przygotowywane

                                    • Zamieszczone przez cszynka

                                      a najbardziej to wolę, żeby porządnie się do tego przygotowali i wprowadzili dopiero jak będą gotowe i szkoły i rodzice i same dzieci szybciej do tego przygotowywane

                                      ba
                                      ale u nas najpierw zrobią, potem pomyślą

                                      • Zamieszczone przez cszynka

                                        szukam sobie w necie czy coś nie umknęło mojej uwadze
                                        bo może nikt tego nie nagłośni… hmmm

                                        Profilaktycznie zagoniłam małoletnią do nauki pisania.

                                        • Zamieszczone przez Cait
                                          Profilaktycznie zagoniłam małoletnią do nauki pisania.

                                          wariatka 😉

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general