6 tygodni przed…

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy

andzia77

Pytanie moje dotyczy przytulanka z mężusiem 6 tygodni przed porodem. Czy wskazana jest wstrzemięźliwość w tym okresie??? Dodam, że synuś ułożył się już do porodu a my zaczynamy się martwić czy go nie skrzywdzimy swoimi poczynaniami :))

cody

Re: 6 tygodni przed…

Ja mam termin na 27kwietnia, ale dzis w nocy chyba coś się zaczęło dziać!!! Kochaliśmy się jeszcze 3 dni temu 🙂

lilianka

Wstrzemięźliwość konieczna jest jedynie w ciąży wysokiego ryzyka. Jeżeli twoja ciąża przebiega prawidłowo, nie masz powodu do obaw, że zrobicie dzidziusiowi krzywde.
    Istnieje pogląd wśród pewnej grupy lekarzy, że seks w zaawansowanej ciąży może wywołać przedwczesny poród……..nie do końca jest to uzasadnione medycznie. Owszem, podczas orgazmu w organizmie kobiety wydziela się oksytocyna, wywołująca skurcze macicy. Poza tym w spermie znajdują się prostaglandyny, które powodują rozwieranie się szyjki macicy ale działa to dopiero wtedy, gdy na poród rzeczywiście już czas.
    „Przytulajcie się” z mężusiem ile chcecie (byle bez wielkich szaleństw i wyczynów akrobatycznych z Twojej strony ), później nie będzie na to za wiele czasu i być może ochoty .
    A jeśli bardzo poważnie Cię to trapi, po prostu zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj.

Pozdrawiam i życzę miłego „przytulanka”

lilianka

oliweczka

Jak wszystko w porzadku z ciaza, to nie ma co sie obawiac.
    Mnie doslownie „targalo” w ciazy – hormony, czy co… Nie moglam sobie miejsca znalezc – chcialam zawsze i wszedzie
    A kochalismy sie do ostatniego dnia.
    Nie obawiaj sie o malenstwo – jest bardzo dobrze zabezpieczone.
    Teraz tylko sie wyluzujcie i… do dziela!
    Pozdrowka!

Ania i Natunia (12.01.04)

anastazja

Przytulac mozes sie zawsze do meza , to znaczy do woli , co do stosunkow lekarze zalecaja prezerwatywe bo sperma ma wplyw na skurcze macicy a w tym okresie moga sie one nasilac ….
    Ja osobiscie nie stosowalam nic podczas tych koncowych tygodni , a ostatni stosunek mialam 2 godzinki przed porodem .

Pozdrawiam serdecznie !

Jagoda01.08.03

oliweczka

Hmmm… No a ja zupelnie zapomnialam o tej prezerwatywie i kochalismy sie caly czas „bez okrycia” od poczatku do konca
    Dobrze, ze Natek urodzila sie o czasie…
    Pozdrawiam,

Ania i Natunia (12.01.04)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close