Forum: Szkolniaki

7 i 8 latek – Jaki prezent pod choinkę?

Co kupić 7 i 8 latkowi?
Ważne, żeby nie było to LEGO 🙂

Oczywiście chodzi o prezent pod choinkę!
Pomocy!

Odpowiedź redakcji

Polecamy nasz wywiad: Jaki prezent chciałaby otrzymać 8-latka? >>

101 odpowiedzi na pytanie: 7 i 8 latek – Jaki prezent pod choinkę?

smoki Dodane ponad rok temu,

Co mogę doradzić patrząc na smoczaki?

Serio LEGO u Was odpada?

Nie wiem, bo my Lego to chyba do 60go roku życia będziemy im kupować. 😉

nelly Dodane ponad rok temu,

Ja nie kupię Lego. Mamy już tyle, że ciągle w nich siedzi. To już przestaje być Śmieszne. Fakt rozwija się manualnie, super wyobraźnię ma, ale ciagle tylko lego.
Ma tego już stanowczo za dużo. Chciałabym by od “nas” dostał coś, co mu pokaże ze nie tylko LEGO istnieje.

lilavati Dodane ponad rok temu,

Mogę polecić, naprawdę bardzo fajna

Noszę się z zamiarem zakupu

Młody napalony na jakieś fajne szachy 🙂

O tym, ze zainteresuje się jakimkolwiek lego przestałam marzyć 🙁

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

carcassonne jest super i rozwojowe w sensie można dokupić z czasem mnóstwo kolejnych fragmentów

w ogole gry sa fajne wg mojego dziecka bo sie gra z rodzicami 🙂
u nas tez w powazaniu geomagi
ksiazki
i przybory plastyczne wszelkiej masci
edytuje jeszcze bo tak sobie mysle nelly czy nie mozesz mu kazac wymyslec czegos niz lego z wymarzonych prezentow?
jak spotyka sie z kumplami to nie maja czegos co by chcial a sam nie ma?
szymon po kazdej wizycie u kolegow mi truje o roznych fajnych rzeczach ktore tam widzial poczawszy od playstation do kart uno czy jakis modeli samochodow

laura1 Dodane ponad rok temu,

moj 7 -latek chce dostac lunete

lea Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez laura1:moj 7 -latek chce dostac lunete
Myślę sobie o czymś w tym stylu, np. o mikroskopie.

mokla Dodane ponad rok temu,

Mój 7,5 latek bawi się klockami magnetycznymi. Mikroskop też chciał, ale uważam, że jeszcze za wcześnie na porządny.

Dorotka, co innego do bakugany ktorych ma setki, gazdzety z BEN10, ktore ma, ale kolega ma lepszy omnitrix niz on ma….itd….
myslimy nad luneta, ale szukam czegos innego jeszcze, czegos co mu pokaze ze nie tylko lego istnieje.

Wpadłam na fajny pomysł!

Moi chłopcy lubią budować ale nie tylko z klocków lego 🙂

Są takie zestawy: plan i zdjęcie budynku, cegły, dachówki i inne takie elementy + zaprawa murarska. Potem wodą można rozpuścić zaprawę i za pomocą uzupełniającego zestawu budować jeszcze raz. Polski zestaw kosztuje 25-50 zł.

Jak dla nas to jest hit! Poszukam Ci zdjęc.

Lubia też bawić się w archeologów. Z kawałka gipsu wydobywa się w pocie czoła, małym dłutkiem szkielet dinozaura.

Smoki, wlasnie o takie rzeczy mi chodzi.,
bo H. gdizekolwiek przyjdzie bawi sie klockami….

ciapa Dodane ponad rok temu,

Moje dziecię ma tonę lego zykłych i bionicli- bawi się jak go natchnie, stworzy coś takiego, ze mi szczęka opada i potem nie bawi się przez miesiąc. Na pytanie co chce dostać – oczywiście setnego bionicla

Po długim tłumaczeniu i zachęcie dostanie super wypasiony zestwa farbek do malowania na szkle/folii i ……małego bionicla 😀

Smoki co do Twojego prezentu… super…ale moje dziecię jest na etapie sieciówki, gdzie tworzą z tatusiem takie budowle i stwierdzi, ze w realu to nuda 🙁 ot mam współczesne dziecko. Wydobywanie kamieni z gipsu przyprawiło go i mnie prawie o histerię, wszędzie był syf…więc sobie daruję

ciapa Dodane ponad rok temu,

I myślę jeszcze o czymś takim oczywiście do spółki z Jagoda 😀
[Zobacz stronę]

Podobno hit na maxa

aborka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Lea:Myślę sobie o czymś w tym stylu, np. o mikroskopie.

jest cos takeigo jak cyber eye. w merlinie teraz po 89 pln. do tv sie podłacza taką kamere powiększającą.

Zamieszczone przez laura1:moj 7 -latek chce dostac lunete

moj tez 🙂

No i zapytalam po raz 10000 H. co chce dostac…oczywiscie lego, gazdzety z Ben 10….i ….
gre….maja w szkole, ale nie ma juz orginalnego opakowania i nie wie jak sie nazywa….jakas myszka, ubikacja tj. kibelek….
mowi wam to cos???

marnat Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez hmm_Nelly:
gre….maja w szkole, ale nie ma juz orginalnego opakowania i nie wie jak sie nazywa….jakas myszka, ubikacja tj. kibelek….
mowi wam to cos???

Pułapka na myszy.

Moja córka ma 7 lat. Dostała ją na Gwiazdkę dwa lata temu.
Gra rozłożona raz,może trzy raz zagrane i leży na półce.
Bardzo długo się ją rozkłada- potrzebna spora pomoc osoby dorosłej.
Jest dużo mały elementów które ciężko ze sobą połączyć i dziecko samo sobie nie poradzi.
A po rozłożeniu wszystkich elementów każdy jest tak zmęczony że grać się nikomu już nie che.
Mnie się to nie podoba, mojemu dziecku też nie. Nie polecam.

Ale może kogoś to zainteresowało i wyrazi jeszcze swoje zdanie 🙂
o ile to o tą grę chodzi :Fiu fiu:

Marnat, dokladnie to ta gra, mlody ma szkole, gra zlozona i nie umieli zlozyc,ale mowi ze ponoc bardzo fajna….

kurcze, patrzalam na cene i dosc droga jest, jesli mial by to byc nie wypal.

Zamieszczone przez marnat:Pułapka na myszy.

Mnie się to nie podoba, mojemu dziecku też nie. Nie polecam.

Ale może kogoś to zainteresowało i wyrazi jeszcze swoje zdanie 🙂
o ile to o tą grę chodzi :Fiu fiu:

Mamy, wlasciwie to mielismy, inna wersje tej gry, pieniadze wywalone do kosza 🙁 nie polecam.
W naszej wersji, w czasie trwania gry, rozkladalo sie ta plansze. Nigdy nie zagralismy w ta gre, tak jak jest napisane w instrukcji.

Zamieszczone przez laura1:Mamy, wlasciwie to mielismy, inna wersje tej gry, pieniadze wywalone do kosza 🙁 nie polecam.
W naszej wersji, w czasie trwania gry, rozkladalo sie ta plansze. Nigdy nie zagralismy w ta gre, tak jak jest napisane w instrukcji.

podpisuje sie. dobrze ze dzieć za włąsną kase kupił. barachło, po 3 min mam ochote rozwalić to na kawałeczki. po 3 razach pułapki sie poluzowały i wybuchają przy kazdym ruchu.. a ze mam ruchliwe dzieci to ciągle….

marnat Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aborka: po 3 razach pułapki sie poluzowały i wybuchają przy kazdym ruchu.. a ze mam ruchliwe dzieci to ciągle….

Nasze niektóre “od nowości” nie działały.
Ten maszt wysoki był tak przekrzywiony, że pułapka sama opadała bez dotykania.
Niektóre pola są tak małe, że się nawet jeden pionek na nim nie mieści.
Gra od dłuższego czasu leży bezczynnie.

Nelly, spróbuj może jakoś synka odwieść od pomysłu zakupu? Zaproponuj ciekawszą grę?
Wiem, że czasami jak się dziecko uprze to nie ma siły która by go przekonała do przemyślenia zakupu,ale warto spróbować.
IMO gra nie warta złotówki a już na pewno nie takich pieniędzy jakie trzeba za nią zapłacić.

gosiab Dodane ponad rok temu,

Również odradzam grę “Pułapka na myszy”. U nas co prawda znalazła zastosowanie i młodszy synek po prostu bez końca spuszcza te metalowe kulki w kibelku… Pola w tej grze są za małe, żeby ustawić wszystkie pułapki trzeba się nieźle nagimnastykować…
Polecam grę granny [Zobacz stronę] te pozytywne opinie na merlinie nie są przesadzone my też gramy sami i z Kubusiem

Zamieszczone przez GosiaB:Również odradzam grę “Pułapka na myszy”. U nas co prawda znalazła zastosowanie i młodszy synek po prostu bez końca spuszcza te metalowe kulki w kibelku… Pola w tej grze są za małe, żeby ustawić wszystkie pułapki trzeba się nieźle nagimnastykować…
Polecam grę granny [Zobacz stronę] te pozytywne opinie na merlinie nie są przesadzone my też gramy sami i z Kubusiem

ja polecam farmera. ja mam wersje polską. troche tańsza. jest tez mniejsza – podrózna. nie ma znaczenia która bo zasady te same, różnia sie tylko obrazki.

to polece tez WILKI I OWCE.

Zamieszczone przez aborka:ja polecam farmera. ja mam wersje polską. troche tańsza. jest tez mniejsza – podrózna. nie ma znaczenia która bo zasady te same, różnia sie tylko obrazki.

tez mamy farmera i tez bardzo lubimy:)

Zamieszczone przez aborka:ja polecam farmera. ja mam wersje polską. troche tańsza. jest tez mniejsza – podrózna. nie ma znaczenia która bo zasady te same, różnia sie tylko obrazki.

Farmer też fajny ale zastanawiam się czy nie trochę dla młodszych…no ale w sumie i ja w to lubie grać więc 7-8 latek też nie powinien marudzić

Polecam jeszcze coś takiego [Zobacz stronę]
To jest gra strategiczna można kupić podstawę, potem jakieś dodatki. Dobra zabawa dla całej rodziny. I jeszcze graliśmy w “Kajko i Kokosz – wielki wyścig” też fajna oparta na tych legendarnych komiksach, o tu [Zobacz stronę]

Zamieszczone przez GosiaB:Polecam jeszcze coś takiego [Zobacz stronę]
To jest gra strategiczna można kupić podstawę, potem jakieś dodatki. Dobra zabawa dla całej rodziny. I jeszcze graliśmy w “Kajko i Kokosz – wielki wyścig” też fajna oparta na tych legendarnych komiksach, o tu [Zobacz stronę]

no własnie sie nad tym carcassone zastanawiam. sa takie boxy z dodatkami po 150 pln…. O co w tym chodzi i do czego to podobne????

Aborka tu masz więcej [Zobacz stronę]
Podobne to jest do “osadników z Cattanu”. Z młodszymi raczej powinni grać dorośli, ale tak od 10 lat wzwyż dzieciaki potrafią już same sobie poradzić. Ja muszę się przyznać że uwielbiam tę grę i sama tak kombinuję żeby grac jak najcześciej

Zamieszczone przez GosiaB:Aborka tu masz więcej [Zobacz stronę]
Podobne to jest do “osadników z Cattanu”. Z młodszymi raczej powinni grać dorośli, ale tak od 10 lat wzwyż dzieciaki potrafią już same sobie poradzić. Ja muszę się przyznać że uwielbiam tę grę i sama tak kombinuję żeby grac jak najcześciej

Ja wogle polecam ten sklep – mają świetne gry – kompetentna obsługa – ludzie siedzą i grają w gry – takie miejsce spotkań fanów

Zamieszczone przez ania_st:Ja wogle polecam ten sklep – mają świetne gry – kompetentna obsługa – ludzie siedzą i grają w gry – takie miejsce spotkań fanów
zobaczcie, na allegro sa takei BIG BOX carrcassone- podstawa i 5 dodatków. [Zobacz stronę]

ostatnio pól dnia oglądałam rózne gry i tez wpadałam ze ta fajna :)… tylko sie zastanawiam czy zamówić taka duzą… may sporo okazji – urodziny Bartka zaraz przed gwiazdką.

za to pochwale sie co wymysliłma dla młodej – ze starej połki tesc zrobił domek dla lalek – ma jakis 90 cm szerokosci i 90 wys. – dwa piętra i strych. mam plan to teraz pomalować, połozyc tapety (decoupage), ozdobic. to bedzie mój prezent dla córy :). tylko jak ja to zrobie potajemnie to jeszcze nie wiem. Mam kotlownie gdzie oni nie wchodzą i chyba tam sie bede musiała zaszyć. na razie jes obrusem przykryty..

Zamieszczone przez aborka:
za to pochwale sie co wymysliłma dla młodej – ze starej połki tesc zrobił domek dla lalek – ma jakis 90 cm szerokosci i 90 wys. – dwa piętra i strych. mam plan to teraz pomalować, połozyc tapety (decoupage), ozdobic. to bedzie mój prezent dla córy :). tylko jak ja to zrobie potajemnie to jeszcze nie wiem. Mam kotlownie gdzie oni nie wchodzą i chyba tam sie bede musiała zaszyć. na razie jes obrusem przykryty..

Bardzo fajny pomysł…zdaje się Avokado kiedyś taki prezent dla córek miała i pokazywała

Ja dla młodszego jeszcze nie mam pomysłu….o kolejnych częściach tomków/tomiki itp nie chcę nawet słyszeć:Boje się:

mnie zaciekawiło jeszcze to

[Zobacz stronę]

ale wydaje mi sie ze jeszcze za trudne dla maluchów

ogólnie z gier mamy”
– pułapke na myszy ….bleeeeeeee
– grzybobranie, rycerze i praci – proste planszówki, dla młodszych dzieci, dla mnei nuda
farmer – fajna , matematyczna gra. dobra na wyjazdy bo mało miejsca
wilki i owce – bardzo polecam
– scooby doo- taki chińczyk tylko jeszcze karty są. tez polecama
– ricky ticky (taka z kurczakami)- słaba jak dla mnie ale dzieci lubią.
– skaczące żabki – porazka.
– monopoly junior… jakos nam sie nie chce grać
labirynt Rawesburg – bardzo fajna. dla dzieci i dla dorosłych. mozna robic trudniejsze i łatwiejsze wersje
– Snorta – … jednak mnie rozczarowała. na razie za mało nas bo Ala jeszcze nie lapie zasad i bawi sie zwierzakami… a ja mam słaby refleks. To dobra gra dla duzej bandy – im więcej osób tym lepiej :). 3 to za mało
scriba junior – bardzo duzo gralismy. na razie tylko częścią dla dzieci. ale jest tez druga strona – takie zwykłe scrabble. generalnie polecam
scrabble – musze kupić to podrózne 🙂 – malutkie, zgrabniutkie, na obudowie liczy sie punkty, literki sie wciskają i nie suwają…

Zamieszczone przez aborka:no własnie sie nad tym carcassone zastanawiam. sa takie boxy z dodatkami po 150 pln…. O co w tym chodzi i do czego to podobne????

do wilkow i owiec troche z tych przez ciebie wyminionych
fabula szersza no i inna 🙂
no i w ogole 😉

malgosiaa Dodane ponad rok temu,

Domino Express wydaje się być fajnym prezentem 🙂 Stare poczciwe domino w nowym wydniu

[Zobacz stronę]

Zamieszczone przez Malgosiaa:Domino Express wydaje się być fajnym prezentem 🙂 Stare poczciwe domino w nowym wydniu

skoro już reklama to może więcej szczegółów – w jakim wieku dzieci zainteresuje?

mlody dzisiaj dostal “sekrety elektroniki”, elementy mozna dowolnie laczyc, jest tez ksiazka w ktorej opisano 80 eksperymentow
ciekawy zestaw
tak oto wyglada nasze nowe radio 🙂 dziala !! i odbiera kilka stacji

Zamieszczone przez ania_st:skoro już reklama to może więcej szczegółów – w jakim wieku dzieci zainteresuje?

mamy domino express, nawet nie wiedzialam ze to sie tak nazywa, Mateusz uwielbia domino, potrafi ukladac godzinami !!
Wlasciwie on uklada z kazdych klockow rozne budowle itp.

Domino express nie jest wywrotne, jest dobrze wywazone, dzieki temu szybko sie je uklada. Mamy do tego domino auto, ktore jedzie i samo ustawia klocki. To tyle reklamy 😉

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez laura1:mlody dzisiaj dostal “sekrety elektroniki”, elementy mozna dowolnie laczyc, jest tez ksiazka w ktorej opisano 80 eksperymentow
ciekawy zestaw
tak oto wyglada nasze nowe radio 🙂 dziala !! i odbiera kilka stacji

Gdzieś to cudo kupiła?????????????????

Rzucaj namiary plis plis plis……………………….

Zamieszczone przez Mamrotka:Gdzieś to cudo kupiła?????????????????

Rzucaj namiary plis plis plis……………………….

wpisz w wyszukiwarke “sekrety elektroniki” i znajdziesz kilka sklepow,
do nas przyszlo poczta z Polski od babci, wiec nie mam pojecia gdzie to zostalo kupione :Hmmm…:

Mlody bawil sie tym wczoraj kilka godzin, chetnie dokupilabym jeszcze zestaw z malym autkiem.

Zamieszczone przez laura1:wpisz w wyszukiwarke “sekrety elektroniki” i znajdziesz kilka sklepow,
do nas przyszlo poczta z Polski od babci, wiec nie mam pojecia gdzie to zostalo kupione :Hmmm…:

Mlody bawil sie tym wczoraj kilka godzin, chetnie dokupilabym jeszcze zestaw z malym autkiem.
A orientujesz się czy są zestawy z którymi poradzi sobie 4 latek?

Znasz odpowiedź na pytanie: 7 i 8 latek – Jaki prezent pod choinkę??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Zabawki/gry pomocne przy nauce czytania
Szy za tydzień ma 5 urodziny i chcemy Mu kupić jakąś zabawkę, grę, która pomoże Mu z nauce czytania. Litery zna od 2 lat i pisze pojedyncze cyfry, litery bez
Czytaj dalej