7 miesiąc- karmionko jeszcze raz

Czy to prawda ze w 7 miesiacu dzieci powinny dostawac juz tylko 3 razy dziennie mleko? Jak w zasadzie powinien dzienny rozkład jedzonka wyglądać? Dodam ze Mat cały czas cycusia ciagnie.
POzdrawiam
A&M

4 odpowiedzi na pytanie: 7 miesiąc- karmionko jeszcze raz

  1. Re: 7 miesiąc- karmionko jeszcze raz

    [Zobacz stronę]. Nutricia.pl/klub_schemat_zywienia.php

    wg tego schematu wygląda na to że pierś w dalszym ciągu na życzenie 🙂
    Kiedy Michałek miał 7 miesięcy karmiłam piersią tylko rano i wieczorem; późnym popołudniem zjadał dodatkowo kaszkę na Bebilonie.
    O ile dobrze pamiętam wyglądało to mniej więcej tak:
    po przebudzeniu cycuś
    potem – Sinlac
    później obiadek
    nastepnie deserek i soczek
    kaszka na mleku modyfikowanym
    i cycuś na dobranoc.
    Między posiłkami herbatka do picia.

    Michał (11.08.2004)

    • jedna uwaga

      Schemat który podałaś, jest przygotowany wg: “Schematu żywienia niemowląt, które nie są karmione piersią”.
      Według pełnej tabeli (czyli z opcją – zywienie niemowląt karmionych piersią) wprowadzenie nowych produktów jest OPÓŹNIONE o około 2 miesiące w stosunku do tych karmionych butelką – tak więc jeśli dziecko cyca to dla dziecka 7- mio miesięcznego powinno się patrzeć w rubrykę dla dzieck 5-cio miesięcznego. Tak z grubsza, bo im starsze dziecko tym różnice mniejsze.
      Niestety nie mam wersji elektronicznej zaleceń IMiDz, miałam to z jakiejś broszurki papierowej, ale może ktoś zna link?

      Wracając do pierwotnego pytania – dziecku cycowemu po skończeniu 6 miesiaca mozna ZACZĄĆ wprowadzać inne pokarmy (wg podanego schematu). Wcale nie musi jeść nic innego w ilości np. cały obiadek, słoiczek deserku. Jak dziecko nie chce (a ty czujesz się nasiłach karmić i jesteś cały czas z dzieckiem), to może jeść nawet łyżkę dziennie i będzie ok.

      Pozdrawiam,

      • Re: 7 miesiąc- karmionko jeszcze raz

        Ja pod koniec 6 miesiąca wróciłam do pracy i cycanie cały dzień musiało się skończyć. Wprowadzałam nowe jedzonko powoli i stopniowo. Rano o 7.30-8.0 kaszka Nestle 200g, o ~ 10.0 mleko ściągnięte z poprzedniego dnia około 120ml, potem w międzyczasie jabłuszko, biszkopcik, chrupki, około 13.0 obiadek, 16.0 cycuś, 18.0 deserek (różnie jabłko, banan, jogurt, kaszka z owocem), 20.0 cycuś, ~0.30 cycuś, ~4.30 cycuś. Dziecko do roku powinno minimum pić (tak czytałam) 500-600ml mleka i ja cały czas się zastanawiam ile ten mój młody wycyca. A jeśli dziecko chce pić mleko (cały czas jest to nadal baza) to dawać i wprowadzać stopniowo nowe posiłki (tyle ile zje w zależności od apetytu, z czasem będzie jadł coraz więcej) i cieszyć się, bo niektórym mamom dzieci nie chcą pić wogóle mleka i wtedy to jest dopiero kłopot.
        Gosia i Maksymin

        • Re: jedna uwaga

          Masz rację…wszystko zależy od tego jak długo maleństwo karmione jest tylko piersią…

          U nas to było tak, że nowe pokarmy wprowadzaliśmy dość szybko – po ukończeniu przez Michałka 5 miesiąca. Słabo przybierał na wadze jedząc tylko z cyca.
          A że bardzo lubił poznawać nowe smaki więc dość szybko zwiększaliśmy również ilość obiadków, deserków.
          Dla nas żywienie w zasadzie szło w parze z tym schematem

          Michał (11.08.2004)

          Znasz odpowiedź na pytanie: 7 miesiąc- karmionko jeszcze raz

          Dodaj komentarz

          Angina u dwulatka

          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

          Czytaj dalej →

          Mozarella w ciąży

          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

          Czytaj dalej →

          Ile kosztuje żłobek?

          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

          Czytaj dalej →

          Dziewczyny po cc – dreny

          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

          Czytaj dalej →

          Meskie imie miedzynarodowe.

          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

          Czytaj dalej →

          Wielotorbielowatość nerek

          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

          Czytaj dalej →

          Ruchome kolano

          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

          Czytaj dalej →
          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo
          Enable registration in settings - general