7-mio miesieczne dzieko, a miod?

Czy mozna 7-mio miesiecznemu dziecku poslodzic herbatke miodem?

11.03.2004 – Maciuś

10 odpowiedzi na pytanie: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: 7-mio miesieczne dzieko, a miod?

Nie; miód jest jednym z silniejszych alregenów.
Przepraszam,nie gniewaj się, ale nie wytrzymam i muszę spytać, po co słodzić herbatkę? Herbatki rozpuszczalne Hippa czy Bobovity zawierają cukier fruktozowy i wystarczy…a posłodzić ostatecznie możesz glukozą.

Monika i Basia (22.09.2003)

gabulek Dodane ponad rok temu,

Nie, bo miód zawiera jakieś bakterie, które u dzieci do roczku mogą spowodować jakąś chorobę (dużo tych “jakichś”, ale czytałam to w takim grubym poradniku amerykańskim – nie pamiętam jak się nazywa, ale jak chcesz to mogę to wszystko sprawdzić dokładnie w domu – teraz jestem w pracy). Dorosłym te bakterie nie przeszkadzają, a dzieciom mogą zaszkodzić.
Lekarka też mi nie pozwoliła dawać dziecku miód.

Gabi

agula1 Dodane ponad rok temu,

Jezeli nie robie Ci klopotu to bardzo bym Cie prosila.
Pozdrawiam

11.03.2004 – Maciuś

Myslalam o tym jak jest przeziebiony poslodzic herbate zwykla(slaba) a co do cukru to ja mam specjalny cukier dla niemowlat ( nie jest to glukoza ). Dzieki za rade .
Pozdrawiamy

11.03.2004 – Maciuś

nie ma sprawy, jutro napiszę ze szczegółami:-)

Gabi

magdzik Dodane ponad rok temu,

na podziębienie, by maluszka rozgrzać proponuję herbatę z lipy.

Pozdrawiamy,

Magda i Albercik ur. 8.09.03

Dodane ponad rok temu,

Nie wiedzialam, ze miodu nie mozna dawac dzieciom. Szymek od 5tego miesiaca pije tylko wode z miodem, niczego innego nie chce. Nie wiem, moze te amerykanskie miody sa jakies inne…?

colora + Szymonek (22.10.03)

W miodzie mogą być bakterie Clostridum botulinum wywołujące u malutkich dzieci botulizm (zatrucie jadem kiełbasianym) objawiający się zaparciem, osłabieniem odruchu ssania, słabym apetytem, ospałością i może doprowadzić do zapalenia płuc i odwodnienia. Choroba jest poważna, ale rzadko bywa śmiertelna. Niektórzy lekarze zalecają wstrzymanie się z podawaniem miodu dzieciom do ukończenia 8-go miesiąca, a niektórzy nawet do ukończenia roku.

Gabi

koza Dodane ponad rok temu,

Ja od drugiego miesiąca dawałam synkowi wodę z miodem bo tak polecił mi mój pediatr.Obecnie syn ma 5 lat żadnych alergi,córeczka jest na piersi i jej nie dopajam bo nie chce,ale jeśli zacznę to tylko wodą z miodem.Daodam że mam świetnego pediatrę.Pozdrawiam Koza.

Szczesliwa Mamusia Dawid i Oleńka

Dobrze ze sie zapytalam Was bo tak to bym podala i dopiero by sie narobilo .Bardzo Ci dziekuje ze mi napisalas.
Pozdrowionka pa,pa

11.03.2004 – Maciuś

Znasz odpowiedź na pytanie: 7-mio miesieczne dzieko, a miod??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
po badaniu ginekologicznym
Pewnie to nie jest najlepsze miejsce na takie pytania, ale może mi pomożecie... Byłąm ostatnio u ginekologa, który stwierdził, że mam strasznie "poszarpaną" szyjkę macicy. Wszystko przez to, że się źle
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Chcialam sie przywitac:)
Kiedys kiedys bywalam tutaj pare razy dziennie.Wtedy czekalam na Adasia. Potem...mamy juz wiedza jak to jest z maluszkami.Zaczelam pracowac i tak to zaniedbalam przyjemnosci, ktore czerpalam tu z forum.Teraz znowu
Czytaj dalej