7600 g wagi u półrocznego dziecka

hej!

Moje dziecko urodzilo się z wagą 3560 cm, 56 cm długi..obecnie ma pól roku i wązy 7620 g, 73 cm..lekarka mówi, że to za mało…ale co ma zrobić…karmić na siłę? moje dziecko nie wgląda na wychudzone, je i tak ponad siły bo czasem usta zamyka i nie chce dalej…mi się wydaje że jak będzie głodne to samo da znać…

dotąd jadło tak:
3:00 – mleko 180 ml;
10:00 kasza z mlekiem- 160 ml;
12:30 – obiad (słoiczek)
16:00 – mleko – 180 ml;
17:00 deser;
20:00 kasza z mlekiem- 160 ml.

wczoraj lekarka zabroniła mi go wnocy karmic, żeby jelita odpoccyzwały i oszukać go jak bedzie się przebudzal herbatką lub wodą…zrobiłam tak dzisiejszej nocy, wstał o 7:00, myslalam, że będzie głodny ale gdzie tam..na butle nawet nie spojrzał…wogóle nie ejst glodny..nie wiem co robic a mąż tak się stresuje że mało je i ma małą wagę że najchętniej na siłę by go karmił…pomóżcie…obiady i desery wsuwa, kasze jako tako, ale na butle z mlekiem patrzec nie moze…

najlepsze w tym wszystkim jest to ze to okaz zdrowia, nie choruje, non stop się usmiecha tylko nigdy nie wyglada na gdnego..ja wiem że dzieci w jego wieku ważą pewnie koło 9 kg ale co robic? :”(

56 odpowiedzi na pytanie: 7600 g wagi u półrocznego dziecka

ciapa Dodane ponad rok temu,

Znam dzieci, które tyle na rok ważą i jest ok:)
Po prostu masz drobniejsze dziecko
Nic na siłę
Moje w wieku 8 mcy w ogóle zrezygnowały z kasz i mleka – i musiałam kombinować a na wadze się to nie odbijało – ten typ tak ma

Możesz wprowadzić kaszę sinlac
Powoli możesz zastępować słoikowe zupki normalnymi – jak masz dostęp do dobrych warzyw i mięsa (królika, czy kurę ze wsi poporcjować – do zamrażalki i masz na miesiąc), podobnie z owocami, z sokami podobnie – na rynku jest sporo produktów eko i bio – uwierz mi słoiki to nic dobrego, to tak jakbyś sama jadła tylko słoikowe zupy

Podobnie z kaszkami dla dzieci – są przefaszerowane cukrem co czasami negatywnie odbija się na wadze, bo cukier ogranicza wchłanianie substancji mineralnych i niepotrzebie zapycha
Lepiej zwykłą kaszkę kukurydzianą czy ryżową z jabłuszkiem, bananem gotowanym podać (ja tez kupowałam banany, brzoskwinie bio suszone i gotowałam i dodawałam do kasz czy ryżu)

I zrezygnowałabym z nadmiaru marchwi – w słoikach jejst jej duzo, w sokach – niepotrzebnie obciąża watrobę małego dziecka i powoduje spadek apetytu – Jak marchewka to tylko świezo zrobiony sok i to od czasu do czasu. na przyszłość wszelkie kubusie, pysie – zdecydowanie nie

kaktus Dodane ponad rok temu,

mnie kiedyś ktoś poeiwdział, że dziecko na pół roku podwajają wage urodzeniową, na roczek potrajają…

wg tej zasady wszytsko u was ok. Córa moja tak rosła i nikt nie mówił , ze jest coś nie tak..

bep Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez fiolka223:hej!

Moje dziecko urodzilo się z wagą 3560 cm, 56 cm długi..obecnie ma pól roku i wązy 7620 g, 73 cm…

najlepsze w tym wszystkim jest to ze to okaz zdrowia, nie choruje, non stop się usmiecha tylko nigdy nie wyglada na gdnego..ja wiem że dzieci w jego wieku ważą pewnie koło 9 kg ale co robic? :”(
Te 7600 to mało :Strach::Boje się: No to gratuluje lekarce. Po prostu czad. To ile ona chce, żeby dziecko ważyło na pierwsze urodziny?
Ok 9 kg to mój Starszy ważył na rok. Młodszy 😉 Pampuszek – 10 kg.
No i co złego w 180 ml mleka? Mało? Toż mój 3-latek tyle wypija…

Ja bym się nie przejmowała tą opinia. Serio serio…
Skoro dziecko zdrowe, radosne, podwoiło masę urodzeniową na pół roku to wydaje się, że jest OK. A jak się martwisz to zaznacz wzrost i wagę na sitakach centylowych i sprawdzaj raz w m-cu. Raz na dwa.

kasia-55 Dodane ponad rok temu,

Za mało??? :Strach:
Moja na 6 miesięcy ważyła dokładnie tyle samo! I nigdy w życiu jeszcze nie wypiła 180ml mleka na raz.. :Fiu fiu: Nie ma co wpychać dziecku na siłę, i męża odstresuj, nie wiem, pokaż mu nasze wypowiedzi.. Zastanowiłabym się nad tą lekarką, ciekawe ile jej zdaniem takie dziecko powinno ważyć..

Pocieszę Cię jeszcze, że na październikówkach są dzieciaczki 7-miesięczne i jeszcze nie osiągnęły wagi 6500kg i nikt nie robi z tego tragedii, więc myślę, że ten prosty przykład Cię uspokoi.

Dodane ponad rok temu,

moj synek majac 7 miesiecy warzyl 8 kg i lekarka powiedziala ze to normalna waga.

fiolka223 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bep:Te 7600 to mało :Strach::Boje się: No to gratuluje lekarce. Po prostu czad. To ile ona chce, żeby dziecko ważyło na pierwsze urodziny?
Ok 9 kg to mój Starszy ważył na rok. Młodszy 😉 Pampuszek – 10 kg.
No i co złego w 180 ml mleka? Mało? Toż mój 3-latek tyle wypija…

Ja bym się nie przejmowała tą opinia. Serio serio…
Skoro dziecko zdrowe, radosne, podwoiło masę urodzeniową na pół roku to wydaje się, że jest OK. A jak się martwisz to zaznacz wzrost i wagę na sitakach centylowych i sprawdzaj raz w m-cu. Raz na dwa.

Moje diecko regularnie począwszy od pierwszych wizyt u lekarza ma wzrost i obwód glowy w 90 (jeśli chodzi o siatki) a wage i obwód klatki między 10 a 25 …i tak przez pół roku przez cały czas…

Zamieszczone przez Kasia_55:Za mało??? :Strach:
Moja na 6 miesięcy ważyła dokładnie tyle samo! I nigdy w życiu jeszcze nie wypiła 180ml mleka na raz.. :Fiu fiu: Nie ma co wpychać dziecku na siłę, i męża odstresuj, nie wiem, pokaż mu nasze wypowiedzi.. Zastanowiłabym się nad tą lekarką, ciekawe ile jej zdaniem takie dziecko powinno ważyć..

Pocieszę Cię jeszcze, że na październikówkach są dzieciaczki 7-miesięczne i jeszcze nie osiągnęły wagi 6500kg i nikt nie robi z tego tragedii, więc myślę, że ten prosty przykład Cię uspokoi.

No tak ale Twój skarb to dziewczynka i pewnie jeszcze krótsza 🙂

Zamieszczone przez fiolka223:Moje diecko regularnie począwszy od pierwszych wizyt u lekarza ma wzrost i obwód glowy w 90 (jeśli chodzi o siatki) a wage i obwód klatki między 10 a 25 …i tak przez pół roku przez cały czas…
No i dobrze! A Ty myślisz, że wszystkie dzieci są kwadratowe 😉 – tzn mają wzrost i wagę na tym samym centylu? Rzadko które tak ma 😉
Moim się to jeszcze nie zdarzyło. Zawsze wzrost na wyższym (czasem dużo wyższym centylu) niż waga. Ot tacy są i już.
Dodam, że obaj są dokładnym przeciwieństwem rodziców :Wstyd::Śmiech: Nas oboje łatwiej przeskoczyć jak objeść :Boje się:
Często mamy narzekają, że dziecko drobne, a same są bbb szczupłe. No to po kim dziecko ma być papuśne?

olusia Dodane ponad rok temu,

Fiolka moja Milenka skończyła 7 miesięcy a waży ok 6,800. Nasza lekarka też twierdzi, że to mało, ale na moje oko jest ok. Nawet fałdki ma 😉

A dla porównania je tak:
6.00 – 110 ml mleka
9.00 – ok 60 ml kaszki ryżowej
12.00 – 110 ml mleka
14 – obiadek, zazwyczaj duży słoiczek gęstej zupy
16.30 – 90-100 ml mleka
18.30 – 90-100 ml mleka
20.30 – 130 ml mleka

Nasza doktorka kazała mi co chwilę Małej coś do jedzenia dawać, ale olałam to. Mała jest zdrowa, dobrze się rozwija, a że raczej szczuplejsza to dobrze.

tazmanka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ciapa:Znam dzieci, które tyle na rok ważą i jest ok:)
Po prostu masz drobniejsze dziecko
Nic na siłę
Moje w wieku 8 mcy w ogóle zrezygnowały z kasz i mleka – i musiałam kombinować a na wadze się to nie odbijało – ten typ tak ma

Możesz wprowadzić kaszę sinlac
Powoli możesz zastępować słoikowe zupki normalnymi – jak masz dostęp do dobrych warzyw i mięsa (królika, czy kurę ze wsi poporcjować – do zamrażalki i masz na miesiąc), podobnie z owocami, z sokami podobnie – na rynku jest sporo produktów eko i bio – uwierz mi słoiki to nic dobrego, to tak jakbyś sama jadła tylko słoikowe zupy

Podobnie z kaszkami dla dzieci – są przefaszerowane cukrem co czasami negatywnie odbija się na wadze, bo cukier ogranicza wchłanianie substancji mineralnych i niepotrzebie zapycha
Lepiej zwykłą kaszkę kukurydzianą czy ryżową z jabłuszkiem, bananem gotowanym podać (ja tez kupowałam banany, brzoskwinie bio suszone i gotowałam i dodawałam do kasz czy ryżu)

I zrezygnowałabym z nadmiaru marchwi – w słoikach jejst jej duzo, w sokach – niepotrzebnie obciąża watrobę małego dziecka i powoduje spadek apetytu – Jak marchewka to tylko świezo zrobiony sok i to od czasu do czasu. na przyszłość wszelkie kubusie, pysie – zdecydowanie nie

podpiszę się.

Dodane ponad rok temu,

Mało??? moim zdaniem to bardzo dobra waga bo chyba w ok 50 centylu. Nie rozumiem jak ktoś karze nam tuczyć dzieci, rozciagać im brzuszki. Moja teściowa powiedziała,że powinnam córce mąki do mleka dosypywać :Boje się::Boje się::Boje się: to dopiero czad. Moja ma 20 mcy a waży ok 11 kg.

banzi07 Dodane ponad rok temu,

Fiolcia moja Gosia waży 7200 g i lekarka mówi, że jest ok, skoro nie choruje i rozwija sie prawidłowo to jest ok :Wow!::Hura!:

ztforka Dodane ponad rok temu,

Pablo ważył na pół roku 6200 a teraz na 11 m-cy 7800:Fiu fiu: i nikt się mojego niespokojnego ducha nie czepia 🙂

k-j Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kaktus…:mnie kiedyś ktoś poeiwdział, że dziecko na pół roku podwajają wage urodzeniową, na roczek potrajają…

wg tej zasady wszytsko u was ok. Córa moja tak rosła i nikt nie mówił , ze jest coś nie tak..

dokładnie tak jest,podpisuje sie,fiolka radzę zmienic lekarza,Niki ma dobrą wagę,nie rozpychaj mu brzuszka bo w wieku nastoletnim będą duże problemy,nie chce to niech nie je.gdy zgłodnieje sie upomni,wiem ze sie martwisz ale zmień lekarza bo sie wykończysz kobieto:Nie nie:
i zajrzyj do nas jak znajdziesz czas:Hura!:

Zamieszczone przez banzi07:Fiolcia moja Gosia waży 7200 g i lekarka mówi, że jest ok, skoro nie choruje i rozwija sie prawidłowo to jest ok :Wow!::Hura!:

Ale Twój maluszek jest dziewczynką i miesiąc prawie młodszą więc to jest różnica…:(

beasia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kaktus…:mnie kiedyś ktoś poeiwdział, że dziecko na pół roku podwajają wage urodzeniową, na roczek potrajają…
wg tej zasady wszytsko u was ok.

dokładnie- to samo miałam napisać, że na 6 m-cy podwojona waga, na rok potrojona…

Zamieszczone przez Beasia:dokładnie- to samo miałam napisać, że na 6 m-cy podwojona waga, na rok potrojona…
To chyba dotyczy tylko dzieci urodzonych z taką normalną wagą. No bo taki 4 kg bąbel po urodzeniu na rok powinien mieć 12 kg, a takie maleńkie dzieciaczki jak ja powinny mieć na rok prawie 15 kg:Boje się: To nie zdrowe… :Fiu fiu: Bo przecież 15 kg to waga w siatkach dla 2-3 latka niezależnie od płci :Hmmm…:

Zamieszczone przez fiolka223:Ale Twój maluszek jest dziewczynką i miesiąc prawie młodszą więc to jest różnica…:(
Fiolka – nie rób z tego problemu. Serio. Bo mam wrażenie, że to nie lekarz Wam namieszał w głowie, tylko Ty się negatywnie nakręcasz. I mimo, że Cię próbujemy gremialnie uspokoić to Ty nie przyjmujesz naszego tłumaczenia do wiadomości.
Oczywiście możesz dziecku zafundować rajd po specjalistach. I jeżeli po tym rzeczywiście poczujesz się spokojniejsza to leć po skierowanie. Piszę to bez ironii i złośliwości (żebyś mnie dobrze zrozumiała) – wiem, że niepokój mamy ma bardzo negatywny wpływ na malucha. A tego przecież nikt nie chce…

Zamieszczone przez Bep:To chyba dotyczy tylko dzieci urodzonych z taką normalną wagą. No bo taki 4 kg bąbel po urodzeniu na rok powinien mieć 12 kg, a takie maleńkie dzieciaczki jak ja powinny mieć na rok prawie 15 kg:Boje się: To nie zdrowe… :Fiu fiu: Bo przecież 15 kg to waga w siatkach dla 2-3 latka niezależnie od płci :Hmmm…:

żeby nie było;) dotyczy standardowych dzieci;) to się nawet pokrywa z wykresami centylowymi mniej więcej.

moje młodsze urodziło sie z wagą 4990gr;) i wage potroił na 2 lata;)

rena12 Dodane ponad rok temu,

moja urodziła się 2800 a dziś prawie 2,5 roku i do 12 dobijamy:Niepewny:

Zamieszczone przez rena12:moja urodziła się 2800 a dziś prawie 2,5 roku i do 12 dobijamy:Niepewny:
Mój urodzony z wagą 3150 w tym okresie miał ok 13 kg… :Wow!: Więc masz raczej drobne dziecko. Ale pewnie wszystko w normie.
Chyba, że jest niesamowicie wysoka :Hmmm…:

Zamieszczone przez kaktus…:żeby nie było;) dotyczy standardowych dzieci;) to się nawet pokrywa z wykresami centylowymi mniej więcej.

Niezły jest :Hyhy: 40 g cięży ode mnie się urodził :Fiu fiu:Szacuneczek 😉

Zamieszczone przez Bep:Niezły jest :Hyhy: 40 g cięży ode mnie się urodził :Fiu fiu:Szacuneczek 😉

dzięki

😉 tyle samo cięzszy od taty..słowa meza na porodówce…”no synek, juz na starcie tatusia pobileś;)”

Zamieszczone przez kaktus…:dzięki

😉 tyle samo cięzszy od taty..słowa meza na porodówce…”no synek, juz na starcie tatusia pobileś;)”
Musiał być dumny, że takiego POTOMKA spłodził 😉 Mały pewnie wyglądał na oddziale jak 3-miesięczne niemowlę :Hmmm…:

asik Dodane ponad rok temu,

Właśnie wyciągnęłam książeczkę zdrowia Młodej
Waga 7,5 osiągnięta w wieku 7 m-cy
Imo Fiolka niepotrzebnie się nakręcasz

vivian Dodane ponad rok temu,

koleżanki córka waży 7400
ale ma 13mcy
i to jest dopiero miniaturka:Wow!:
bo moje na 14mcy waży 12kg

mumii Dodane ponad rok temu,

Moja Emi waży 9,100 przy dłg 74 na skończone 13 m-cy.Ale ona była wcześniakiem z 33 tc z wagą urodzeniową 1340 g.Pani dr powiedziała nam że nie “odstajemy od normy”:Hyhy:

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bep:No i co złego w 180 ml mleka? Mało? Toż mój 3-latek tyle wypija…
Moja za 3 miesiące 3 latka tyle nie wypije, 150ml to szczyt jej możliwości;)

Średnia masa ciała wyciągnięta z moich panien na 7 m-cy to 7,62kg

Zamieszczone przez Kasiasta:Moja za 3 miesiące 3 latka tyle nie wypije, 150ml to szczyt jej możliwości;)

Średnia masa ciała wyciągnięta z moich panien na 7 m-cy to 7,62kg
Porównuję do lepszego w tej dyscyplinie 😉
Szy tyle wypijał do ok 5-6 rż – przy odrobinie szczęścia. A pani w przedszkolu była zdziwiona, że jak Mu rozrobi 210 ml to zostawia :Śmiech: Więc w pierwszej grupie go karmiła :Hyhy: Raczej nie tylko przy sniadaniu. :Fiu fiu:

Zamieszczone przez Bep:Porównuję do lepszego w tej dyscyplinie 😉
Szy tyle wypijał do ok 5-6 rż – przy odrobinie szczęścia. A pani w przedszkolu była zdziwiona, że jak Mu rozrobi 210 ml to zostawia :Śmiech: Więc w pierwszej grupie go karmiła :Hyhy: Raczej nie tylko przy sniadaniu. :Fiu fiu:

Dorota w wieku Weśki łykała na raz zawartość największej butli Avent [chyba 330ml:Hmmm…:]. Z W. w przedszkolu pewno będzie jak z Twoim Szy:Boje się:

Zamieszczone przez Kasiasta:Dorota w wieku Weśki łykała na raz zawartość największej butli Avent [chyba 330ml:Hmmm…:]. Z W. w przedszkolu pewno będzie jak z Twoim Szy:Boje się:
Wiesz! Dorota to Dorota 😀 W końcu Ona nie startowała od takiej maleńkiej Calineczki jak Werka.
Ja rozumiem, że mogę gratulować przyjęcia Młodszej do przedszkola? :Wow!::Hura!:

Zamieszczone przez Bep:Wiesz! Dorota to Dorota 😀 W końcu Ona nie startowała od takiej maleńkiej Calineczki jak Werka.
Zdecydowanie fakt!

Zamieszczone przez Bep:Ja rozumiem, że mogę gratulować przyjęcia Młodszej do przedszkola? :Wow!::Hura!:
Jes jes jes :Taniec::Taniec::Taniec:

clarice-s Dodane ponad rok temu,

Witajcie, poczytałam wątek, bo moje też nie za dużo ważą 🙂
I chyba najważniejsze jest to jak dziecko przybiera na wadze. Jeśli od początku idzie tym samym tempem to jest oki, jeśli natomiast wzrost wagi zaczął drastycznie spadać lub się zatrzymał, wtedy należy się martwić i poszukać przyczyny. Zaczęłabym od zrobienia morfologii, bo może jakaś anemia się przyplątała i potrzebna jest suplementacja.
Pozdrawiam

bakaj24 Dodane ponad rok temu,

według mnie to waga 7600jest ok moja córcia w wieku6 m waga 7800 chłopaki to inna historia byli karmieni do roku piersią i wga większa Paweł 7 mies 10 kg mateusz 6 mieś 8050

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez zonia30:Mało??? moim zdaniem to bardzo dobra waga bo chyba w ok 50 centylu. Nie rozumiem jak ktoś karze nam tuczyć dzieci, rozciagać im brzuszki. Moja teściowa powiedziała,że powinnam córce mąki do mleka dosypywać :Boje się::Boje się::Boje się: to dopiero czad. Moja ma 20 mcy a waży ok 11 kg.

Moja w tym samym wieku, waga 14,5 kg. Od kilku miesięcy waga stoi, nawet trochę spadła. Młoda jeszcze niedawno była pulpetem, teraz jest chuda. Wchodzi w ubanka, w które wcześniej nie wchodziła. Malutko je, mniej od dziecka autorki wątku.

nadyjka Dodane ponad rok temu,

Przeczytalam wasz watek i tak sobie z ciekawosci siegnelam po ks. zdrowia Bartka…

6 miesiecy – 8.6kg

sylwkasz Dodane ponad rok temu,

Porownywanie nie ma sensu, kazde dziecko jest inne i rozwija sie indywidualnie. Jedne jest na 3 centylu, inne na 97 i o ile nie wypada z siatki w zadna strone lub nie ma gwaltownych spadkow wagi to wszystko jest w granicach normy.

Dodane ponad rok temu,

Kuzynki córka ma 11 miesięcy i waży 7 kg i co??Nikt jej nie mówi, ze mało…a wg mnie to jest mało. Każde dziecko jest inne i nie ma co martwić.

alokazja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez rena12:moja urodziła się 2800 a dziś prawie 2,5 roku i do 12 dobijamy:Niepewny:

a mój waga urodzeniowa 3090. teraz ma 11 kg. no i skończone 2,5 roku.
Drobniutki jest mój chłopczyk 😉

inez1303 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kaktus…:

racja kaktusiku 🙂
mój Bartek urodził się z wagą 4500 i 60 cm teraz ma 18 m-cy i waży ok 11 kg i ma 90 cm więc swoją wagę urodzeniową potroi za jakiś rok :Hmmm…:
a na chudzinkę raczej nie wygląda :Kciuki: chłopisko jak się patrzy :Wow!:

Uploaded with

Znasz odpowiedź na pytanie: 7600 g wagi u półrocznego dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

STRATA DZIECKA
Pomoc dla Rodzin po Stracie Dziecka
[url]www.bydalejisc.org.pl[/url] Fundacja By dalej iść- pomagamy Rodzicom po Stracie Dziecka Indywidulne bezpłatne konsultacje Katowice,Mysłowice,Siemianowice Śląskie, Gliwice umawiamy pod numerem telefonu 784 61 44 02 lub 32 721 85 09 mailowo
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Za jasny fluid?
Wydałam kupę kasy na vichy Ale trochę opaliłam sobie twarz i jest za jasny Szkoda mi kasy, zwłaszcza, ze niewiele go zużyłam I mam pytanie czy jak kupię ciemniejszy z tej samej serii
Czytaj dalej