7600 g wagi u półrocznego dziecka

hej!

Moje dziecko urodzilo się z wagą 3560 cm, 56 cm długi..obecnie ma pól roku i wązy 7620 g, 73 cm..lekarka mówi, że to za mało… Ale co ma zrobić…karmić na siłę? moje dziecko nie wgląda na wychudzone, je i tak ponad siły bo czasem usta zamyka i nie chce dalej…mi się wydaje że jak będzie głodne to samo da znać…

dotąd jadło tak:
3:00 – mleko 180 ml;
10:00 kasza z mlekiem- 160 ml;
12:30 – obiad (słoiczek)
16:00 – mleko – 180 ml;
17:00 deser;
20:00 kasza z mlekiem- 160 ml.

wczoraj lekarka zabroniła mi go wnocy karmic, żeby jelita odpoccyzwały i oszukać go jak bedzie się przebudzal herbatką lub wodą…zrobiłam tak dzisiejszej nocy, wstał o 7:00, myslalam, że będzie głodny ale gdzie tam.. Na butle nawet nie spojrzał…wogóle nie ejst glodny.. Nie wiem co robic a mąż tak się stresuje że mało je i ma małą wagę że najchętniej na siłę by go karmił…pomóżcie…obiady i desery wsuwa, kasze jako tako, ale na butle z mlekiem patrzec nie moze…

najlepsze w tym wszystkim jest to ze to okaz zdrowia, nie choruje, non stop się usmiecha tylko nigdy nie wyglada na gdnego..ja wiem że dzieci w jego wieku ważą pewnie koło 9 kg ale co robic? :”(

53 odpowiedzi na pytanie: 7600 g wagi u półrocznego dziecka

  1. Znam dzieci, które tyle na rok ważą i jest ok:)
    Po prostu masz drobniejsze dziecko
    Nic na siłę
    Moje w wieku 8 mcy w ogóle zrezygnowały z kasz i mleka – i musiałam kombinować a na wadze się to nie odbijało – ten typ tak ma

    Możesz wprowadzić kaszę sinlac
    Powoli możesz zastępować słoikowe zupki normalnymi – jak masz dostęp do dobrych warzyw i mięsa (królika, czy kurę ze wsi poporcjować – do zamrażalki i masz na miesiąc), podobnie z owocami, z sokami podobnie – na rynku jest sporo produktów eko i bio – uwierz mi słoiki to nic dobrego, to tak jakbyś sama jadła tylko słoikowe zupy

    Podobnie z kaszkami dla dzieci – są przefaszerowane cukrem co czasami negatywnie odbija się na wadze, bo cukier ogranicza wchłanianie substancji mineralnych i niepotrzebie zapycha
    Lepiej zwykłą kaszkę kukurydzianą czy ryżową z jabłuszkiem, bananem gotowanym podać (ja tez kupowałam banany, brzoskwinie bio suszone i gotowałam i dodawałam do kasz czy ryżu)

    I zrezygnowałabym z nadmiaru marchwi – w słoikach jejst jej duzo, w sokach – niepotrzebnie obciąża watrobę małego dziecka i powoduje spadek apetytu – Jak marchewka to tylko świezo zrobiony sok i to od czasu do czasu. na przyszłość wszelkie kubusie, pysie – zdecydowanie nie

    • mnie kiedyś ktoś poeiwdział, że dziecko na pół roku podwajają wage urodzeniową, na roczek potrajają…

      wg tej zasady wszytsko u was ok. Córa moja tak rosła i nikt nie mówił, ze jest coś nie tak..

      • Zamieszczone przez fiolka223
        hej!

        Moje dziecko urodzilo się z wagą 3560 cm, 56 cm długi..obecnie ma pól roku i wązy 7620 g, 73 cm…

        najlepsze w tym wszystkim jest to ze to okaz zdrowia, nie choruje, non stop się usmiecha tylko nigdy nie wyglada na gdnego..ja wiem że dzieci w jego wieku ważą pewnie koło 9 kg ale co robic? :”(

        Te 7600 to mało No to gratuluje lekarce. Po prostu czad. To ile ona chce, żeby dziecko ważyło na pierwsze urodziny?
        Ok 9 kg to mój Starszy ważył na rok. Młodszy 😉 Pampuszek – 10 kg.
        No i co złego w 180 ml mleka? Mało? Toż mój 3-latek tyle wypija…

        Ja bym się nie przejmowała tą opinia. Serio serio…
        Skoro dziecko zdrowe, radosne, podwoiło masę urodzeniową na pół roku to wydaje się, że jest OK. A jak się martwisz to zaznacz wzrost i wagę na sitakach centylowych i sprawdzaj raz w m-cu. Raz na dwa.

        • Za mało???
          Moja na 6 miesięcy ważyła dokładnie tyle samo! I nigdy w życiu jeszcze nie wypiła 180ml mleka na raz.. Nie ma co wpychać dziecku na siłę, i męża odstresuj, nie wiem, pokaż mu nasze wypowiedzi.. Zastanowiłabym się nad tą lekarką, ciekawe ile jej zdaniem takie dziecko powinno ważyć..

          Pocieszę Cię jeszcze, że na październikówkach są dzieciaczki 7-miesięczne i jeszcze nie osiągnęły wagi 6500kg i nikt nie robi z tego tragedii, więc myślę, że ten prosty przykład Cię uspokoi.

          • moj synek majac 7 miesiecy warzyl 8 kg i lekarka powiedziala ze to normalna waga.

            • Zamieszczone przez Bep
              Te 7600 to mało No to gratuluje lekarce. Po prostu czad. To ile ona chce, żeby dziecko ważyło na pierwsze urodziny?
              Ok 9 kg to mój Starszy ważył na rok. Młodszy 😉 Pampuszek – 10 kg.
              No i co złego w 180 ml mleka? Mało? Toż mój 3-latek tyle wypija…

              Ja bym się nie przejmowała tą opinia. Serio serio…
              Skoro dziecko zdrowe, radosne, podwoiło masę urodzeniową na pół roku to wydaje się, że jest OK. A jak się martwisz to zaznacz wzrost i wagę na sitakach centylowych i sprawdzaj raz w m-cu. Raz na dwa.

              Moje diecko regularnie począwszy od pierwszych wizyt u lekarza ma wzrost i obwód glowy w 90 (jeśli chodzi o siatki) a wage i obwód klatki między 10 a 25…i tak przez pół roku przez cały czas…

              • Zamieszczone przez Kasia_55
                Za mało???
                Moja na 6 miesięcy ważyła dokładnie tyle samo! I nigdy w życiu jeszcze nie wypiła 180ml mleka na raz.. Nie ma co wpychać dziecku na siłę, i męża odstresuj, nie wiem, pokaż mu nasze wypowiedzi.. Zastanowiłabym się nad tą lekarką, ciekawe ile jej zdaniem takie dziecko powinno ważyć..

                Pocieszę Cię jeszcze, że na październikówkach są dzieciaczki 7-miesięczne i jeszcze nie osiągnęły wagi 6500kg i nikt nie robi z tego tragedii, więc myślę, że ten prosty przykład Cię uspokoi.

                No tak ale Twój skarb to dziewczynka i pewnie jeszcze krótsza 🙂

                • Zamieszczone przez fiolka223
                  Moje diecko regularnie począwszy od pierwszych wizyt u lekarza ma wzrost i obwód glowy w 90 (jeśli chodzi o siatki) a wage i obwód klatki między 10 a 25…i tak przez pół roku przez cały czas…

                  No i dobrze! A Ty myślisz, że wszystkie dzieci są kwadratowe 😉 – tzn mają wzrost i wagę na tym samym centylu? Rzadko które tak ma 😉
                  Moim się to jeszcze nie zdarzyło. Zawsze wzrost na wyższym (czasem dużo wyższym centylu) niż waga. Ot tacy są i już.
                  Dodam, że obaj są dokładnym przeciwieństwem rodziców Nas oboje łatwiej przeskoczyć jak objeść
                  Często mamy narzekają, że dziecko drobne, a same są bbb szczupłe. No to po kim dziecko ma być papuśne?

                  • Fiolka moja Milenka skończyła 7 miesięcy a waży ok 6,800. Nasza lekarka też twierdzi, że to mało, ale na moje oko jest ok. Nawet fałdki ma 😉

                    A dla porównania je tak:
                    6.00 – 110 ml mleka
                    9.00 – ok 60 ml kaszki ryżowej
                    12.00 – 110 ml mleka
                    14 – obiadek, zazwyczaj duży słoiczek gęstej zupy
                    16.30 – 90-100 ml mleka
                    18.30 – 90-100 ml mleka
                    20.30 – 130 ml mleka

                    Nasza doktorka kazała mi co chwilę Małej coś do jedzenia dawać, ale olałam to. Mała jest zdrowa, dobrze się rozwija, a że raczej szczuplejsza to dobrze.

                    • Zamieszczone przez ciapa
                      Znam dzieci, które tyle na rok ważą i jest ok:)
                      Po prostu masz drobniejsze dziecko
                      Nic na siłę
                      Moje w wieku 8 mcy w ogóle zrezygnowały z kasz i mleka – i musiałam kombinować a na wadze się to nie odbijało – ten typ tak ma

                      Możesz wprowadzić kaszę sinlac
                      Powoli możesz zastępować słoikowe zupki normalnymi – jak masz dostęp do dobrych warzyw i mięsa (królika, czy kurę ze wsi poporcjować – do zamrażalki i masz na miesiąc), podobnie z owocami, z sokami podobnie – na rynku jest sporo produktów eko i bio – uwierz mi słoiki to nic dobrego, to tak jakbyś sama jadła tylko słoikowe zupy

                      Podobnie z kaszkami dla dzieci – są przefaszerowane cukrem co czasami negatywnie odbija się na wadze, bo cukier ogranicza wchłanianie substancji mineralnych i niepotrzebie zapycha
                      Lepiej zwykłą kaszkę kukurydzianą czy ryżową z jabłuszkiem, bananem gotowanym podać (ja tez kupowałam banany, brzoskwinie bio suszone i gotowałam i dodawałam do kasz czy ryżu)

                      I zrezygnowałabym z nadmiaru marchwi – w słoikach jejst jej duzo, w sokach – niepotrzebnie obciąża watrobę małego dziecka i powoduje spadek apetytu – Jak marchewka to tylko świezo zrobiony sok i to od czasu do czasu. na przyszłość wszelkie kubusie, pysie – zdecydowanie nie

                      podpiszę się.

                      • Mało??? moim zdaniem to bardzo dobra waga bo chyba w ok 50 centylu. Nie rozumiem jak ktoś karze nam tuczyć dzieci, rozciagać im brzuszki. Moja teściowa powiedziała,że powinnam córce mąki do mleka dosypywać to dopiero czad. Moja ma 20 mcy a waży ok 11 kg.

                        • Fiolcia moja Gosia waży 7200 g i lekarka mówi, że jest ok, skoro nie choruje i rozwija sie prawidłowo to jest ok

                          • Pablo ważył na pół roku 6200 a teraz na 11 m-cy 7800 i nikt się mojego niespokojnego ducha nie czepia 🙂

                            • Zamieszczone przez kaktus…
                              mnie kiedyś ktoś poeiwdział, że dziecko na pół roku podwajają wage urodzeniową, na roczek potrajają…

                              wg tej zasady wszytsko u was ok. Córa moja tak rosła i nikt nie mówił, ze jest coś nie tak..

                              dokładnie tak jest,podpisuje sie,fiolka radzę zmienic lekarza,Niki ma dobrą wagę,nie rozpychaj mu brzuszka bo w wieku nastoletnim będą duże problemy,nie chce to niech nie je.gdy zgłodnieje sie upomni,wiem ze sie martwisz ale zmień lekarza bo sie wykończysz kobieto:Nie nie:
                              i zajrzyj do nas jak znajdziesz czas

                              • Zamieszczone przez banzi07
                                Fiolcia moja Gosia waży 7200 g i lekarka mówi, że jest ok, skoro nie choruje i rozwija sie prawidłowo to jest ok

                                Ale Twój maluszek jest dziewczynką i miesiąc prawie młodszą więc to jest różnica…:(

                                • Zamieszczone przez kaktus…
                                  mnie kiedyś ktoś poeiwdział, że dziecko na pół roku podwajają wage urodzeniową, na roczek potrajają…
                                  wg tej zasady wszytsko u was ok.

                                  dokładnie- to samo miałam napisać, że na 6 m-cy podwojona waga, na rok potrojona…

                                  • Zamieszczone przez kaktus…
                                    mnie kiedyś ktoś poeiwdział, że dziecko na pół roku podwajają wage urodzeniową, na roczek potrajają…

                                    wg tej zasady wszytsko u was ok. Córa moja tak rosła i nikt nie mówił, ze jest coś nie tak..

                                    Zamieszczone przez Beasia
                                    dokładnie- to samo miałam napisać, że na 6 m-cy podwojona waga, na rok potrojona…

                                    To chyba dotyczy tylko dzieci urodzonych z taką normalną wagą. No bo taki 4 kg bąbel po urodzeniu na rok powinien mieć 12 kg, a takie maleńkie dzieciaczki jak ja powinny mieć na rok prawie 15 kg To nie zdrowe… Bo przecież 15 kg to waga w siatkach dla 2-3 latka niezależnie od płci

                                    • Zamieszczone przez fiolka223
                                      Ale Twój maluszek jest dziewczynką i miesiąc prawie młodszą więc to jest różnica…:(

                                      Fiolka – nie rób z tego problemu. Serio. Bo mam wrażenie, że to nie lekarz Wam namieszał w głowie, tylko Ty się negatywnie nakręcasz. I mimo, że Cię próbujemy gremialnie uspokoić to Ty nie przyjmujesz naszego tłumaczenia do wiadomości.
                                      Oczywiście możesz dziecku zafundować rajd po specjalistach. I jeżeli po tym rzeczywiście poczujesz się spokojniejsza to leć po skierowanie. Piszę to bez ironii i złośliwości (żebyś mnie dobrze zrozumiała) – wiem, że niepokój mamy ma bardzo negatywny wpływ na malucha. A tego przecież nikt nie chce…

                                      • Zamieszczone przez Bep
                                        To chyba dotyczy tylko dzieci urodzonych z taką normalną wagą. No bo taki 4 kg bąbel po urodzeniu na rok powinien mieć 12 kg, a takie maleńkie dzieciaczki jak ja powinny mieć na rok prawie 15 kg To nie zdrowe… Bo przecież 15 kg to waga w siatkach dla 2-3 latka niezależnie od płci

                                        żeby nie było;) dotyczy standardowych dzieci;) to się nawet pokrywa z wykresami centylowymi mniej więcej.

                                        moje młodsze urodziło sie z wagą 4990gr;) i wage potroił na 2 lata;)

                                        • moja urodziła się 2800 a dziś prawie 2,5 roku i do 12 dobijamy

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 7600 g wagi u półrocznego dziecka

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general