8 m-cy Je w nocy

Moja Marta ma już ponad 8 miesięcy a nadal pije mleczko w nocy 2 razy. Już daje jej mleko z kaszką, ale to na nic. Zjada cały czas tą samą ilość o tych samych porach. Próbowałam jej podawać herbatkę, było cicho przez 5 min. potem znowu płacz a po butelce śpi spokojnie. Wydaje mi się, że dziecko w tym wieku nie powinno już jeść, a może się mylę? Nie ukrywam, że w ciągu dnia nie zjada za wiele więc tłumaczę sobie że nadrabia w nocy, ale jak długo to potrwa?

23 odpowiedzi na pytanie: 8 m-cy Je w nocy

  1. Moja Majka ma skończone 11 i ciągnie cycka jeszcze 2-3 razy w ciągu nocy..
    E, tam..przyjdzie czas..ja się nie nastawiam, że będzie łatwo ją odstawić.. No i kocham karmić:)
    Ale co racja to racja..jeść już nie tyle nie powinno, co nie musi..;)

    • Tylko, że Marta je butelkę. Słyszałam o dzieciach karmionych butelką, które przesypiały całe noce po 2 m-cach.

      • A tam powinno nie powinno, jak głodna to nich je, widocznie jest jej to potrzebne, chyba, że ma problemy z nadwagą to bym pewnie walczyła o zmianę do jednego posiłku
        Moja powinna mleko jeszcze pić a od 8 mca życia mleka żadnego do ust nie weźmie…

        • Mój 2.5 letni bratanek pije 4x w ciągu nocy kaszkę
          ok 9/24/3/6 cały dzień je normalnie i powiedzccie mi cobyście zrobiły dawały dalej czsy oduczały????
          Jestem bardzo ciekawa waszych opini

          • Zamieszczone przez bocian201
            Mój 2.5 letni bratanek pije 4x w ciągu nocy kaszkę
            ok 9/24/3/6 cały dzień je normalnie i powiedzccie mi cobyście zrobiły dawały dalej czsy oduczały????
            Jestem bardzo ciekawa waszych opini

            Nie no chyba nie chciałoby mi się wstawać 2,5 roku 4x w ciągu nocy:Szok:
            To już spore dziecko..można sporo wytłumaczyć takiemu;)

            • Zamieszczone przez MamaMarty
              Moja Marta ma już ponad 8 miesięcy a nadal pije mleczko w nocy 2 razy. Już daje jej mleko z kaszką, ale to na nic. Zjada cały czas tą samą ilość o tych samych porach. Próbowałam jej podawać herbatkę, było cicho przez 5 min. potem znowu płacz a po butelce śpi spokojnie. Wydaje mi się, że dziecko w tym wieku nie powinno już jeść, a może się mylę? Nie ukrywam, że w ciągu dnia nie zjada za wiele więc tłumaczę sobie że nadrabia w nocy, ale jak długo to potrwa?

              Moje na moim mleku były i na bank budziły się w nocy jeszcze w tym wieku i sporo dłużej – głównie nocne pobudki nawet co 1-2h zdopingowały mnie by karmienie zakończyć jak mieli po 14 miesięcy – starszak pierwszą noc przespał w wieku 17 miesięcy młodszy niestety nie pamiętam ale jakoś niewiele szybciej – też uważam, ze dziecko w nocy jeść nie powinno… A jednak jadły…kaszy swoim nie dawałam…próbowałam wodą przekupywać ale nic to nie dawało

              • Moi o ktorej by nie zjedli prawie zawsze maja 1 pobudke na mleko.

                • Zamieszczone przez bocian201
                  Mój 2.5 letni bratanek pije 4x w ciągu nocy kaszkę
                  ok 9/24/3/6 cały dzień je normalnie i powiedzccie mi cobyście zrobiły dawały dalej czsy oduczały????
                  Jestem bardzo ciekawa waszych opini

                  2,5 latek to juz nie musi w nocy jesc, budzi sie z przyzwyczajenia, a nie z glodu! I do tego kaszka-to tluczy.
                  Moj H. jak mial 2 lata mial powiedziane, ze nie ma mleka i koniec, 2 noce i po krzyku.

                  • Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Trochę mnie uspokoiłyście.

                    • Zamieszczone przez gotka
                      Nie no chyba nie chciałoby mi się wstawać 2,5 roku 4x w ciągu nocy:Szok:
                      To już spore dziecko..można sporo wytłumaczyć takiemu;)

                      wiesz jedną noc wstaje tatuś jedną mama to dają radę

                      • No przyzwyczajenie na pewno ale jakby nie był głodny toby tych butelek do dna nie wypił tak twierdzi moja bratowa,mały puchnie w oczach nie chcę się mądrzyć i cokolwiek mówić ale rodzinnie mamy skłonności do tycia i po prostu mi go zal bo za rok dwa dzieci sie będą z niego śmiały waży ok 19kg

                        • Zamieszczone przez bocian201
                          No przyzwyczajenie na pewno ale jakby nie był głodny toby tych butelek do dna nie wypił tak twierdzi moja bratowa,mały puchnie w oczach nie chcę się mądrzyć i cokolwiek mówić ale rodzinnie mamy skłonności do tycia i po prostu mi go zal bo za rok dwa dzieci sie będą z niego śmiały waży ok 19kg

                          on ma 2,5 roku i wazy 19kg???

                          Budzi sie z przywyczajenia napewno nie z glodu!Wypija, jest w pol snie i tyle.
                          powiedz bratowej, by sprobowala odstawic po pierwsze kaszke z racji ze zniszczy zeby, po drugie 2,5 latek duzo zrozumie, niech daje samo mleko zmiejszajac ilosc miarek a na koniec zostanie sama woda.

                          • Zamieszczone przez bocian201
                            Mój 2.5 letni bratanek pije 4x w ciągu nocy kaszkę
                            ok 9/24/3/6 cały dzień je normalnie i powiedzccie mi cobyście zrobiły dawały dalej czsy oduczały????
                            Jestem bardzo ciekawa waszych opini

                            zdecydowanie oduczałabym, żołądek tez musi nauczyć się co to dzień a co noc, potrzebuje odpoczynku.

                            • Zamieszczone przez hmm_Nelly
                              on ma 2,5 roku i wazy 19kg???

                              Budzi sie z przywyczajenia napewno nie z glodu!Wypija, jest w pol snie i tyle.
                              powiedz bratowej, by sprobowala odstawic po pierwsze kaszke z racji ze zniszczy zeby, po drugie 2,5 latek duzo zrozumie, niech daje samo mleko zmiejszajac ilosc miarek a na koniec zostanie sama woda.

                              Ani myślę się wtrącać oni nie widzą problemu
                              Na delikatne sugestie ich znajomej(miała problem nadwagi u swojego starszego dziecka)więc kobietka wie co mówi oni się obrazili.
                              Mi opadły ręce byłam po prostu ciekawa waszych opini

                              • [QUOTE=hmm_Nelly;2751706]2,5 latek to juz nie musi w nocy jesc, budzi sie z przyzwyczajenia, a nie z glodu! I do tego kaszka-to tluczy.
                                Moj H. jak mial 2 lata mial powiedziane, ze nie ma mleka i koniec, 2 noce i po krzyku.[/QUOT

                                moj synek ma 2 latka i 9 miesiecy…
                                jak mial roczek budzil sie nieraz w nocy i wolal za mlekiem… ale ja go uspokajalam dawalam sie napic soczku albo herbatki i to byl koniec.czasami plakal jak nie dostal mleka w srodku nocy.. ale sie nauczyl ze w nocy niema budzenia sie i jedzenia!!!!

                                Teraz dostaje flaszke z mlekiem do lozka przed samym spanie-po jedzeniu zasypia jak aniolek i w nocy wcale sie nie budzi. rano jak wstaje to dopiero po ok. dwoch godz. wola za jedzeniem. Nie dawajcie dzieciom jesc kiedy wy chcecie.. dziecko ma sie nauczyc wolac jak jest glodne….

                                • Moja ma skończone 18 miesięcy i dwa razy w ciągu nocy wypija 180ml mleka 🙂

                                  Ale to mnie akurat cieszy, bo w dzień nie je praktycznie nic

                                  • Zamieszczone przez gotka
                                    Nie no chyba nie chciałoby mi się wstawać 2,5 roku 4x w ciągu nocy:Szok:
                                    To już spore dziecko..można sporo wytłumaczyć takiemu;)

                                    Moja córeczka ma dwa latka i też w nocy je kaszkę i żadne tłumaczenia nie pomagają.
                                    Oduczyłam ja smoczka ale to była dużo prostsza sprawa

                                    • Zamieszczone przez Tosia…
                                      Moja ma skończone 18 miesięcy i dwa razy w ciągu nocy wypija 180ml mleka 🙂

                                      Ale to mnie akurat cieszy, bo w dzień nie je praktycznie nic

                                      Skoro w dzien malo je albo wcale-to niewidze problemu dziecku dawac jesc w nocy.

                                      • [quote=niunia1229]do lozka przed samym spanie-po jedzeniu zasypia jak aniolek i w nocy wcale sie nie budzi. rano jak wstaje to dopiero po ok. dwoch godz. wola za jedzeniem. Nie dawajcie dzieciom jesc kiedy wy chcecie.. dziecko ma sie nauczyc wolac jak jest glodne….[/quote]

                                        Nie chcę się wymądrzać, ale zwróć uwagę na zęby, dając mleko do łóżka do zaśnięcia…..

                                        • Zamieszczone przez laseczka25
                                          Moja córeczka ma dwa latka i też w nocy je kaszkę i żadne tłumaczenia nie pomagają.
                                          Oduczyłam ja smoczka ale to była dużo prostsza sprawa

                                          Male dzieci juz od 2 lat w dzien jadaja normalne zeczy-takie jak my.Dlatego jestem przeciw temu zeby dzieci karmic w nocy. My przeciez tez nie wstajemy w nocy i nie siegamy do lodowki!! Wnocy organizm ma wypoczac i zoladek tez, a nie pracowac 24H/dobe!

                                          Jak ze smoczkiem nie bylo problemow to z flaszka tez nie bedzie 🙂 Troche cierpliwosci-wszystkie dzieci sa inne.jedne wymagaja wiecej czasu a drugie mniej…

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 8 m-cy Je w nocy

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general