8 miesiąc – jaki pokarm do rączki

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy

kulki

Co można podać dziecku do rączki do samodzielnego zjedzenia? Oprócz chrupek kukurydzianych czy biszkopta. Co dajecie? Banana?

A poza tym jak rozdrabniacie zupy? Bo ja ciągle miksuję, ale wyczytałam, że mają być wyczuwalne grudki – to jak, miksować krócej?

Wieczorem daję małej nektarynkę – jemy razem, ja obgryzam skórkę, ona miąższ. Co to jest za radość! 🙂 A jak się wkurza jak jej zabieram, żeby samemu ugryźć 😉 albo jak już zjemy wszystko.

Kinga i Łucyjka (7 m-cy)

biancia

Re: 8 miesiąc – jaki pokarm do rączki

Ja dawałam arbuza, kalafiorka, jablko całe, ale bez skórki. Brzoskwinie jedliśmy tak jak Wy:).
    Zupki nadal miksuję, fakt, że trochę krócej. Moja mama nie ma miksera i jak do niej jexdzimy to zupka jest bardzo rozgotowana i podziabana widelcem.
    Pozdrawiam i życzę przyjemnego eksperymentowania… i sprzatania potem:))

bianka i Bartuś (05.12.2003)

monikachorzow

Re: 8 miesiąc – jaki pokarm do rączki

w sumie oprócz chrupek i kawałka banana to nic nie daje do samodzielnego jedzenia .marcin to taki żarłok że pól banana to dla niego tylko zachęta i ryk niesamowity jak juz zje a reszte rozpapra na sobie.
    jeśli chodzi o zupki to mixuje króciutko,tylko tak żeby twardsze jarzynki sie rozbily na drobniejsze kawałki.częściej jednak rozgotowuje do miękości zupełnej i gniote widelcem.zdarza się że marcin natrafi na jakiś grubszy kawałek to ma wtedy odruch wymiotny,ale pożuje ,pomamla i poradzi sobie.musi sie nauczyc że nie zawsze będzie papka.
    bardzo lubi deserki:pognieciony banan,potarte jabłko i pokruszone flipsy.też nie jest to konsystencja zupełnie papkowata i czasem walczy z kawałkiem ,ale jakoś sobie radzi.

Monika i Marcinek (15.01.04)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close