Forum: Karmienie, Sinlac

8-miesięczny chuderlak

Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek……
Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
Czekam na przepisy i cudowne sposoby………..
Pozdr.

54 odpowiedzi na pytanie: 8-miesięczny chuderlak

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez fab:Moje dziecię ma skończone 8 miesięczy i waży niecałe 7kg. normalnie załamka:(
Podwoił wage koło 5 miesiaca( urodz. 2970). Jak go podtuczyć??? Wiem, że był wątek……
Ale chciałabym abyście podały mi przepisy na jakieś bardzoooo kaloryczne potrawy dla takiego malucha.
Narazie młody 3 razy dziennie je kaszkę( 120-180ml- 2 x na mleku, 1x sinlaca), zupki, deserki, jogurty- te o największej kaloryczności- misiowy ogródek ma bodajże 100 kal. w 100 gr. Ale to i tak mało:(
Młody cały czas w ruchu i wszystko traci. Juz stoi, przemieszcza sie w łóżeczku, biega na czworakach, a nie raczkuje.
Dodam, ze od 5 m-ca miał anemię i dopiero teraz poziom hemoglobiny jest ok.
Apetyt ma zdecydowanie lepszy, ale na wage się to nie przekłada, niestety.
Czekam na przepisy i cudowne sposoby………..
Pozdr.

Ja Ci napiszę z własnego dowiadczenia – zostaw go w spokoju 😉
Moja miała wagę podobną, ur się 2600, w terminie, akurat na 8 mies ważyła 7kg, na roczek niecałe 9.
Teraz ma 2lata i 3 mies, waży 13.5, czyli zobacz, w drugim roku życia przybrała 4,5kg, ze wzrostem jest w górej granicy, a zawsze była strasznie drobniusia. A, i anemię też miała jako niemowlak.

Moim zdaniem, jeśli dziecko jest zdrowe, wyniki ma ok., to nie ma co szukać cudownych sposobów i przepisów tylko dać mu szansę rozwoju we własnym tempie.

Dopisuję jeszcze: wygląda na to, że ma szansę na roczek potroić wagę, więc ok. 🙂

fab Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez beamama:Ja Ci napiszę z własnego dowiadczenia – zostaw go w spokoju 😉
Moja miała wagę podobną, ur się 2600, w terminie, akurat na 8 mies ważyła 7kg, na roczek niecałe 9.
Teraz ma 2lata i 3 mies, waży 13.5, czyli zobacz, w drugim roku życia przybrała 4,5kg, ze wzrostem jest w górej granicy, a zawsze była strasznie drobniusia. A, i anemię też miała jako niemowlak.

Moim zdaniem, jeśli dziecko jest zdrowe, wyniki ma ok., to nie ma co szukać cudownych sposobów i przepisów tylko dać mu szansę rozwoju we własnym tempie.

Dopisuję jeszcze: wygląda na to, że ma szansę na roczek potroić wagę, więc ok. 🙂

Filip też był podobnym chudzielcem ale w tym wieku ważył 1kg więcej. Teraz ma 5 lat i waży nie całe 17 kg. Na rok do potrojenia wagi brakowało mu 1kg…
Pozdr.

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez fab:Filip też był podobnym chudzielcem ale w tym wieku ważył 1kg więcej. Teraz ma 5 lat i waży nie całe 17 kg. Na rok do potrojenia wagi brakowało mu 1kg…
Pozdr.

leonowi tez brakowalo 1kg do potrojenia wagi (or 3480, na rok 9400)

teraz ma 19 mcy i wazy 10,2kg 😡

Dodane ponad rok temu,

Ja pisałam w prawie tuczenia i udało mi się go podtuczyć bułami i pączkami. Daje dużo owoców i nie ograniczam słodyczy i cycka. Niunio jest wielki! Waży około 17 kg i zrobił się z niego pulpecik :Hura!:. Dużo się rusza, więc szybko spala. Je często i mało, czasami na obiadek i śniadanki się obje. Mi się udało i mam w domu małego byczka, który potrafi przewrócić siostre, z którą się siłował – na szczęście na poduszki. Jest niezwykle silny jak na tak małe dziecko. Je sporo mięska. Staram się go dobrze odżywiać i nie wpycham już w niego, szczególnie bułek i pączków, które jednak za zdrowe to nie są.

devilry Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez scarlet:Ja pisałam w prawie tuczenia i udało mi się go podtuczyć bułami i pączkami. Daje dużo owoców i nie ograniczam słodyczy i cycka. Niunio jest wielki! Waży około 17 kg i zrobił się z niego pulpecik :Hura!:. Dużo się rusza, więc szybko spala. Je często i mało, czasami na obiadek i śniadanki się obje. Mi się udało i mam w domu małego byczka, który potrafi przewrócić siostre, z którą się siłował – na szczęście na poduszki. Jest niezwykle silny jak na tak małe dziecko. Je sporo mięska. Staram się go dobrze odżywiać i nie wpycham już w niego, szczególnie bułek i pączków, które jednak za zdrowe to nie są.

Nie wiem z czego Ty sie taak cieszysz?
Utuczyć bułami i pączkami – czyli rozdymac smykowi żołądek ? Po co ? W jakim celu ?

Przepraszam, doczytałam ->żeby potrafił przewrócić swoja starszą sioste. Zaiste szczytny cel.

Nie rozumiem.

Ps.Moja 4 letnia córka wazy 17kg.

Zamieszczone przez beamama:Moim zdaniem, jeśli dziecko jest zdrowe, wyniki ma ok., to nie ma co szukać cudownych sposobów i przepisów tylko dać mu szansę rozwoju we własnym tempie.

Podpisuję się nogami i rękami.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Devilry:Nie wiem z czego Ty sie taak cieszysz?
Utuczyć bułami i pączkami – czyli rozdymac smykowi żołądek ? Po co ? W jakim celu ?

Przepraszam, doczytałam ->żeby potrafił przewrócić swoja starszą sioste. Zaiste szczytny cel.

Nie rozumiem.

Ps.Moja 4 letnia córka wazy 17kg.

Ciesze się z tego, że przytył. Niunio lubi drożdżówy i pączki, więc mu daje, ale bez przesady, nie “rozdymam” go nimi. Stawiam na mięsko i warzywa a drożdżówa mu nie zazkodzi.

Twoja córka pewnie i wzrost ma nie za wysoki, tak? Więc dlatego tyle waży.

A co do przewracania, to po co się tak czepiasz kobito, podkreśliłam tylko, że jest silny.

Zamieszczone przez scarlet:Ciesze się z tego, że przytył. Niunio lubi drożdżówy i pączki, więc mu daje, ale bez przesady, nie “rozdymam” go nimi. Stawiam na mięsko i warzywa a drożdżówa mu nie zazkodzi.

Twoja córka pewnie i wzrost ma nie za wysoki, tak? Więc dlatego tyle waży.

A co do przewracania, to po co się tak czepiasz kobito, podkreśliłam tylko, że jest silny.

Zuzanna ma 112cm i niecale 17kg.
A jaki wzrost ma Twoja córka?

kantalupa Dodane ponad rok temu,

mam dobra szkole tuczenia po moim starszym synku
jemu osobiscie najlepiej wchodzilo awokado, podobno dosc bezpieczne nawet dla alergikow (wprowadzalam jako jedno z pierwszych posilkow niemlecznych), pelne zdrowego tluszczu roslinnego
poza tym wciskalam mu jedzenie lekko przyprawione (najlepiej wchodzila mu pietruszka, koperek, zupy z gozdzikami itp), znacznie bardziej mu smakowalo
kiedy zaczal jesc chleb, maczalam mu w oliwie z oliwek
nigdy jakos szalenie nie utyl, ale przynajmniej udawalo mi sie jak dotad unikac dolegliwosci zwiazanych z niedoborem zelaza, witamin czy mineralow.
wspomnianych drozdzowek i bulek nie polecam, zapychacze, gwarantuja przybor wagi w postaci bezuzytecznego dla dziecka tluszczu
znacznie lepiej miec dziecko szczuple, ale zdrowo odzywiane

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kantalupa:mam dobra szkole tuczenia po moim starszym synku
jemu osobiscie najlepiej wchodzilo awokado, podobno dosc bezpieczne nawet dla alergikow (wprowadzalam jako jedno z pierwszych posilkow niemlecznych), pelne zdrowego tluszczu roslinnego
poza tym wciskalam mu jedzenie lekko przyprawione (najlepiej wchodzila mu pietruszka, koperek, zupy z gozdzikami itp), znacznie bardziej mu smakowalo
kiedy zaczal jesc chleb, maczalam mu w oliwie z oliwek
nigdy jakos szalenie nie utyl, ale przynajmniej udawalo mi sie jak dotad unikac dolegliwosci zwiazanych z niedoborem zelaza, witamin czy mineralow.
wspomnianych drozdzowek i bulek nie polecam, zapychacze, gwarantuja przybor wagi w postaci bezuzytecznego dla dziecka tluszczu
znacznie lepiej miec dziecko szczuple, ale zdrowo odzywiane

Ha, żebyś widziała moją znajomą. Jej córka je na śniadanko pączki i potem kaszkę i na podwieczorek znowu pączki :Śmiech: Mała jest grubiutka, paluszki ma takie opuchnięte a ona ciągle twierdzi, że musi ją przytuczyć.

Ja Olkowi daje to co on chce. Lubi bułki, to je na śniadanko drożdżówy. Oczywiście nie codziennie. Ale z tym awokado to świetny pomysł. Dzięki.
Ja mam świra na punkcie odżywiania swoich dzieci i wpycham w nich ciągle owoce, wazywa i sporo mięska jedzą, chociaż uważam, że nie jest to do końca zdrowa sprawa z tym mięsem…
Olek jest tak uchliwy, że mu żaden tłuzcz nie zaszkodzi. Najadł się teraz i biega i krzyczy już: “biegaj Lala, ganiaj Lala”, więc jak to dziecko ma przytyć.
Dodam, że moja 4-latka waży 21 kg i jest szczupła. Dzieciaki mają apetyt i ogromnie mnie to ciezy :Wow!:

A czy możesz mi napisać, czy przyrządzałaś jakoś awokado czy samo jadł?

beamama Dodane ponad rok temu,

W/g mnie, masz śliczne dzieci, ale nie nazwałabym ich szczupłymi (patrząc na zdjęcia i wnioskując z ich wag). Szczupły to jest mój 5,5 latek ważący 18kg, no i jak to się ma do Liw-21?
Na pewno Twoje dzieci nie są grube, jak dla mnie są w sam raz, miłe dla oka 😉

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez beamama:W/g mnie, masz śliczne dzieci, ale nie nazwałabym ich szczupłymi (patrząc na zdjęcia i wnioskując z ich wag). Szczupły to jest mój 5,5 latek ważący 18kg, no i jak to się ma do Liw-21?
Na pewno Twoje dzieci nie są grube, jak dla mnie są w sam raz, miłe dla oka 😉

Dzięki

No, ale moja Liwia jet bardzo wysoka. Pewnie wyższa od twojego synka, więc pry tej wadze jest szczupła.

k-eyti Dodane ponad rok temu,

Ja mam synka który majac 8 miesięcy ważył około 6 kg, 7 i pół ważył mając 13 miesięcy, teraz ma 17 miesięcy i waży 8250 🙁 Cały czas staram się go podtuczyć.Ale mały ma słaby apetyt, nie pija mleka modyfikowanego. Oczewiście zastępuję mu to mleko innymi przetworami. Ja naprawde muszę go podtuczyć, ma za mało tłuszczu-ciałka…więc jakby miał przytyć od drożdzówek i pączków to byłabym skłonna dodatkowo go nimi częstować (boję się jednak o jego brzuszek- żeby go nie bolał po pączku…hmm) Wojtuś obecnie przechodzi różne badania, lekarka byla przerażona jego niską wagą (do teraz nie potroił masy urodzeniowej- miał 3120).Wstępne badania wyszły dobrze, krew, mocz, usg jamy brzusznej i nerek wyszło dobrze. Czekamy na kolejne wyniki.Dziewczyny trzymajcie za nas kciuki zeby wszystko było dobrze!

rena12 Dodane ponad rok temu,

Nasze dziecko urodziło się z wagą 3230 i przez bardzo długi czas tzn ok 5 miesięcy był tylko na piersi, bo nic innego nie wchodziło – wszystki innym wymiotował.
Doktorka kazała karmić piersią i czekać. Odziwo to wtedy najszybciej przybierał na wadze, ze mnie znikało a on potrafił przybrać 1,5kg miesięcznie. I wcale nie jadłam jakoś specjalnie, napewno nie tłusto, bo ja tak nie lubie i po prostu nie jem.

Mając rok mały wymiotował kiedy dostawał np. kawałek chleba czy jakieś inne okruszkowe rzeczy. Mielismy coprawda anemie, ale szybko sobie radziliśmy z nią.

Teraz mając 3 latka też nie je wszystkiego a jesli chodzi o wagę tak z 16 waży. Nie karmimy go specjalnie jakimiś pączkami czy słodyczami, na miejsce tego, co nie je, a wagę to pewnie bedziemy mieć zawsze troche do przodu, tak po rodzinie.

Myslę, że tuczenie dziecka na siłę nie ma sensu w to ile w jakim wieku waży to indywidualna sprawa dziecka a później dorosłego.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez scarlet:Dodam, że moja 4-latka waży 21 kg i jest szczupła. Dzieciaki mają apetyt i ogromnie mnie to ciezy :Wow!:

A czy możesz mi napisać, czy przyrządzałaś jakoś awokado czy samo jadł?
zartujesz????
21 kg!!???
to ile ona ma wzrostu???????????

Zamieszczone przez scarlet:Dzięki

No, ale moja Liwia jet bardzo wysoka. Pewnie wyższa od twojego synka, więc pry tej wadze jest szczupła.

Zu ma 112cm i niecale 17kg.
Ile ma Twoja?

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez k_eyti:Ja mam synka który majac 8 miesięcy ważył około 6 kg, 7 i pół ważył mając 13 miesięcy, teraz ma 17 miesięcy i waży 8250 🙁 Cały czas staram się go podtuczyć.Ale mały ma słaby apetyt, nie pija mleka modyfikowanego. Oczewiście zastępuję mu to mleko innymi przetworami. Ja naprawde muszę go podtuczyć, ma za mało tłuszczu-ciałka…więc jakby miał przytyć od drożdzówek i pączków to byłabym skłonna dodatkowo go nimi częstować (boję się jednak o jego brzuszek- żeby go nie bolał po pączku…hmm) Wojtuś obecnie przechodzi różne badania, lekarka byla przerażona jego niską wagą (do teraz nie potroił masy urodzeniowej- miał 3120).Wstępne badania wyszły dobrze, krew, mocz, usg jamy brzusznej i nerek wyszło dobrze. Czekamy na kolejne wyniki.Dziewczyny trzymajcie za nas kciuki zeby wszystko było dobrze!

Współczuję 🙁
Polecam ci kaszkę Sinlac, jest bardzo dobra dla niejadków i odżywcza.
Jeżeli chodzi o buły, są to weglowodany, więc jeżeli nie będzie go bolał brzuszek możesz mu dawać. Mojego synka nigdy nie boli brzuszek po jedzonku.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Devilry:Zuzanna ma 112cm i niecale 17kg.
A jaki wzrost ma Twoja córka?

119 cm, na bilansie czterolatka miała 117 cm

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nelly21:zartujesz????
21 kg!!???
to ile ona ma wzrostu???????????

119 cm i naprawdę jest szczupła, tzn jest akurat, chociaż czasami na zdjęciach wyjdzie okrągła, ale to przez jej buźkę pucatą a naprawdę jest szczuplutka.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez scarlet:119 cm i naprawdę jest szczupła, tzn jest akurat, chociaż czasami na zdjęciach wyjdzie okrągła, ale to przez jej buźkę pucatą a naprawdę jest szczuplutka.
:Hmmm…::Hmmm…:moj 124:Hmmm…:…20 kg….buzia tez pucalowata…5,5lat

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nelly21::Hmmm…::Hmmm…:moj 124:Hmmm…:…20 kg….buzia tez pucalowata…5,5lat

A u Liw w przedszkolu jest dziewczynka ze stycznia 2004 i mierzy 123 cm i 25 kg i jest potężna i powiedziałabym, że grubasek z niej, druga koleżanka 113 cm i 20 kg i chudzinka :Hmmm…::Hmmm…:

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez scarlet:A u Liw w przedszkolu jest dziewczynka ze stycznia 2004 i mierzy 123 cm i 25 kg i jest potężna i powiedziałabym, że grubasek z niej, druga koleżanka 113 cm i 20 kg i chudzinka :Hmmm…::Hmmm…:
podziwiam znasz wymiary dzieci z przedszkola….:):Hura!::Wow!::Kciuki:

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nelly21:podziwiam znasz wymiary dzieci z przedszkola….:):Hura!::Wow!::Kciuki:

Tak, bo nasze kochane przedszkole wywiesza karteczkę z wagą i wzrostem wszystkich dzieci z grupy w każdym półroczu a te dziewczynki są ulubionymi koleżankami Liw, więc czytam z ciekawości. Poza tym w szatni stoi taka lekarska waga z miarką i dzieciaki ciągle się tam mierzą.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez scarlet:Tak, bo nasze kochane przedszkole wywiesza karteczkę z wagą i wzrostem wszystkich dzieci z grupy w każdym półroczu a te dziewczynki są ulubionymi koleżankami Liw, więc czytam z ciekawości. Poza tym w szatni stoi taka lekarska waga z miarką i dzieciaki ciągle się tam mierzą.
a po jaka cholere?????

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nelly21:a po jaka cholere?????

Nie wiem. Zupełnie tego nie rozumiem. Mama jednego chłopczyka mnie zaczepiła i mówi, że źle go zmierzyli, bo on przecież jest wyższy od Liwii a tu 4 cm mniej i niepotrzebnie teraz wszyscy się tym przejmują.

Zamieszczone przez nelly21:a po jaka cholere?????

W żłobku u Zuzanny, też była taaaka wielkaaaaaa tablica z wymiarami dzieci. Zapisywane były dane z każdego miesiąca. Moze dyrekcja myślała, ze żłobek to jedyne miejsce gdzie rodzic moze dowiedziec sie ile wazy i mierzy jego pociecha :Hmmm…:

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Devilry:W żłobku u Zuzanny, też była taaaka wielkaaaaaa tablica z wymiarami dzieci. Zapisywane były dane z każdego miesiąca. Moze dyrekcja myślała, ze żłobek to jedyne miejsce gdzie rodzic moze dowiedziec sie ile wazy i mierzy jego pociecha :Hmmm…:
albo czy dziecko w zlobku nie jest glodzone:)

Zamieszczone przez scarlet:Współczuję 🙁
Polecam ci kaszkę Sinlac, jest bardzo dobra dla niejadków i odżywcza.
Jeżeli chodzi o buły, są to weglowodany, więc jeżeli nie będzie go bolał brzuszek możesz mu dawać. Mojego synka nigdy nie boli brzuszek po jedzonku.

Kupuję mu tę kaszkę…. na początku mu smakowała, a teraz muszę go zmuszać jak do wszystkiego innego 🙁 Czasem brak mi sił…

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez k_eyti:Kupuję mu tę kaszkę…. na początku mu smakowała, a teraz muszę go zmuszać jak do wszystkiego innego 🙁 Czasem brak mi sił…

To może nie zmuszaj. Daj mu łyżeczkę i niech sam je.

Zamieszczone przez scarlet:To może nie zmuszaj. Daj mu łyżeczkę i niech sam je.

Hmm…jak mu dam łyżeczkę to nabiera nią jedzonko i wyrzuca za podłogę..:-(
Ma 17 miesięcy więc jest na etapie uczenia się jedzenia łyżeczką, może dzieci które mają apetyt już umieją w tym wieku…on może i by umiał jakby zechciał.Próbowałam wszystkiego…zabaw, toną zabawek, tłumaczeniem, proszeniem i grożeniem…zagadywaniem, piszczeniem, wszystkiego…że łyżeczka to samolocik i do buzi leciał, no co mi przyszlo do głowy….każdy posiłek to walka…Na moją córkę danie łyżeczki pomogło w tym wieku, chętnie się uczyła…ona też jest szczuplutka…ale nigdy nie spadła ponizej centyli.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez k_eyti:Hmm…jak mu dam łyżeczkę to nabiera nią jedzonko i wyrzuca za podłogę..:-(
Ma 17 miesięcy więc jest na etapie uczenia się jedzenia łyżeczką, może dzieci które mają apetyt już umieją w tym wieku…on może i by umiał jakby zechciał.Próbowałam wszystkiego…zabaw, toną zabawek, tłumaczeniem, proszeniem i grożeniem…zagadywaniem, piszczeniem, wszystkiego…że łyżeczka to samolocik i do buzi leciał, no co mi przyszlo do głowy….każdy posiłek to walka…Na moją córkę danie łyżeczki pomogło w tym wieku, chętnie się uczyła…ona też jest szczuplutka…ale nigdy nie spadła ponizej centyli.

Mój Olo na początku wcale nie chciał jeść i dopiero jak dałam mu łyżeczkę to jadł a ja go drugą dokarmiałam. Od samego początku samodzielny:Śmiech:

Zamieszczone przez scarlet:Mój Olo na początku wcale nie chciał jeść i dopiero jak dałam mu łyżeczkę to jadł a ja go drugą dokarmiałam. Od samego początku samodzielny:Śmiech:

No to tylko pozazdrościć …Wojtuś jest samodzielny we wszystkim tylko nie w jedzeniu…. 🙁 Mam nadzieję,że to tylko to że ma mały apetyt itd, boje się że za tym kryje się coś poważniejszego. Narazie czekamy na kolejne wyniki badań i zobaczymy.Jakby mały był chociażby na siatce centylowej, a on jest sporo poniżej… 🙁 No nic czekam na wyniki i walcze każdego dnia żeby coś jadł.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez k_eyti:No to tylko pozazdrościć …Wojtuś jest samodzielny we wszystkim tylko nie w jedzeniu…. 🙁 Mam nadzieję,że to tylko to że ma mały apetyt itd, boje się że za tym kryje się coś poważniejszego. Narazie czekamy na kolejne wyniki badań i zobaczymy.Jakby mały był chociażby na siatce centylowej, a on jest sporo poniżej… 🙁 No nic czekam na wyniki i walcze każdego dnia żeby coś jadł.

Miałam kiedyś znajomą, której dziecko urodziło się z wagą 4 kg i niestety tak spadało cały czas, że w końcu padło poza siatke. Chłopczyk nic nie jadł. Brał jedzenie do rączki i wydawało się, że zje, bo patrzył tak łapczywie, po czym dosłownie coś go odrzucało i wyrzucał. Prawie nic nie jadł. Jako 2-latek trafił po raz drugi do szpitala z anemią i odwodnieniem 🙁 To dopiero horror 🙁

Zamieszczone przez scarlet:119 cm, na bilansie czterolatka miała 117 cm

Ania, a robilas im badania hormonalne?
Zwlaszcza Olkowi?

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilka:Ania, a robilas im badania hormonalne?
Zwlaszcza Olkowi?

Liwcia miała co takiego robione kiedyś a Olo to coś mi się wydaje (ale nie jestem pewna), że miał w szpitalu, po urodzeniu.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez k_eyti:No to tylko pozazdrościć …Wojtuś jest samodzielny we wszystkim tylko nie w jedzeniu…. 🙁 Mam nadzieję,że to tylko to że ma mały apetyt itd, boje się że za tym kryje się coś poważniejszego. Narazie czekamy na kolejne wyniki badań i zobaczymy.Jakby mały był chociażby na siatce centylowej, a on jest sporo poniżej… 🙁 No nic czekam na wyniki i walcze każdego dnia żeby coś jadł.

To, ze nie chce jeść nie ma związku z niesamodzielnością. Ważne, aby był pod opieką lekarską. Bo być może rzeczywiście wiąże się to poważniejszymi problemami. A ile ważył przy urodzeniu?
Takie zmuszanie do jedzenia, to nic nie da, a wręcz przeciwnie, efekt będzie odrotny.
może wyniki coś wskażą

Zamieszczone przez scarlet:Liwcia miała co takiego robione kiedyś a Olo to coś mi się wydaje (ale nie jestem pewna), że miał w szpitalu, po urodzeniu.

ale teraz czy mial?
pytam, bo moze ma jakies zaburzenia przysadki stad to szybkie tempo wzrostu, a holtera wysilkowego? czy przy takim wzroscie serce nadaza z wydajnoscia?
pewnie robilas?

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ulaluki: A ile ważył przy urodzeniu?

Już doczytałam

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilka:ale teraz czy mial?
pytam, bo moze ma jakies zaburzenia przysadki stad to szybkie tempo wzrostu, a holtera wysilkowego? czy przy takim wzroscie serce nadaza z wydajnoscia?
pewnie robilas?

Widzis zszpilki, mi też to do głowy przyszło. Ale nie chciałam zamętu Ani w głowie czynić.
Po każde odchylenie od normy trzeba badać. Czy to z dołu siatki, czy z góry.
Nie piszę tego scarlet złośliwie

Zamieszczone przez ulaluki:To, ze nie chce jeść nie ma związku z niesamodzielnością. Ważne, aby był pod opieką lekarską. Bo być może rzeczywiście wiąże się to poważniejszymi problemami. A ile ważył przy urodzeniu?
Takie zmuszanie do jedzenia, to nic nie da, a wręcz przeciwnie, efekt będzie odrotny.
może wyniki coś wskażą

Z tą samodzielnością chodzilo mi,że sam nie chce jeść łyżeczką bo Scarlet podsunęła mi taki pomysł,że może jak dam mu łyżeczkę to zacznie jeść …no ale ja już tego próbowałam, i on owszem bierze łyżeczke i nabiera jedznko ale wyrzuca na podłogę.
Pod opieką lekarską jesteśmy…ściśle mówiąc gastroenterologa…rozpoczęliśmy robić badania.Wstępne badania są dobre, czyli morfologia i mocz i usg jamy brzusznej i nerek są okey.
Przy urodzeniu ważył 3120. na początku też uważałam że zmuszanie nic nie da i dawałam mu po tyle ile chciał.Ale wtedy drastycznie spadał w dół.Lekarka kazała zacząć zmuszać…skoro zjada tak mało.
Ja bym chciała nie musieć zmuszać, jakby był tylko szczupły poprostu, to okey, ale on jest chudziutki 🙁 Niewiem może brak mu jakiegoś enzymu, może ma alergie na coś, pewnie powoli bedziemy eliminować wszystkie możliwośći. Póki co pocieszam się że pomimo wszystko ma dobrą morfologię i niema anemii. Niema stanów zapalnych…no i czekamy na kolejne wyniki, dokladnie niewiem czego ale 5 tygodni się czeka.

Znasz odpowiedź na pytanie: 8-miesięczny chuderlak?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie i uroda
badania kontrolne
dzisiaj zaczęłam robic badania kontrolne. No takie dla siebie. własciwie zdiagnozowałam u siebie kamienie na nerkach, szukalam w internecie info, potem byłam na usg i rzeczywiście mam. zrobiłam sobie kilka
Czytaj dalej
Polecam
cokolwiek
Mam jeden okropny kran w domu. Nie mogę niczym doczyścić. Ma kamień i okropny biały nalot, zacieki. Próbowałam różnych odkamieniaczy, ciff , nie ciff nic. Macie jakieś sposoby na
Czytaj dalej