8 tydzień!:)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy

malaaga

witam was! jestem w 8 tygodniu i czekam na kolejną wizytę z usg.od kiedy widać serduszko????jestem tak ciekawa czy wszystko ok u mnie.Czuję sie super- nie mam mdłości ani żadnych zachcianek jedzeniowych..

karolka

Re: 8 tydzień!:)

Widac to za dużo powiedziane, widac takie miganie, które oznacza, że bije serduszko – w kazdym razie w 8 tygodniu już na pewno!

Gratulacje!

Och, jak ten czas szybko mija… 8 tydzień… a u mnie juz 32;-) A zdaje się, że to było wczoraj…

Karolka i Przecinek (7.08.03)

janet31

Serduszko juz jest i mozna je zobaczyć a nawet posłuchać pod warunkiem że znajdziesz dobre usg.Gratuluje fasolki i życzę wszystkiego dobrego:)))))

ja i moja córeczka ( 2.11.2003)

kamyk

Serdeczne gratulacje! W 8 tygodniu już widać serduszko, to niezapomniane wrażenie! Dbaj o siebie i Maleństwo! Pozdrawiam!

kamyk z kamyczkiem:))) (12.XI.)

monikaapj

Dbaj o siebie, mamusiu! Ja widziałam serduszko pierwszy raz w 6 tygodniu-wtedy to była raczej migajaca kropeczka,ale i tak wzruszyłam się do łez! czeka Cię wiele pięknych chwil i niesamowitych wzruszeń! powodzenia

Monika (05.10)

Anonim

Witaj. Przed toba dłuuuuuuuuuuuga droga, ale mogę Ci powiedzieć że czas szybko leci
    A co do serduszka, to my widzieliśmy na usg w 7 tygodniu.

Pozdrawiam
    Ewa [10.07.2003]

myszka74

czesc!ja bylam w piatek na usg( to bylo w 8 tyg i 5 dniu),widzialam serduszko dzidziusia jako pulsujaca kropeczke a bilo 186 uderzen na min.widac tez bylo jak dzidzius sie rusza i kreci glowka!!!zobaczysz jakie to cudne uczucie!pa!
    termin na 11.stycznia 2004

koyaga

Gratulacje. Ja w 8 tyg. słuchałam już bicia serduszka mojej córeczki.
    Ciesz się, że nie masz mdłości, choć chyba jeszcze za wcześnie by o tym mówić. Każda ciąża jest inna…

Pozdrawiamy,
    Aga i Martynka – 15.08.’03.

malaaga

juz się nie moge doczekac wizyty! mam do was pytanie kiedy powinnam powiedzieć w pracy o ciąży?wg.prawa kiedy mnie chroni?słyszałam że w 3 miesiący?

effcia

zakres ochrony zalezy od tego jaka masz umowe o prace – najszersza oczywiscie w przypadku umowy na czas nieokreslony – wtedy w ciazy jestes „nietykalna”, troszke inaczej jest gdy umowa jest na czas okreslony. tu istotne jest w ktorym momencie sie konczy, jezeli nastapiloby rozwiazanie umowy po uplywie trzeciego miesiaca ciazy wtedy ulega ona przedluzeniu do dnia porodu.
    moment, by poinformowac pracodawce musisz wybra sama, nie ma lepszych i gorszych momentow, wszystko zalezy od twojej sytuacji w pracy.
    powodzenia!
    no i gratuluje tych 8 tygodni! sama zobaczysz jak to szybko „smignie”!!!!

Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

malaaga

ale od kiedy ten okres ochrony obowiązuje?pracuję na czas niekreslony.teraz chyba za wczesnie o tym mówić?

effcia

jezeli masz umowe na czas nieokreslony to masz super komfortowa sytuacje, juz teraz jestes pod ochrona, od samego poczatku ciazy. sama wybierz odpowiedni moment, by poinformowac pracodawce i nie zapomnij wziac od lekarza stosownego zaswiadczenia. moja rozmowa z szefowa odbyla sie szybciutko (tak kolo 9 tygodnia), ale mialam takie „radosne” objawy, ze nie bylo najmniejszego sensu czekac z ta rozmowa, bo jak ktos z blada twarza biega kilka razy dziennie do kibelka, zeby z nim „porozmawiac” to i tak wiekszosc babek, z ktorymi pracuje domyslala sie o co chodzi.
    powodzenia, to nie sa latwe rozmowy, ale prawo jest po twojej stronie – juz teraz!

pozdruffka

Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

malaaga

serio?ktoś mi kiedyś tłuaczył że dopiero w 3 miesiącu prawo chroni kobietę !jeżeli jest jednak inaczej to tylko się cieszę!:)
    faktycznie to trudna rozmowa – poczekam jeszcze chyba miesiąc!

karolka

Tak jak napisała Effcia juz jesteś chroniona i jeżeli wyladowałabyś na zwolnieniu to już masz prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100% wynagrodzenia (często dziewczyny tego nie wiedzą i na tym tracą), tylko oczywiście musi to być zaznaczone na zwolnieniu. Ja powiedziałam w pracy jakoś w 3 miesiącu, bo stwierdziłam, że głupio mi bedzie, jak mój szef dowie sie o mojej ciąży np. właśnie ze zwolnienia;-)

Pozdrawiam i życze powodzenia!

karolka

To jest właśnie to błędne przeświadczenie. Przy umowie na czas nieokreślony prawo chroni od samiusieńkiego początku!!!

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 31)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close