8 tydzień!:)

witam was! jestem w 8 tygodniu i czekam na kolejną wizytę z usg.od kiedy widać serduszko????jestem tak ciekawa czy wszystko ok u mnie. Czuję sie super- nie mam mdłości ani żadnych zachcianek jedzeniowych..

30 odpowiedzi na pytanie: 8 tydzień!:)

  1. Re: 8 tydzień!:)

    Widac to za dużo powiedziane, widac takie miganie, które oznacza, że bije serduszko – w kazdym razie w 8 tygodniu już na pewno!

    Gratulacje!

    Och, jak ten czas szybko mija… 8 tydzień… a u mnie juz 32;-) A zdaje się, że to było wczoraj…

    Karolka i Przecinek (7.08.03)

    • Re: 8 tydzień!:)

      Serduszko juz jest i mozna je zobaczyć a nawet posłuchać pod warunkiem że znajdziesz dobre usg.Gratuluje fasolki i życzę wszystkiego dobrego:)

      ja i moja córeczka ( 2.11.2003)

      • Re: 8 tydzień!:)

        Serdeczne gratulacje! W 8 tygodniu już widać serduszko, to niezapomniane wrażenie! Dbaj o siebie i Maleństwo! Pozdrawiam!

        kamyk z kamyczkiem:) (12.XI.)

        • Re: 8 tydzień!:)

          Dbaj o siebie, mamusiu! Ja widziałam serduszko pierwszy raz w 6 tygodniu-wtedy to była raczej migajaca kropeczka,ale i tak wzruszyłam się do łez! czeka Cię wiele pięknych chwil i niesamowitych wzruszeń! powodzenia

          Monika (05.10)

          • Re: 8 tydzień!:)

            Witaj. Przed toba dłuuuuuuuuuuuga droga, ale mogę Ci powiedzieć że czas szybko leci
            A co do serduszka, to my widzieliśmy na usg w 7 tygodniu.

            Pozdrawiam
            Ewa [10.07.2003]

            • Re: 8 tydzień!:)

              czesc!ja bylam w piatek na usg( to bylo w 8 tyg i 5 dniu),widzialam serduszko dzidziusia jako pulsujaca kropeczke a bilo 186 uderzen na min.widac tez bylo jak dzidzius sie rusza i kreci glowka!!!zobaczysz jakie to cudne uczucie!pa!
              termin na 11.stycznia 2004

              • Re: 8 tydzień!:)

                Gratulacje. Ja w 8 tyg. słuchałam już bicia serduszka mojej córeczki.
                Ciesz się, że nie masz mdłości, choć chyba jeszcze za wcześnie by o tym mówić. Każda ciąża jest inna…

                ,
                Aga i Martynka – 15.08.’03.

                • Re: 8 tydzień!:)

                  juz się nie moge doczekac wizyty! mam do was pytanie kiedy powinnam powiedzieć w pracy o ciąży?wg.prawa kiedy mnie chroni?słyszałam że w 3 miesiący?

                  • Re: 8 tydzień!:)

                    zakres ochrony zalezy od tego jaka masz umowe o prace – najszersza oczywiscie w przypadku umowy na czas nieokreslony – wtedy w ciazy jestes “nietykalna”, troszke inaczej jest gdy umowa jest na czas okreslony. tu istotne jest w ktorym momencie sie konczy, jezeli nastapiloby rozwiazanie umowy po uplywie trzeciego miesiaca ciazy wtedy ulega ona przedluzeniu do dnia porodu.
                    moment, by poinformowac pracodawce musisz wybra sama, nie ma lepszych i gorszych momentow, wszystko zalezy od twojej sytuacji w pracy.
                    powodzenia!
                    no i gratuluje tych 8 tygodni! sama zobaczysz jak to szybko “smignie”!!!!

                    Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

                    • Re: 8 tydzień!:)

                      ale od kiedy ten okres ochrony obowiązuje?pracuję na czas niekreslony.teraz chyba za wczesnie o tym mówić?

                      • Re: 8 tydzień!:)

                        jezeli masz umowe na czas nieokreslony to masz super komfortowa sytuacje, juz teraz jestes pod ochrona, od samego poczatku ciazy. sama wybierz odpowiedni moment, by poinformowac pracodawce i nie zapomnij wziac od lekarza stosownego zaswiadczenia. moja rozmowa z szefowa odbyla sie szybciutko (tak kolo 9 tygodnia), ale mialam takie “radosne” objawy, ze nie bylo najmniejszego sensu czekac z ta rozmowa, bo jak ktos z blada twarza biega kilka razy dziennie do kibelka, zeby z nim “porozmawiac” to i tak wiekszosc babek, z ktorymi pracuje domyslala sie o co chodzi.
                        powodzenia, to nie sa latwe rozmowy, ale prawo jest po twojej stronie – juz teraz!

                        pozdruffka

                        Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

                        • Re: 8 tydzień!:)

                          serio?ktoś mi kiedyś tłuaczył że dopiero w 3 miesiącu prawo chroni kobietę !jeżeli jest jednak inaczej to tylko się cieszę!:)
                          faktycznie to trudna rozmowa – poczekam jeszcze chyba miesiąc!

                          • Re: 8 tydzień!:)

                            Tak jak napisała Effcia juz jesteś chroniona i jeżeli wyladowałabyś na zwolnieniu to już masz prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100% wynagrodzenia (często dziewczyny tego nie wiedzą i na tym tracą), tylko oczywiście musi to być zaznaczone na zwolnieniu. Ja powiedziałam w pracy jakoś w 3 miesiącu, bo stwierdziłam, że głupio mi bedzie, jak mój szef dowie sie o mojej ciąży np. właśnie ze zwolnienia;-)

                            Pozdrawiam i życze powodzenia!

                            Karolka i Przecinek (7.08.03)

                            • Re: 8 tydzień!:)

                              To jest właśnie to błędne przeświadczenie. Przy umowie na czas nieokreślony prawo chroni od samiusieńkiego początku!!!

                              Karolka i Przecinek (7.08.03)

                              • Re: 8 tydzień!:)

                                no to sie pomylil z tymi miesiacami, trzy miesiace maja znaczenie w przypadku umow terminowych, a i tak troche o co innego chodzi. akurat wiem co mowie, bo jestem “kadrowka”. jezeli masz watpliwosci to warto poczytac kodeks pracy, zreszta zawsze warto go poczytac, zeby wiedziec co nam wolno.

                                pozdruffka

                                Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

                                • Re: 8 tydzień!:)

                                  dodam jeszcze, ze ochrona kobiet w ciazy, to nie tylko ochrona przed zwolnieniem, ale takze ochrona wynagrodzenia, ochrona przed wypowiedzeniem warunkow umowy o prace. Nie wolno zatrudniac w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, nie mozna wyslac w delegacje (bez zgody zaiteresowanej).

                                  Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

                                  • Re: 8 tydzień!:)

                                    kochane jesteście – ja zupełnie nie znam się na prawie pracy!
                                    a kiedy musze zaświadczenie pokazac pracodwcy?

                                    • Re: 8 tydzień!:)

                                      gdy sie zdecydujesz na rozmowe z szefem dobrze miec takie zaswiadczenie.

                                      Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

                                      • Re: 8 tydzień!:)

                                        no to juz wszytsko wiem!
                                        dzieki wielkie effcia!!!jestes widze spec od kadr!
                                        skąd jesteś?

                                        • Re: 8 tydzień!:)

                                          cos tam o prawie pracy wiem, w sumie taka mam prace:-), ale przy okazji uwazam, ze podstawowe wiadomosci trzeba miec, niezaleznie gdzie sie pracuje, dla wlasnego dobra. nie raz i nie dwa sie o tym przekonalam. jezeli bedziesz miec jakies watpliwosci to pisz (rowniez na priva).
                                          a byc to ja sobie jestem z Krakuffka, ale teraz mieszkam w stolycy

                                          pozdruffka

                                          Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 8 tydzień!:)

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general