9-17 X 2010 – Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #105706

  francesca

  Dzień Dziecka Utraconego, który na świecie obchodzony jest 15 października, ma przypominać o problemach rodziców po stracie dzieci. Śmierć dziecka jest nadal tematem tabu w naszym społeczeństwie, co sprawia, że rodzice tracący dziecko pozostawieni są sami sobie, otoczeni ciężkim milczeniem, nieświadomi istnienia innych osób w podobnej sytuacji oraz miejsc, w których mogliby uzyskać pomoc.
  Należy umożliwić rodzicom przeżywającym żałobę po stracie dziecka pokazanie innym swojej obecności. Niezmiernie ważna jest integracja rodziców, ich spotkanie, które może dać możliwość uzyskania wsparcia w niezwykle trudnym okresie.
  Zapraszamy serdecznie rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku poronienia, w okresie okołoporodowym, w czasie dzieciństwa dziecka, także tych, których dziecko odeszło później. Śmierć dziecka jest bowiem zawsze przedwczesna, wbrew naturalnemu porządkowi, jest nie do przebolenia.
  Po raz pierwszy organizujemy Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku. Pomysł powstał na grupie wsparcia dla rodziców po stracie dziecka przy Fundacji „Pomóż Im”. My, mamy uczęszczające na tą grupę, bardzo chciałyśmy upamiętnić nasze dzieci, bo nasze dzieci są, istnieją, a my bardzo je kochamy.
  Opis wydarzeń znajduje się tutaj:

  Zapraszam serdecznie,
  Francesca,
  Mama Wiktorii zm. 28.10.2009r.

  #3856434

  amalka

  Francesca, dla Wiktorii [*]
  Pamiętamy…

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close