9 latka, a ból brzucha

Od jakiegoś czasu Ola narzeka na bóle brzucha…
Dwa miesiąca temu miała grypę żołądkową (ja dwa dni po niej :/ )
od tego chyba czasu co parę dni słyszę o tym, że boli ją brzuch.
Załatwia się normalnie (konzystencja, kolor etc 😉 ), nie wymiotuje, ale narzeka na ból brzucha…
Jutro biorę jej mocz do badania, żeby do pediatry choć z tym podstawowym badaniem iść, pewnie potem jeszcze krew, kał na pasożyty…
Czy miałyście podobne sytuacje u Waszych dzieci? Co to może być? Nerwy? Dorastanie?
Olka jest aktywnym dzieckiem, chodzi na karate, jezdzi na snowboardzie, chodzi na basen… Nie mam bladego pojęcia co to może być…

22 odpowiedzi na pytanie: 9 latka, a ból brzucha

  1. Mojego syna rok temu też bolał brzuch, wiązało się to również z brakiem apetytu i takim ogólnym kiepskim samopoczuciem.
    Przeleczyłam go na pasożyty (mimo prawidłowych wyników badań) i minęło. Od tej pory brzuszek go nie boli.

    Może weź skierowanie na badanie usg i skierowanie do chirurga?

    • Zamieszczone przez rybcia001
      Mojego syna rok temu też bolał brzuch, wiązało się to również z brakiem apetytu i takim ogólnym kiepskim samopoczuciem.
      Przeleczyłam go na pasożyty (mimo prawidłowych wyników badań) i minęło. Od tej pory brzuszek go nie boli.

      Może weź skierowanie na badanie usg i skierowanie do chirurga?

      Ze względu na psa w domu – familijnie i tak co roku się odrobaczamy profilaktycznie 🙂

      USG jak najbardziej – ale czemu chirurg?

      • My z brzuchem ciągle sie borykamy.
        Lekarka zaleciła mu dietę i leki kazała brać.
        Tak około trzech tygodni w ten sposób leczyliśmy.
        Porobiliśmy badania, nic nie wyszło.
        Kupa też w porządku, żadnych wymiotow nie miał.
        Pomogło.
        Może po jelitówce brzuch drażliwszy i coś zaszkodziło.

        • Zamieszczone przez An_ki
          Ze względu na psa w domu – familijnie i tak co roku się odrobaczamy profilaktycznie 🙂

          USG jak najbardziej – ale czemu chirurg?

          bo wydaje mi się, że chirurg na podstawie lokalizacji tego bólu będzie wiedział z jakiego ewentualnie narządu ten ból pochodzi. Bo lokalizacja (strona lewa, prawa, środek itp) są dość istotne.
          Ale jak zrobisz USG to pewnie chirurg już nie będzie potrzebny.

          • moja miała bóle brzucha na tle psychicznym
            oczywiście najpier było podejrzenie w kierunku pasożytów, okazało się że to nie to
            potem usg – też wszystko w porządku.
            gdy podałam dziecku witaminkę mówiąc mu że to na ból brzucha, cudownie mu pomagała 🙂

            • moja siostra (12lat) często miewa bóle brzucha z nerwów, denerwuje się przed klasówką, sprawdzianem itd…

              natomiast kuzynka była latem na wakacjach u siostry… też bolał ją brzuch… po drugim dniu przyjechali po nią, bo wiła się z bólu, nie chciała jeść itd..
              Znalazła się w szpitalu z bólu… okazało się, że mała jest chora na Autoimmunologiczne zapalenie wątroby (AZW) niestety…
              Sterydy, min. 2x w mies.w szpitalu na diagnostykach..

              Także jeśli dziecko skarży się na ból brzucha chyba warto zrobić szereg niezbędnych badań..

              za córkę i oby okazało się że są to powikłania po jelitówce.

              • Na razie wyniki moczu ok – krew robimy jutro, pani doktor dziś małą obejrzała i pierwsze pytanie jakie padło to czy częściej boli w weekend czy w tygodniu 😉
                Zobaczymy co z krwią – dziś jej nic nie jest nic jej nie boli 🙂

                • Zamieszczone przez An_ki
                  Na razie wyniki moczu ok – krew robimy jutro, pani doktor dziś małą obejrzała i pierwsze pytanie jakie padło to czy częściej boli w weekend czy w tygodniu 😉
                  Zobaczymy co z krwią – dziś jej nic nie jest nic jej nie boli 🙂

                  zwróc uwagę na to kiedy skarży się na ból brzucha
                  dzieci tez potrafią skarżyć się aby rodzice się nimi zainteresowali.

                  moja ostatnio miała bóle na tle nerwowym przed pójściem do szkoły, w momencie jak trzeba było się ubierać. Jak w domu “olałam” to w szkole szła do pielęgniarki z bólem. Wyczuła że mamusia przyjedzie.
                  Z tym że ja wiedziałam dlaczego tak robi. Z pielęgniarką w tajemnicy przed córą umówiłam się że następnym razem już nie przyjadę po dziecko aby zobaczyć jak potoczy się jej ból.
                  po tym jak zabierałam ją ze szkoły dziecko cudownie zdrowiało.

                  • Zróbcie sobie badanie na toxocarę – badanie z krwi, koszt ok 40 zł
                    Na zwykłe odrobaczanie nie idzie
                    Szczególnie jak sa jakieś psy w rodzinie
                    Chociaz niekoniecznie muszą być

                    • Ja w wieku 9 lat miałam bóle brzucha i dostała okres….

                      • Tak wcześnie? Ja miałam 12 lat i wydawało mi się, że to jeszcze, jeszcze….

                        Podsumowując dzisiejszy dzień – cały dzień nie bolało, na wieczór trzeba iść do łazienki – boli….
                        Przed chwilą czytała sobie książeczkę – nic nie boli…

                        Eeeeh chyba nerwy, ewentualnie lekka ściema 😉

                        Jutro badamy krew 😀

                        • badania trzeba zrobić
                          a obserwacje swoją drogą 🙂

                          • Zamieszczone przez Klucha
                            zwróc uwagę na to kiedy skarży się na ból brzucha
                            dzieci tez potrafią skarżyć się aby rodzice się nimi zainteresowali.

                            moja ostatnio miała bóle na tle nerwowym przed pójściem do szkoły, w momencie jak trzeba było się ubierać. Jak w domu “olałam” to w szkole szła do pielęgniarki z bólem. Wyczuła że mamusia przyjedzie.
                            Z tym że ja wiedziałam dlaczego tak robi. Z pielęgniarką w tajemnicy przed córą umówiłam się że następnym razem już nie przyjadę po dziecko aby zobaczyć jak potoczy się jej ból.
                            po tym jak zabierałam ją ze szkoły dziecko cudownie zdrowiało.

                            Moj mlodzian w zeszlym roku robil mnie tak na bol glowy.Raz zadzwonila pielegniarka ze boli go glowa. Malo mnie z butow nie wydarlo tak gnalam po niego z pracy (kilka lat temu mial kilka napadow petit mall i od tej pory jak uslysze bol glowy to truchleje). Oczywiscie w domu magicznie ozdrowial
                            Na drugi dzien byla powtorka z rozrywki. Tym razem dodalam 2 do 2 i juz nie pedzilam. Pielegniarce powiedzialam, zeby go odeslala do klasy, a gdyby sie cos dzialo miala do mnie zadzwonic. Hmmm nie zadzwonila….. a moldy zakodowal, ze juz mnie wiecej w konia nie zrobi.W domu przypomnialam mu czas spedzony w szpitalu po napadzie, byla pogadanka, ze jak go boli glowa to musimy pojechac do szpitala i porobic badania. Od tej pory cisza i spokoj.
                            Ogolnie nie bagatelizuje zadnych bolow i konsultuje z lekarzem ale szkola to szkola i rozne pomysly dzieciom przychodza zeby sie wymigac. Musza jednak wiedziec, ze nos policyjny matki w konia zrobic sie nie da.

                            • Anki – oczywiście nie bagatelizuj sprawy i posprawdzaj. Zrób też USG.
                              Może to faktycznie po jelitówce, np. po mleku? Po grypie zołądkowej lubi wystąpić nadwrażliwość na nabiał. Moją młodszą córkę (która nabiału nie je) długo “bolał” brzuszek (celowo piszę w cudzysłowiu, bo nie płakała, tylko mówiła, miała wtedy 2 lata), mnie zresztą też, nie były to bóle, ale takie mini nudności. Niby nic, ale czułam, że nie mogę jeszcze wszystkiego zjeść.

                              Klucha – widzę, że nasze dziewczyny i na tym wątku są podobne Ula od jakiś dwóch miesięcy ma bóle brzucha….we wtorki. W przedszkolu jest wtedy kotlet, do którego się musiała zrazić i mimo, że Panie, jak twierdzą, nie dają jej go dużo, to i tak Ula ryczy. Dzisiaj powiedziałam, żeby w ogóle jej nie dawać tego kotleta i zobaczymy. Zresztą Ula jeść nie lubi, stąd bóle brzucha, które pewnie są, ale…z nerwów. Podobnie jak twoja cóka, też nieźle kombinuje.

                              • choć na 99% przypuszczałam że te bóle są “wymyślane”
                                to wiedziałam czym są spowodowane :(.
                                Na całe szczęście trafiłam na dobrych pedagogów szkolnych, którzy zrobili wszystko aby sytuację naprawić.
                                Dziecko bólem brzucha czy głowy potrafi sygnalizować również stany emocjonalne, te na tle psychicznym.
                                Ale z Zaną doświadczyłam też bóli bo mamusia zwraca tylko na mnie uwagę 🙂

                                • Moja osmiolatka jakis czas temu tez sie skarzyla czesto na bol brzucha… nie bardzo jej wierzylam, bo niby brzuch ja boli ale zachowuje sie normalnie, bawi sie, smieje itp. Tak jakos skojarzylam, ze ten brzuch zaczal ja pobolewac po tym jak razem przeczytalysmy artykul o chlopcu ktory mial raka zoladka. Zabralam ja do lekarza. Sophie powiedziala pani doktor, ze podejrzewa u siebie robaki (moj maz podsunal jej taki pomysl). Pani wytlumaczyla jej ze i rak i robaki sa bardzo malo prawdopodobne i pobrala krew do badania.Wyniki w normie. I brzuch tez przestal pobolewac. Ot mam corke hipochondryczke, albo wiecej uwagi sie domaga.

                                  • Zamieszczone przez An_ki
                                    Od jakiegoś czasu Ola narzeka na bóle brzucha…
                                    Dwa miesiąca temu miała grypę żołądkową (ja dwa dni po niej :/ )
                                    od tego chyba czasu co parę dni słyszę o tym, że boli ją brzuch.
                                    Załatwia się normalnie (konzystencja, kolor etc 😉 ), nie wymiotuje, ale narzeka na ból brzucha…
                                    Jutro biorę jej mocz do badania, żeby do pediatry choć z tym podstawowym badaniem iść, pewnie potem jeszcze krew, kał na pasożyty…
                                    Czy miałyście podobne sytuacje u Waszych dzieci? Co to może być? Nerwy? Dorastanie?
                                    Olka jest aktywnym dzieckiem, chodzi na karate, jezdzi na snowboardzie, chodzi na basen… Nie mam bladego pojęcia co to może być…

                                    Mój brat też narzekał na bóle brzuszka,okazało się że nerki.. (miał wtedy 8 lat)
                                    Podstawowe badania moczu nic nie wykazały,dopiero szczegółowe.
                                    Teraz ma 25 lat ma odjęte obie nerki jest po dwóch zawałach i 2 wylewach….wszystko od nerek…

                                    • Jesteśmy po badaniach, w krwi lekko poniżej normy co ponoć wskazuje na jakąś infekcję ale niedużą.
                                      Pani doktor stwierdziła, że może po żołądkowej grypie od grudnia jeszcze coś się wlecze i dała nam probiotyki na miesiąc, może flora bakteryjna się odbuduje i będzie ok.
                                      Jak za miesiąc nie przejdzie to do kontroli 🙂

                                      • Jeremio od dawna skarży się na ból brzucha w okolicy pępka. Codziennie wieczorem. Czasem rano. Podwyższone leukocyty ma…ostatnio zwymiotowal i kupy źle no ale to raczej się jelitowa nałożyła. Probiotyk dostaje. Odstawilam mleko. Lekarka nic nie widzi. Jakiś pomysł??? usg zrobię.

                                        • 9 latka a ból brzucha

                                          Czym moze być spowodowany ból brzucha u cztero letniego dziecka,
                                          Niechce jeść skarżąc sie na ból brzucha
                                          Czesto oddaje mocz wynik z moczu dobry
                                          Jest apatyczny
                                          Nie ma temperatury.

                                          Jeśli wiecie jakie badania zrobić, lub o moze być tego przyczyną to proszę o odpisanie

                                          ————
                                          moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego
                                          [tu była reklama]

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 9 latka, a ból brzucha

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general