9 MIESIĘCY SKOŃCZONE

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy

zulu

JESTEM CIEKAWA JAKIE POSTĘPY ROBIĄ WASZE MALUCHY. MOJA MAŁA OD MIESIĄCA RACZKUJE, A OD 2 TYGODNI CHODZI ZA RĄCZKI A WŁAŚCIWIE ZA JEDNĄ . ZĄBKÓW MAMY 6 SZTUK -4 U GÓRY I DWA NA DOLE.
    BARDZO MAŁO JE ZUPKI -, NATOMIAST CYCA JADŁABY BEZ PRZERWY. WAŻY 9 KILOGRAMÓW I MÓWI BA -BA I MA-MA
    JESTEM CIEKAWA CO U WAS MAMUSIE I U WASZYCH POCIECH
    POZDRAWIAM

zulu i wiktoria (29 październik 2002r.)

ola2

Re: 9 MIESIĘCY SKOŃCZONE

Asia urodziła sie kika dni później 8 listopada.
    Od 1,5 miesiąca raczkuje, ale teraz ma inne zajęcie , stoi przy meblach i łóżeczku i wszędzie sie podnosi gdzie sie da.
    Mówi mama czasem tata – ale nie wie o co chodzi.
    Ma 2 ząbki na dole, 2 na górze wyrżna sie lada dzień.
    Waży 10 kg i ma 73 cm.
    Włosów brak.
    Robi papa, kosi kosi i przy muzyce rusza sie jak do tańca.
    Je duzo nawet to co nie polecaja np.ogórka kiszonego, chleb, sucharki, jogórty, biszkopty z glutenem, kanapke z ramą creme bonjour, parówki morlinki…
    Pozdrawiamy
    Ola z Asia

nikola15

do ola2

Czy twoja córeczka je wszystko sama czy jej rozdrabniasz,np.te parówki albo kanapeczki,sama gryzie ??? Też dawałam ostatnio Oliwi kawałek chleba ale nie ma jeszcze ząbków i nie bardzo jej to wychodziło.
    pozdrawiamy;
    Dagmara i Oliwia (8m)

ola2

Re: do ola2

Asia ma 2 zęby ale nie wie do czego służą. Riozdrabniam wszystko, robie małe kwadraciki żeby troszke jeszcze sobie pomemlała w buzi, szyneczke kroje 1 cm/1 cm, ale często zadławia się lyb przyklei sobie do podniebienia i nie wi co z tym zrobic.
    Ola

megala

Czesc
    Macius tez z 29.10.2002
    Kontrole wagi i wzrostu ma za 2 tygodnie.
    Teraz wazy ok 12 kg i ma ok. 80 cm na moje oko, bo w 7 mies miel 10 kh i 76 cm.
    Sam wstaje i siada, chodzi przy meblach i za raczki, staje na jednej nodze i trzyma sie sam mebli jedna reka. Mowi ma-ma, ba-ba, ta-ta itp.

sabka

Szymek skończył 9 m-cy tydzień temu. Z tego co widzę jest najchudszy. Ważył ostatnio 8,5 kg. Jest bardzo żywy, raczkuje juz dawno nie pamietam dokładnie od kiedy, wstaje przy meblach i chętnie by chodził za rączki ale ja tego nie praktykuję . Uważam że dziecko powinno samo poczynić pierwszy krok w kierunku chodzenia.
    Ponadto ma tylko 2 ząbki, trzeci rośnie. Daję mu rózne warzywa z działki, próbował już kapustki, cukinii, kalafiora. jak ugotuję pulpeciki to też mu daję ale tylko drobiowe i cielęce.
    Jeżli chodzi o gadanie to ciągle coś mówi w sobie tylko znanym języku, a ponadto mówi tata, baba , da, i ostanio mama ale tylko jak jest wkurzony i chce coś od nas.

Sabka (4.02.2004 r.) i Szymonek ur. 24.10.2002 r.

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close