9 tydzień ciąży a piersi :-)

Dziewczyny!
Jestem w 9 tygodniu ciąży a moje piersi są nadal takie same jak przed 9 tygodniami. Bolą mnie sutki ale nic wiecej, nie mam nabrzmiałych dużych piersi.
Noszę rozmiar 75C. Może moj rozmiar ma na to wplw. Gdybym mila 75A pewnie byly by juz wieksze.
Prosze o pomoc, czy ktoras tez tak ma albo miala??

Rybcia

10 odpowiedzi na pytanie: 9 tydzień ciąży a piersi :-)

  1. Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

    wydaje mi sie, ze rozmiar nie ma wplywu. po prostu jak sie ma male piersi (a ja mialam 75A), to wyrazniej sie widzi, jak rosna. sa obrzmiale, a przez to wieksze. Urosly mi do 80B, a wiec wcale nie jakos drastycznie, wrecz malo. najpierw byly tkliwe jak przed @, potem bolaly juz tylko sutki i to tylko wtedy, jak dotknelam. potem, w jakims 15 tygodniu zauwazylam niebieskie linie na piersiach.
    jak widzisz, sprawa indywidualna 🙂

    pzdr !

    Maja +

    • Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

      Piersi nie koniecznie muszą zmienić drastycznie swój rozmiar. Mnie do tej pory niewiele urosły, z rozmiaru 85C na rozmiar 95D (i nigdy nie były nabrzmiałe). Rosły powolutku i niespostrzeżenie. Ich rozmiar na pewno nie będzie miał wpływu na późniejszą możliwość karmienia.

      Pozdrawiam

      lilianka

      • kasia-i-dzidzius Dodane ponad rok temu,

        Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

        Mi urosły bardzo piersi i to na samym poczatku (ja akurat mam małe) ale rozmiar nie ma wpywu na wzrost.
        Jest to indywidualna sprawa. Moja kolezanka ktora ma male piersi mowila mi ze jej urosly dopiero po porodzie.
        Nie martw sie to zaden problem. Kazda z nas jest inna i troche inaczej przechodzi ciaze.
        Pozdrawiam

        Kasia

        • Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

          Ja bym się na Twoim miejscu cieszyła bo mi rozmiar zmienił się bardzo szybko z 75B na 80C a co dopiero będzie po porodzie!!!! 🙂
          Nie nadążam z wymianą biustonoszy – chyba zbankrutuję :)Chociaż całe szczęście juz się te moje “bidony” trochę ustatkowały 🙂

          • Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

            Dziewczyny maja racje – to sprawa baaardzo indywidualna. Ja mialam 75C, teraz doszlam do 80D, a w drugim miesiacu mialam z nimi taki problem ze jak wstalam i szlam w nocy do WC to musialam je podtrzymywac rekami, bo jak nie mialy podparcia w postaci biustonosza, to najmniejszy ruch powodowal dotliwy bol. Ciesz sie wiec, ze Cie to ominelo i nie martw sie – na pewno wszytsko jest OK.

            M&M

            • Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

              Ja nosiłam rozmiar 70 B a teraz musiałam sobie już kupić 70c. Piersi mnie bolą od samego początku ciąży. Ale to podobno są bardzo indywidualne reakcje- każda z nas jest inna.

              Pozdrawiam
              B. i maleńki grudniowy Cud

              • Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

                Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Teraz już jestem spokojna 🙂

                Rybcia

                • Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

                  Ja właśnie skończyłam 10 tc i moje piersi się trochę powiększyły (ale nie dużo). Mam 70A i na razie nie muszę zmieniać stanika. Na piersiach pojawiły mi się niebieskie linie żył (ale nie jakoś mocno widoczne) i piersi są jak gdyby cięższe. Też martwię się, że nie urosły 🙂
                  Pozdrawiam,

                  • Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

                    Ja po tkliwych piersiach zauważyłam, ze jestem w ciąży… jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki… teraz jestem właśnie w 9- tym tygodniu i piersi bolą mnie mocno, choć zmiany ich rozmiaru jeszcze nie zauważyłam, a z nabrzmiałością to jest różnie… raz mniej, raz bardziej…

                    • Re: 9 tydzień ciąży a piersi 🙂

                      u mnie przez cala ciaze nic a nic piersi sie nie powiekszyly nawet…siara za bardzo nie leciala…
                      dopiero po porodzie….mialam nawal pokarmu tym samym..ogromny biust…i wciaz mam mleka pod dostatkiem…wciaz karmie 🙂
                      nie ma reguly na nic…kazda ciaza jest inna i kazdy porod inny..:-)

                      powodzenia 🙂

                      KaSieK i MaRtuSiA (pol roczku)

                      Znasz odpowiedź na pytanie: 9 tydzień ciąży a piersi :-)

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general