Aa, takie fajne, refleksyjne i …prawdziwe :-)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #104598

  agat79

  „Wmawiamy sobie, że życie będzie lepsze, gdy ożenimy się lub wyjdziemy za mąż, gdy będziemy mieli dziecko, potem następne. Potem przeżywamy frustracje, że dzieci jeszcze nie dorosły i że lepiej będzie, gdy trochę podrosną. Następnie, jesteśmy sfrustrowani, że musimy radzić sobie z nastolatkami… na pewno będziemy szczęśliwsi, gdy wyrosną z tego wieku.

  Mówimy sobie, że nasze życie będzie lepsze, pełniejsze, gdy mąż czy żona będą bardziej zorganizowani, gdy kupimy ładniejszy samochód, gdy będziemy mogli pozwolić sobie na prawdziwe wakacje, gdy będziemy na emeryturze. Prawda jest taka, że nie ma lepszego momentu, aby być szczęśliwym niż tu i teraz. Jeśli nie teraz, to kiedy?

  Życie zawsze będzie wypełnione przeciwnościami. Najlepiej przyznać się do tego. Wiedzieć o tym i być szczęśliwym mimo to. Autorem jednego z moich ulubionych cytatów jest Alfred D. Souza. Powiedział on: ?Przez długi czas, wydawało mi się, że życie dopiero się zacznie – to prawdziwe życie. Ale zawsze na drodze znajdowała się jakaś przeszkoda, coś co trzeba było pokonać, czas, który trzeba było odsiedzieć, jakieś nie zakończone interesy, dług do spłacenia. Potem miało zacząć się życie. W końcu dotarło do mnie, że te przeszkody to było moje życie?.

  Taka perspektywa pomogła mi zrozumieć, że nie ma żadnej drogi do szczęścia. Szczęście jest drogą. Zatem doceniaj każdą chwilę, którą masz, doceniaj ją tym bardziej, że dzielisz ją z kimś wyjątkowym, na tyle wyjątkowym, aby z nim dzielić czas i pamiętaj, że czas na nikogo nie czeka…

  Przestań czekać, aż skończysz szkołę, aż wrócisz do szkoły, aż zrzucisz pięć kilogramów, aż przytyjesz o pięć kilogramów, aż będziesz mieć dzieci, aż twoje dzieci się wyprowadzą, aż zaczniesz pracę, aż pójdziesz na emeryturę, aż się ożenisz, aż się rozwiedziesz, aż dorobisz się nowego domu lub samochodu, lub aż spłacisz dom lub samochód, przestań czekać do wiosny, do lata, do jesieni, zimy, do pierwszego albo piętnastego, nie czekaj, aż zabrzmi twoja piosenka, aż napijesz się drinka, aż wytrzeźwiejesz, aż umrzesz i narodzisz się na nowo, aby zdecydować, że nie ma lepszej chwili na szczęście niż ta teraz właśnie.

  Szczęście to podróż a nie cel. Dlatego mówi się: pracuj, jakbyś nie potrzebował pieniędzy, kochaj, jakbyś nigdy nie był zraniony i tańcz tak, jakby nikt nie patrzył.”

  #3619586

  fresz

  Pięknie napisane !!!!  #3619587

  gosia

  A jakie prawdziwe!
  Druknę sobie i na lodówkę powieszę. Dziś. Nie będę czekać do jutra, bo jeśli jutra nie ma?

  #3619588

  tygryska

  Nic dodać, nic ująć…

  #3619589

  sole

  A ja do tego dodałabym jeszcze ze jeżeli żyjesz w związku który cie nie zadowala, jeżeli Twoja praca jest do kitu , jeżeli coś Ci nie odpowiada … zmień to , nie czekaj, nie łudź się ze coś się zmieni bez Twojego ruchu
  Zyj życiem którym Ty chcesz żyć , a nie które Ci inni narzucają

  #3619590

  narcowa

  Piękne i takie prawdziwe…dające do myslenia:(  #3619591

  anulkam

  Zamieszczone przez sole
  A ja do tego dodałabym jeszcze ze jeżeli żyjesz w związku który cie nie zadowala, jeżeli Twoja praca jest do kitu , jeżeli coś Ci nie odpowiada … zmień to , nie czekaj, nie łudź się ze coś się zmieni bez Twojego ruchu
  Zyj życiem którym Ty chcesz żyć , a nie które Ci inni narzucają

  pięknie, prawda:)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close