acard

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #82216

  sysim

  Czy któraś z Was bierze po pół tabletki? Bo przeczytałam, że tych tabletek nie powinno się dzielić? A mój gin kazał mi brać po pół tabletki dziennie już teraz i jak zajde w ciąże to przez całą ciąże? I nie wiem, co o tym myśleć

  Sylwia i Mati 27.09.04

  #1161773

  ika

  Re: acard

  Ja nie acard ale też aspirynę tylko protect – w ciazy z Igorkiem pół tabletki do 8 tygodnia potem całą do 35 i potem znów pół, teraz podobnie.
  Często podaje sie juz przed ciazą a w przypadku wystapienia w ciazy miana przeciwciała anyfosfolipidowych dodatkowym zaleceniem jest heparyna, czasem też encorton
  Powodzenia!!!!

  ika, Igor 01.04.04 +Olek(40 t.c)  #1161774

  mati2

  Re: acard

  Ja przed ciążą z KOrnelkiem brałam całą tabl. acardu. Po pozytywnym teście włączono rówież heparynę a acard brałam do 12 tc.
  Teraz to samo biorę juz acard od pół roku i z ustęsknieniem czekam na ciążę.
  Sylwia życzę z całego serca szybkiego zafasolkowania!!!!

  Kornel 2 l

  #1161775

  sysim

  Re: acard

  Ja robiłam przeciwciała kardiolipidowe w lutym 2004 r. i wynik wyszedł w normie. Lekarz stwierdził że teraz mógłby wyjść dobrze i kazał zrobić dopiero jak zajdę w ciąże. A przez ten czas i przez całą ewentualną ciąże mam brać po pół tabletki acard-u. Tylko właśnie chodzi mi o tą dawkę, bo podobno tych tabletek się nie dzieli co zresztą wyraźnie jest napisane na ulotce. POŁYKAĆ W CAŁOŚCI, NIE ROZGRYZAĆ. Heparynę też mam mieć włączoną jak już będe w ciąży, i kolejny dylemat, bo acard i heparyna to podobno to samo?

  Sylwia i Mati 27.09.04

  #1161776

  emalka

  Re: acard

  bralam cala tabletke acardu, raz dziennie do 22 tyg.

  #1161777

  mati2

  Re: acard

  Przeciwciała mają to do siebie, że mogą się wzrastać niespodziewanie i nagle tzn. np. do 18 tc jest ok a nagle w 19 tc miana zaczynają rosnąc. Mnie raz wyniki wyszły dodatnie i zawsze już jest niebezpieczeństwo, że znów mogą się niespodziewane odezwać. Nawet jeśli teraz wyszłyby ok. Co do brania po pół tabletki to nie spotakałam się z tym. To i tak jest już bardzo mała dawka. Przecież ten lek można brać doraźnie i jest bez recepty. Heparyna to już prawdziwy lek-zastrzyk przeciwzakrzepowy i nie ma co porównywać do acardu. Do tego lekarz zaleca odpowiednią dawkę heparyny w zależności od wyników.

  Kornel 2 l

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close