agresywne dzieci…….

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 34)
 • Autor
  Wpisy
 • #23939

  pluto

  A owszem …są takie….i nie mówcie, że pewne zachowania są normalne dla wieku……..u nas jest trójka takich dzieci….jeden chłopczyk, mojeje koleżanki zresztą, 4 letnie, wychowany na tv…..za grosz szacunku dla innych, bije, krzyczy itp…..i nie mówię o zwykłej nadpobudliwości………

  Druga dziewczynka, niewiele starsza od Karola za każdym razem jak Go widzi to Go tłucze………najbardziej wkurzające jest to, że matki wogóle nie reaguja………i nie pilnują tych dzieci………..dla porównania……dziś do piaskownicy przyszła mama z 3 letnim szkrabem……….OD RAZU, na wejściu uprzedziła, że dziecko lubi bić, że oczywiście będzie go miała na oku, ale żeby inne mamy też uważały……to uważam jest w porządku………matka przynajmniej uprzedziła,,,,,pilnowała………ale niereagowanie na fatalne zachowanie dziecka i tłumaczenie, że i tak nie zrozumie, bo jest za małe uważam za okropne !!!!!!!!!!

  Julka i 14 miesięczny Karolek

  #324238

  olasz

  Re: agresywne dzieci…….

  To oczywiście wina złego wychowania – moja teściowa była niedawno opiekunką 2,5 letniego Kuby…
  Chłopczyk od małego (tj. odkąd skończył 6 miesiecy) był z opiekunkami. Pierwsza czytała gazetę a Kuba oglądał bajki… Efekt był taki, że jak moja teściowa zaczęła się nim zajmować, to nie mówił za wiele, albo przekręcał wyrazy, nie robił na nocnik itp. Moja teściowa „wzięła” się za niego i nauczyła wielu rzeczy, ale co najśmieszniejsze – on był bardzo grzeczny, ale nie przy swojej mamie niestety…
  Jego zachwanie przy matce było karygodne – rzucał się na ziemię, bił ją, wrzeszczał na nią, wyrzucał wszystko co mu dała – np. pod naszą klatka kiedys wieczorem wywalił całą paczkę chrupków, a ta pożegnała sie z nami i wzięła Kube za rękę i poszli do domu…nawet nie powiedziała, że źle zrobił, czy nie wolno ani dla przykładu nie pozbierała chrupek, żeby dzieciak wiedział, że trzeba po sobie sprzątać…
  Ona tłumaczy, że pozwala Kubie na dużo, bo ma wyrzuty sumienia, że wróciła do pracy i mały nie jest z nią – paranoja…
  Ludzie są tacy… nie mam słów…

  Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.  #324239

  ada77

  Re: agresywne dzieci…….

  Znam takie maluchy, ale nie zawsze ich agresja wynika z wychowania. Moi znajomi sa jak anioły, spokojni, zrównoważeni, staraja się poświęcac dziecku jak najwięcej czasu, a on jest jak szatan, krzyczy, bije, piszczy, szczypie, biega nie patrząc przed siebie…I to podobno nie jest to nadpobudliwość…czasem dziecko ma taki charakter i wychowanie+czas mogą to poskromić, choć i to nie zawsze…
  ada77 i miki

  #324240

  Anonim

  Re: agresywne dzieci…….

  nie zawsze winne jest złe wychowanie! Nati przechodzi teraz okres bicia rówieśnieków i nie tylko – to jest normalny etap w rozwoju dziecka – ale tu jest MOJA ROLA, żeby tłumaczyć jej, że nikogo nie wolno bić, MOJA ROLA, żeby jej na to nie pozwolić. Zgadzam się z Pluto – to jest wina matek lub opiekunek!

  Kaśka z Natusią (17 miesięcy 🙂

  #324241

  olasz

  Re: agresywne dzieci…….

  no właśnie o to mi chodziło, że należy starać się dziecku tłumaczyć, że tak czy tak nie wolno – wiem, że dzieci mają w pewnym wieku tio do siebie, że robią wszystko nie tak 🙂 ale właśnie tak jak Kasiu napisałaś – mamy, czy opiekunki muszą dziecko tak pokierować – (i tu miałam na myśli wychować), że należy postępować inaczej…

  Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.

  #324242

  Anonim

  Re: agresywne dzieci…….

  tak, zgadzam się z Tobą – wychowywać, ale ja miałam na myśli oprócz wychowywania – najzwyklejsze pilnowanie dzieci np. na placu zabaw i odciąganie maluchów jeśli zabierają się do rękoczynów

  Kaśka z Natusią (17 miesięcy 🙂  #324243

  olasz

  Re: agresywne dzieci…….

  a jeśli o to chodzi, to jak najbardziej 🙂 nie wyobrażam sobie, żebym mogła patrzeć jak moje dziecko okłada jakieś inne biedactwo a ja siedzę i czytam książkę…

  Ola i Dominika ur. 8.12.2002 r.

  #324244

  Anonim

  Re: agresywne dzieci…….

  mnie też takie mamuśki doprowadzają do szału. Np. zawsze pilnuję, żeby Nati nie tarasowała innym dzieciom drogi na zjeżdżalni (uwielbia zjeżdżać!). jeśli nie chce zejść z drogi (a nie chce też w danym momencie zjechać) – sama biorę i ją zciągam. A niektóre inne mamy mają to w nosie 🙁

  Kaśka z Natusią (17 miesięcy 🙂

  #324245

  klucha

  Re: agresywne dzieci…….

  bo wolą pierduśniczyć i obgadywać popijając kawkę na ławeczce. Ja mam u siebie klub takich trzech mamuś przed blokiem, a największa pierduśnica mieszka w mojej klatce.
  Co wracam z pracy to ciasteczko kawusia a dzieci samopas. I czy jest tutaj sens wychodzenia z dzieckiem na dwór żeby mieć je na oku. Parodia.

  Na początku lata Zuzanka bawiła się w piaskownicy ja siedziałam obok niej, nagle podszedł do niej chopiec i zamachnął się nogą, milimetry brakowały a kopnąłby ją w główkę. Nie wiedziałam jak mam zaareagować, zaczęłam rozglądać się za mamą. Oczywiście nie ma. To zwróciłam się do chłopca i zapytalam dlaczego to zrobił i gdzie jest twoja mamusia. Mały coś tam się tłumaczył że on nie chciał.
  Przyleciała matka, owszem przeprosiła mnie za syna ale powiedziała że następnym razem to mam przyjść do niej a nie zwracać uwagę jej synkowi!!!!!!!! A ja do niej tonem nr 10, bo już mnie wkurzyła: a gdzie pani była gdy synek bawił się najpierw w piaskownicy, a potem prawie kopnął moje 13 miesięczne dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Izka i Zuzanka (12.V.2002 r.)

  #324246

  Anonim

  Re: agresywne dzieci…….

  o rany! To i tak spokojnie zareagowałaś!!!!

  Kaśka z Natusią (17 miesięcy 🙂  #324247

  magdawroc

  Re: agresywne dzieci…….

  Są momenty w rozwoju dziecka i są takie dzieci, z którymi może być trudniej. I wtedy warto zdawać sobie sprawę,że dzieci mają prawo różnie sie zachowywać ale naszym obowiązkiem jest na to reagować.
  Wczoraj gościliśmy u rodziny. Kilkunastomiesięczna dziewczynka „bawiła sie” z malutkim kotkiem w taki sposób,że zastanawialiśmy się,co będzie najpierw – czy go udusi czy rozwali głowę. Moje dzieci były zszokowane a rodzice małej „My nie mamy na to wpływu…”
  Ja zawsze uczyłam moje dzieci,że nie można krzywdzić słabszych. I mimo to mają czasem odpały ale ja jestem od tego by im tłumaczyć i przypominać.
  I o to właśnie chodzi – dziecko MOŻe mieć różne zagrania,ale dorośli powinni na nie reagować a nie spogladać z podziwem na swoje dziecko gdy maltretuje zwierzaczka albo pastwi się nad innym dzieckiem, czy też nie zwracać wogóle uwagi na jego poczynania.

  Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

  #324248

  garfield

  Re: agresywne dzieci…….

  ja jestem przerazona.
  Nie mam pojecia jak zareagowac jak jakies dziecko uderzy Sarę.
  Co mam zrobic?
  Co powiedziec Sarze….
  Czemu matki nie potrafią pilnowac własnych dzieci????
  szok!

  Gosia i księżniczka Sara ur 23.09.02  #324249

  klucha

  Re: agresywne dzieci…….

  a miałam inne wyjście, chłopiec miał może 3-4 latka, to wina matki, że nie pilnuje swojego dziecka. dzieci mają takie „zagrania”. Od tamtego czasu chodzę na plac zabaw, gdzie jest mniej dzieci i mamusie przyjaźnie nastawione do ludzi.

  Izka i Zuzanka (12.V.2002 r.)

  #324250

  pluto

  Re: agresywne dzieci…….

  Wczoraj było to samo/////////Julka znowu walnęła Karola….i ugryzła synka koleżanki w rekę….i uszczypnęła moją Mamę w sklepei………matka dalej twierdzi, że ona nie jest w stanie nic zrobić, bo Julka jest za mała……….mówi, że brat ją okłada i dlatego tak się zachowuje…….acha….i że ja jestem przewrażliwiona………i żebym się lepiej przystosowała, bo nie raz nie dwa Karol dostanie w głowę………..szoooookkkkkkkk!!!!!!!

  Julka i 14 miesięczny Karolek

  #324251

  Anonim

  Re: agresywne dzieci…….

  a my się dziwimy skąd się biorą terroryści hihi
  ale na serio – matka niezły na siebie szykuje bicz!

  Kaśka z Natusią (17 miesięcy 🙂

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 34)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close