ALERGIA – Jak sobie z nią radzic ?

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #42744

  jaro

  Witam

  Moja żona jest alergiczka, i zaczyna sie dla niej dosc ciezki okres, zaczynaja pylic roslinki itp, lekarz powiedzial ze nie moze brac zadnych srodkow na alergie, czy Wy macie jakies sposoby na zmniejszenie objawow alergicznych ?

  pozdrawiam
  JAro

  #559419

  nonnocere

  Re: ALERGIA – Jak sobie z nią radzic ?

  Witam..

  W ciąży można stosować calcium (wapno), które ma działanie odczulające. Popytajcie w aptece. Na pewno mniej skuteczne niż leki przeciwhistaminowe, ale zawsze jakaś ulga jest :).
  A tak to… jeśli żona dokładnie wie na co jest uczulona, to śledzić komunikaty dla alergików i starać się unikać kontaktu z alergenami. Jako alergik z 10letnim stażem wiem, że trudno wyeliminować taki kontakt z alergenami, ale zawsze można jakoś minimalizować. Ja jestem głównie uczulona na trawy, także jak wiem, ze gdzieś koszą, to trzymam się z daleka 🙂
  Dobrze też unikać dymu tytoniowego, który nasila objawy.

  Zawsze też można wyjechać do „zimnych krajów” 😉 Na Grenlandię na przykład 🙂 Albo gdzieś gdzie pada deszcz, o ile żona jest alergikiem pyłkowcem, po deszczu poziom alergenów spada. W sumie może spryskiwanie powietrza w domu wodą, mogło by pomóc (takim na przykład rozpylaczem do okien).

  To tyle na świeżo, ale też chętnie poczytam, jeśli ktoś ma inne sposoby. U mnie główny problem w maju się zacznie.

  Pozdrawiam, Madzia

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close