alergik a woda chlorowana(basen)

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #96006

  Anonim

  slyszalyscie o jakis przeciwskazaniach???
  mamy za soba wizyte u dermatologa i ….powiedziala,ze mlody nie powinien chodzic na basen po to szkodzi skorze….i mamy go wypisac…
  alergolog powiedziala i pediatra takze,ze ma chodzic:Hmmm…:

  „poza tym dermatolog zabronila jesc: kiszonek, czekolady(z wyjatkiem bialej), cytrusow, palic, pic alkoholu,kawy i mocnej herbaty, do tego jeszcze konserwantow itd….:Hmmm…:
  dodam,ze nie poszlam do niej z alergia:Fiu fiu:
  Dorośli, którzy w dzieciństwie regularnie chodzili na basen, częściej cierpią z powodu kataru siennego. Głównym oskarżonym są produkty uboczne chlorowania wody.
  – Mogą one uszkadzać wyściółkę płuc, co ułatwia kontakt z alergenami i zwiększa ryzyko kataru siennego – spekuluje dr Yvonne Kohlhammer z narodowego centrum badań środowiska i zdrowia, GSF w Neuherbergu. Jednocześnie badacze podkreślają, że kontakt z produktami ubocznymi chlorowania wody nie musi być głównym czynnikiem większego ryzyka kataru siennego – zwłaszcza u dorosłych, ale może się w istotny sposób przyczyniać do pojawienia się tej choroby.
  Doktor Yvonne Kohlhammer i jej współpracownicy zbadali 2606 dorosłych w wieku od 35 do 74 lat, zbierając szczegółowe dane o przebytych przez nich chorobach oraz o ich „basenowej przeszłości”. Okazało się, że ryzyko pojawienia się kataru siennego u osób, które jako dzieci chodziły na basen z chlorowaną wodą od 3 do 11 razy w roku, było 74 proc. większe niż u osób, które w czasach szkolnych tego nie robiły. Ryzyko kataru siennego zwiększał także stosunkowo niedawny kontakt z chlorowanym basenem. O 32 proc. mniejsze było ryzyko kataru siennego u osób unikających basenu niż u ludzi, którzy przez ostatni rok mieli kontakt z basenem częściej niż raz w tygodniu.”

  no i co ja mam zrobic????

  #2113817

  Anonim

  Ulka z alergia skórną chodziła – nic jej nie było.
  Wojtek był raz – bakteria na skórze – co prawda nie wiadomo czy z basenu przyniesiona, ale dermatolog powiedziała, że niektóre dzieci nic nie złapią, a inne mają tendencję.

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close