Alimenty, komornik, pozbawienie praw rodzicielskic

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #89988

  Anonim

  Witam

  Mam kilka pytan i może któraś z was mi coś podpowie.

  Dostaje alimenty na dziecko 200 zł i 300 zł zaliczki. od wrześn8ia nie dostane zaliczki bo moj dochod w 2006 roku był większy wieć zostaja same almenty które nie są płacone w pełnej kocie. Powinny wynosić 500 zł a ON placi komornikowi 300 zł. i tyle będe też dostawać od września na dziecko. Jakie są możliwości wyegzekwowania pełnej kwoty aliemntów??? ON jest za granicą, tam pracuje, niedawno sie ożenił, chyba będzie dzidzia… będzie sie wypierał płacenia alemntów bo będzie miał rodzinę , dizcko na utrzymaniu….. Słyszałam o czymś takim jak wyegzekwowanie alemntów od jego rodziców. czy faktycznie jest coś takiego, w jaki sposób to sie odbywa. Myslałam, zę jak pójde na coś takiego i komornik dobierze sie do jego rodziców to jego rodzice sie na niego wkurzą i jakoś zmuszą do płacenia całych almentów.

  I jeszcze jedna sprawa. Obecnie jestem z kimś w związku. chcemy być razem, chcemy być rodziną. Czy mozna ojca dziecka pozbawić praw rodzicielskich i nadal otrzymywac almenty, czytałam kiedyś w nicie że tak ale może któraś z was zna to z autopsji. Nie chciałabym żeby kiedyś sie wtrącł w naszą rodzine. Nadmienie ze ojciec mojego syna nigdy go nie widział, nigdy nie odiedził..
  A co gdy mój mąż np. zaadoptuje mojego syna?? czy On Alimenty musci płacić??

  Katarzyna

  #1491826

  gutek

  Re: Alimenty, komornik, pozbawienie praw rodziciel

  Jesli chodzi o pieniądze- najlepiej drogą sądową – tylko musisz liczyć się z tym, że jeśli ojcieć dziecka nie posiada wystarczających dochodów moga je jeszcze obniżyć.
  Jesli pozbawisz ojaca praw rodzicielskich, to jednoczesnie rezygnijesz
  z alimentów- bo jaki prawem miałby dalej je płacić?  #1491827

  klucha

  Re: Alimenty, komornik, pozbawienie praw rodzicielskic

  co do praw rodzicielskich i alimentów to pozbawienie władzy rodzicielskiej nie zwalnia ojca dziecka z obowiązku alimentacji dziecka, ponieważ odebranie praw rodzicielskich zabiera prawo o współdecydowaniu o dziecku, nadal jednak pozostaje się rodzicem co wiąże sie z łożeniem na dziecko pieniędzy. Zachowuje się takze prawo dzieciczenia po ojcu. To samo działa w drugą stronę pozbawiony praw rodzicielskich ojciec w przyszłosci może wystąpić o alimenty od dorosłego już dziecka. Natomiast jak to się ma przy ewentualnej adopcji przez twojego nowego partnera to nie wiem

  Kiedy można się domagać alimentów od rodziny ojca dziecka?
  – Jeżeli ojciec dziecka nie wywiązuje się z obowiązku alimentacji i jeśli egzekucja komornicza nie przynosi rezultatów, to zgodnie z Kodeksem Rodzinnym możesz wystąpić o alimenty na dziecko względem najbliższej rodziny ojca dziecka


  Izka i…

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close