aminozytoza???

Właśnie odebrałam wyniki krwi Zuzolka. Wygląda na to, że anemia poszła sobie precz i wartości wykazały normę z lekką nadwyżką. Boże, jak się cieszę!!! Więc pewnie miała tą anemię związaną tylko z chorobą (zapalenie płuc) i po wyleczeniu zapalenia zniknęła. Śmierdzący hemofer idzie w kąt .
Powiedzcie mi tylko, co to jest ta wredna aminozytoza? Hmmm, brzmi egzotycznie…. ale wygląda mi to na jakiś brak, nie wiem, czemu tak mi sie to kojarzy… Może się z tym spotkałyście? Przekopałam internet i nic o tej nazwie nie znalazłam. A może źle przeczytałam?
Podam wam jeszcze dla uspokojenia te wyniki:
hematokryt – 37
hemoglobina – 12,1
krw. czerwone – 3.900
krw. białe – 5.700
MCHC – 32,7 (to też nie wiem co to)
erytrocyty – nieznaczna
aminozytoza (ta wredota)
Na pewno wszystko ok? Wiecie, moja pediatra jest za granicą, a zastępuje ją baba – jaga, więc poczekam z wynikami, jak wróci.

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

7 odpowiedzi na pytanie: aminozytoza???

lea Dodane ponad rok temu,

Re: aminozytoza???

Nie u miem Ci pomóc, ale gratuluję dobrych wyników. Może chociaż zadzwon do baby – jagi zapytac?

Lea i Mateuszek (14.03.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: aminozytoza???

próbowałam czegoś szukać w internecie, ale wszędzie mam odpowiedź, że takie słowo nie istnieje -może zerknij jeszcze raz czy tak to brzmi 🙂

Kaśka z Natusią (16 miesięcy 🙂

daga25 Dodane ponad rok temu,

aminocytoza

tak, był błąd, to jest aminocytoza. Przeszukałam i doszłam do amin – pochodnych aminokwasów, nie wiem czy dobrze krążę. No nic, spytam jednak lekarza…dzięki

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

daga25 Dodane ponad rok temu,

Już wiem – może się komuś przyda…

To było “aninocytoza”, a jest to zmieniony wygląd erytrocytów wywołany niedokrwistością z powodu niedoboru żelaza. Erytrocyty wracają do swego pierwotnego kształtu po ok. 3 miesiącach od wyleczenia niedokrwistości. Wtedy przydałoby się zrobić jeszcze raz morfologię, żeby to sprawdzić.
Może te wiadomości przydadzą się którejś z was. W końcu jest tu troszkę dzieciaczków z niedokrwistością, więc lepiej się nie denerwować przy odbiorze wyników. Buziaki!

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Już wiem – może się komuś przyda…

Super, czyli wszystko w porządku :-)))

Lea i Mateuszek (14.03.03)

sheila Dodane ponad rok temu,

Re: aminozytoza???

ANIZOCYTOZA – to cecha polegająca na obecności we krwi erytrocytów różnej wielkości, charakterystyczne dla anemii z niedoboru żelaza.

Ania mama Konrada (ur.13.03.03)

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: aminozytoza???

Już trzy razy przekręciłam nazwę…ładnie…najważniejsze, że chodzi o to samo. Dzięki, podałaś drugie źródło, znaczy, że to jednak nic groźnego, choć groźnie brzmi.

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

Znasz odpowiedź na pytanie: aminozytoza????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Kolejny dołek... :-(((
Dziewczyny ja już dalej nie mogę!!! Dziś było tak pięknie... Mąż przed wyjściem do pracy obiecał przytulanie w celu poczęcia fasolki, później dostałam od niego pięknego sms-a... A teraz siedzę
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Zachłyśnięcie wodami płodowymi??????
Dziewczyny mam pytanie, moja koleżanka wczoraj rano urodziła przez CC i mały podczas porodu zachłysnął się wodami płodowymi, zrobili mu płukanie żołądka. Lekarze postanowili umieścić go w inkubatorze na dobę,
Czytaj dalej