ANGINA !!!!!!!!!!!!!

Cześć dziewczyny!!!! Jak zwykle zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Otóż mój mały (20 m-cy) zachorował na anginę. I teraz mam do was prośbę: proszę napiszcie jak mu pomóc? jakie środki zastosować żeby mu ulżyć? z temperaturą sobie poradzę ale nie wiem jak mu pomóc na to gardełko????przecież ssać tabletek chyba nie może??jak to zrobić żeby przeszedł tę chorobę bez większych niepowodzeń, powikłań? Przyznam że naczytałam się o powikłaniach anginy trochę i mi skóra ścierpła!!!! Napiszcie plizzzzzzzzz……. Pozdrwiam!!!!

6 odpowiedzi na pytanie: ANGINA !!!!!!!!!!!!!

goha Dodane ponad rok temu,

Re: ANGINA !!!!!!!!!!!!!

Mam nadzieję, że byłaś u lekarza,bo chyba bez antybiotyku się nie obejdzie. Z leków przeciwgorączkowych na Dareczka najlepiej działa Ibufen – przy gorącze ponad 38,5 zalecono nam podawanie 5 ml zawiesiny. Na gardło najłatwiejszy w dozowaniu jest Tantum verde. Życzę szybkiego powrotu do zdrówka, samawłaśnie zmagam się z zapaleniem swojeg gardła…buuuuu….

GOHA i Dareczek 20 m-cy (02.04.03)

dora Dodane ponad rok temu,

Re: ANGINA !!!!!!!!!!!!!

Kasia 2 czy 3 m-ce temu też miała anginę. Dostała antybiotyk, a raczej dwa, bo jeden był pomyłką. Pani w pogotowiu przepisała jakiś specyfik, który – jak określiła nasza pani laryngolog – jest dobry, ale nie na anginę ropną. Drugi był trafiony i był podawany razem z jakimś (niestety nie pamiętam jakim) zastrzykiem homeopatycznym. Dodatkowo kilka razy dziennie spryskiwałam jej gardełko Tantum Verde, o którym pisała Goha. Poza tym nacierałam jej plecki, klatkę piersiowa i stopki maścią rozgrzewającą, bo dodatkowo kaszlała. Nasza pani pediatra zabrania zbijania temperatury lekami, więc my obniżamy naprawdę wysoką gorączkę kąpielami w letniej wodzie, okładami i lekko pannę ubieramy. Moja koleżanka – pani biolog – na wszelkie infekcje poleca podawanie dzieciom herbatki z kwiatu lipy, jako środka o działaniu oczyszczającym. To tyle, ile pamiętam.

DziuniaP+Kasia 14.02.03

Dodane ponad rok temu,

Re: ANGINA !!!!!!!!!!!!!

Hubi ma teraz zapalenie gardla i bierze antybiotyk,na goraczke ibufen a na gardlo tantum verde+oczywiscie witaminki

Nelly i Hubert 23.02.03

asiek26 Dodane ponad rok temu,

Re: ANGINA !!!!!!!!!!!!!

Dzięki dziewczyny!!!! Czyli na gardełko tantum verde. Lecę dziś do apteki.
Pojawił się natomiast inny istotny problem: otóż mój mały ma trudności w przyjmowaniu antybiotyku a mówiąc prościej zwraca zaraz jak mu go wciśniemy. Jesteśmy bezradni!!! Próbujemy na wszystkie sposoby.Bywa różnie, najgorsze jest to że On musi przyjąć ten antybiotyk – wiadomo.Może macie jakieś sposoby????? Napiszcie!!! Pozdrawiam!!!!

goha Dodane ponad rok temu,

Re: ANGINA !!!!!!!!!!!!!

My też mamy kłopot z podawaniem leków w postaci zawiesiny. My obezwładniamy dziecko i wlewamy na siłę strzykawką. Dareczek się wydziera, krztusi – masakra!!! Nie polecam tego sposobu. Ostatnio niania przemyciła mu Ibufen w kubeczku i łykął!!!! Nie wiem czy to była jednorazowa promocja, oby nie!!!
Zyczę zdrówka!!!! I jak wynadziesz sposób na podawanie leków to daj mi znać. Koniecznie

GOHA i Dareczek 20 m-cy (02.04.03)

asiek26 Dodane ponad rok temu,

Re: ANGINA !!!!!!!!!!!!!

OK!!! NAPEWNO SIĘ ODEZWĘ JAK ZNAJDĘ W KOŃCU JAKIŚ SPOSÓB! POZDRAWIAM!!!!!

Znasz odpowiedź na pytanie: ANGINA !!!!!!!!!!!!!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
Mnie się nie udało! :((
Tak jak w temacie. Mnie się niestety nie udało karmić piersią. Trochę mi tego brakuje i ciągle mam wyrzuty sumienia i nieraz się jeszcze porycze. Obiecałam sobie że przy drugim dziecku
Czytaj dalej
Dla starających się
do lublinianek
Potrzebuję namiary na dobrego ginekologa. Jeśli któraś wie kogo się wystrzegać to też może się przydać. dzięki i pozdrawiam andaj
Czytaj dalej