Aparat fotograficzny a oczy dziecka

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #76888

  nala

  Dwa tygodnie temu pożyczyliśmy z mężem cyfrowy aparat fotograficzy i zupełnie zatracilśmy się w robieniu zdjęć naszej półrocznej cureczce. Mając świadomość,że niedługo trzeba będzie go zwrócić, cykaliśmy zdjęcia naszej niuni naokrągło. Tydzień temu dziecko dostało zapalenie spojówek i ktoś nam powiedział(ale nie był to lekarz),że to od lampy aparatu. Zastanawiamy się czy to prawda bo dręcza nas wyżuty sumienia.Czy ktoś miał podobne doświaczenia?

  #1023104

  marchewkowa

  Re: Aparat fotograficzny a oczy dziecka

  nie wiem czy lampa moze spowodować zapalenie spojówek, ale na pewno nie można dziecku ntak pstrykać lampą po oczach! po pierwsze to mało przyjemne, po za tym to bardzo ostre światło i może uszkodzić wzrok maluszka.  #1023105

  qr-chuck

  Re: Aparat fotograficzny a oczy dziecka

  Nam położna w szpitalu mówiła, żeby przez pierwsze tygodnie robić zdjęcia bez lampy bo można uszkodzić oczy.
  A później… nie wiem, ale coś mi się majaczy, że od słońca odbijającego się od śniegu można dostać zapalenia spojówek, więc może i od lampy?…

  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)

  #1023106

  kamuszka

  Re: Aparat fotograficzny a oczy dziecka

  Może zapytajcie lekarza, co o tym mysli? I na drugi raz już unikajcie takich sesji po zmroku, w ciągu dnia można też cykać fotki, wtedy nie używa się w cyfrówce lampy.

  Pozdrawiam!

  #1023107

  joannaol

  Re: Aparat fotograficzny a oczy dziecka

  Wiem, że nie powinno się robić zdjęć z lampą niemowlakowi – to na pewno, ale co do starszego dziecka, to najlepiej zapytajcie lekarza. Ale na pewno juz byliśie ! Fajnie wychodzą zdjęcia bez lampy ale za to w dobrym naturalnym oświetleniu, wtedy te zdjęcia są bardziej “plastyczne”.
  Pozdrawiam !!

  Joanna mama Oli i Szymka

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close