Arytmia serca a ciąża i poród ??

Arytmie mam od 2 lat, kiedyś była bardzo częsta,nawet kilka razy dziennie.Kiedy Matuś miał 3 mis, poszłam do lekarza bo niewiedziałam co się dzieje.Ponieważ arytmie miałam
dokładnie od porodu Matusia ( spowodowana przeżyciami)
więc pani doktor stwierdziła że jeszcze jakieś 3 mies i samo przejdzie.
Niestety przeszło ale nie całkiem, kiedy się mocniej zdenerwuje “wpadam w turbulencje” ,nie boję się już tego mało przyjemnego uczucia,ale teraz kiedy jestem w ciąży,
myślę czy to nie powinno być wskazanie do cc.
Oczywiśćie wybieram się do lekarza, i napewno wszystkiego sie dowiem,ale ciekawa jestem czy któraś z was miała arytmie w ciąży, i jak do tego podeszli lekarze.

Pozdrawiam.
Kasia,Matuś+ ktoś

Mati 16.11.04

5 odpowiedzi na pytanie: Arytmia serca a ciąża i poród ??

justonka Dodane ponad rok temu,

Re: Arytmia serca a ciąża i poród ??

Ja jestem arytmikiem od około chyab 5 lat bo juz nie pamietam nawet… calu czas na betablokerach bo inaczej serducho wariowało – w cizy rewelacja uspokoilo sie na tyle ze nie brałam leków… tylko jak zaczełam brac fenoterol bo miłam przedwczesne skurcze – to biore teraz równoczesnie isoptin zeby okiełznac “herzklekoty” Ale ogólnie nie jest zle … nie martw sie 🙂 da sie z trym życ… i byc w ciazy 😀

Justonka i groszek 😀

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Arytmia serca a ciąża i poród ??

Ja mam od dawna tachykardię. Łomotania to codzienność, czasem czuję się jak staruszka… Nie przyjmuję żadnych leków sercowych, jestem pod kontrolą lekarza (zgrubną bardzo). Na dodatek serce nieco “podgania” mi bo w ciąży okazało się, że tarczyca zwariowała i dla odmiany teraz produkuję za mało hormonów – przyjmuję Euthyrox.
Obecnie spoczynkowe tętno mam ok. 110-115 uderzeń / min.
Ja też się zastanawiam jak to się ma do CC.
Napiszcie co mówią Wasi lekarze. Mój gin wspomniał, że cc jest najbardziej prawdopodobna u mnie… “Na pewno” to jeszcze nic nie wiem.

Kamelia z Michałkiem (ponad 3 lata) i chyba-Mają (32 tc)

beamama Dodane ponad rok temu,

Re: Arytmia serca a ciąża i poród ??

Mam tachykardię, w napadach 160/min spowodowaną zespołem Barlowa, w ciąży byłam u 8 kardiologów 🙁 bo sami nie wiedzieli, czy mam rodzić naturalnie czy przez cc.
W końcu do szpitala pojechałam z zaleceniem podjęcia próby porodu naturalnego z przygotowaniem do cc w razie czego.
Poród miał być oszczędzający czyli pod ręką przyspieszacze i znieczulacze. Udało się urodzić naturalnie, dostałam znieczulenie zewnątrzoponowe.
Zaświadczenie od kardiologów potrzebne było choćby po to, żeby nie płacić za zzop, dostałam za darmo.
Cieszę się, że uniknęłam cc.

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Arytmia serca a ciąża i poród ??

mozna przezyc 🙂
powodzenia

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Arytmia serca a ciąża i poród ??

Ja mam arytmię od dziecka, w ciąży z Dorotą się mocno pogłębiła, w połowie było nawet wskazanie do cc, ale pod koniec wszystko się uspokoiło i już takich wskazań nie było. Do porodu szłam z opinią kardiologa i wynikami echa serca – i tak skończyło się na cc, ale z innych powodów;-)

Znasz odpowiedź na pytanie: Arytmia serca a ciąża i poród ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Sokowirówka
Chciałabym kupić jakieś ustrojstwo do wyciskania/robienia soków z owoców i warzyw. jest tego dużo ale tak na prawdę nie wiadomo co wybrać. Może używacie i macie jakiś sprzet godny polecenia??
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
KREW dla 17 miesięcznej chorej na nowotwór:( pilne
dziewczyny u mojej koleżanki z innego forum - INNE MIEJSCE - zaistniała bardzo trudna sytuacja . 2 dni temu nagle w nocy wyczuła w brzuszku swojej 17 miesięcznej córeczki guza
Czytaj dalej