astma dziecięca

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 23)
 • Autor
  Wpisy
 • #71393

  kasiex

  piszę tutaj, bo astma dziecięca objawia się najczęściej między trzecim, a piątym rokiem życia
  wiecie coś na jej temat???
  będę wdzięczna za każde info…

  Kasia mama Kuby (24.01.03)

  #925940

  klucha

  Re: astma dziecięca

  mam meża astmatyka, niestety kiedyś medycyna nie była tak rozwinięta w tym temacie dlatego dosyć późno zdiagnozowano u niego astmę, przez parę dobrych lat był leczony na oskrzela i płuca :(. W okresie dojrzewania astma ucichła, odezwała się parę lat temu niebezpiecznym atakiem. Więc u nas jest duże prawdopodobieńtwo że Zuzia mogła odziedziczyć po tatusiu :(. Dlatego dosyć dużo o astmie czytałam i każda infekcja górnych dróg oddechowych, każdy kaszel jest od razu diagnozowany przez lekarza w naszym przypadku.

  podaję ci linka do artykułowastma u dzieci

  Izka i Zuzia 3 latka 🙂  #925941

  hilusia

  Re: astma dziecięca

  Musisz jeszcze trafić na rozpoznanie do odpowiedniego lekarza… u nas każdy atak kaszlu był diagnozowany jako zapalenie krtani
  Dopiero gdy poszłam do prywatnego gabinetu, bo mały miał taki kaszel że nie mógł oddychać pani dr na wejściu powiedziała astma … Po pierwszej dawce leków na astmę było juz lepiej, no ale teraz leczenie trochę potrwa….

  Halina i Radek (05.01.2002r.)

  #925942

  klucha

  Re: astma dziecięca

  niestety w tym temacie dobry lekarz w diagnozie to podstawa.
  Co tu dużo mówić zanim nastąpił atak astmy przez 2 miesiace kaszlał i miał duszności, wszyscy mówli aaa taka pora roku wszystko pyli i ma pan podraznioną krtań 🙁 Faszerowali go lekami. Mieszkaliśmy wtedy z jego rodzicami i nawet teściowa nie rozpoznała objawów, a przecież takie same miał jako dziecko. Dopiero jak zaczął sie dusić i modliliśmy się aby na czas przyjechała karetka zdiagnozowano powrót astmy :(. Na całe szczęście mój mąż trafił po ataku do dobrego lekarza prowadzi go cały czas i co mnie cieszy przyjmuje prywatnie i na kasę chorych 🙂

  Izka i Zuzia 3 latka 🙂

  #925943

  kasiex

  Re: astma dziecięca

  a jaki jest ten kaszel przy astmie? (oprócz tego że duszący oczywiście) wilgotny, czy raczej suchy???

  Kasia mama Kuby (24.01.03)

  #925944

  hilusia

  Re: astma dziecięca

  suchy i męczący… no i trudności w oddychaniu, nawet świszczący oddech może byc przy ostrym ataku…

  Halina i Radek (05.01.2002r.)  #925945

  pluto

  Re: astma dziecięca

  Przt zapaleniu krtani kaszel jest dudniacy, kogucieoddychanie (pianie)dziecka słychac na kilometr……..przy ataku atsmy może pojawic się kaszel, ale nie musi……………dziecko nabiera powietrza, ale nie może go wypuścić…………….

  Julka i dwuletni Karolek

  #925946

  koyaga

  Re: astma dziecięca

  A powiedz jakie leki wam pomogły? Jakie wziewy?


  _Aga_i_Tyśka_25m._

  #925947

  hilusia

  Re: astma dziecięca

  Spoko! Na ten najgorszy atak 2 tabletki encortonu podałam. A wziewne leki to Berodual – rozszerzajacy oskrzela i Budesonid – przeciwzapalny i leczący oskrzela. Już po drugiej dawce zaczął spokojniej oddychać….

  Halina i Radek (05.01.2002r.)

  #925948

  pluto

  Re: astma dziecięca

  Halinko – a jak zdiagnozowaliscie astmę ?

  Julka i dwuletni Karolek  #925949

  hilusia

  Re: astma dziecięca

  Hmmm… napadowe ataki kaszlu zaczęły sie wiosną , ale za każdym razem pediatra (w przychodni dziecięcej) stwierdzał że to zapalenie krtani – kaszel był suchy, taki „z głębi” i trudności w oddychaniu.
  Za kazdym następnym atakiem problemy z oddychaniem były coraz większe, a i tak uparcie twierdzono, że to krtań. W końcu na poczatku września dostał takiego ataku że wyladowaliśmy na pogotowiu znowu zastrzyk na zapalenie krtani , kolejna wizyta w przychodni i bez zmian w diagnozie…. a Radek już oddech miał świszczący , trudności w oddychaniu do tego stopnia że wokół ust robiło mu się sine…
  No i zdecydowałam sie na wizytę u prywatnej pani pediatry… na wejściu nie znając Radka powiedziała oho ale astma! No i zastosowane leczenie (opisywane juz ) przynosi rezultaty!

  Halina i Radek (05.01.2002r.)

  #925950

  ewa-s

  Badania. Zapraszam.

  Witam.

  Prowadzę badania etnograficzne w Internecie.

  Chciałabym zaprosić wszystkie osoby chore na astmę lub osoby, których mąż, dziecko, mama, tata itp. są chore na astmę na krótką rozmowę – via mail, gg lub inny komunikator. Mam na razie bardzo niewielu rozmówców, więc każda pomoc będzie mile widziana.

  Pozdrawiam serdecznie i podaję do siebie namiary: [email]ela_skokowska@wp.pl[/email]  #925951

  adonay

  Zamieszczone przez kasiex
  piszę tutaj, bo astma dziecięca objawia się najczęściej między trzecim, a piątym rokiem życia
  wiecie coś na jej temat???
  będę wdzięczna za każde info…

  Kasia mama Kuby (24.01.03)

  u mojej lidki pulmonolog stwierdzila astme dziecieca w wieku 5-6 miesiecy od tamtej pory lidka jedzie na nebulizacjach sterydowych jak jest taka potrzeba.

  #925952

  kasiabial

  Zamieszczone przez adonay
  u mojej lidki pulmonolog stwierdzila astme dziecieca w wieku 5-6 miesiecy od tamtej pory lidka jedzie na nebulizacjach sterydowych jak jest taka potrzeba.

  adonay, napisz mi czy podajesz córce leki tzn. sterydy tylko w przypadku pojawienia się infekcji – katar/kaszel ?
  Mam z dzieckiem niestety od kilku lat problemy alergiczno/astmatyczne 🙁 W testach nicnie wyszło ale dziecko co najmniej raz w m-cu dostaje katar w konsekwencji ostry suchy kaszel i musimy włączać wziewy. Alergolog najpierw zalecał podawanie wziewów przeciwzapalnych w czasie infekcji. Leki rozkurczowe jakgdyby nie maja żadnego działania a poza tym bardzo żadko dziecko ma stwierdzony skurcz oskrzeli … Bez względu na to czy podaje leki przeciwzapalne czy nie choroby są z taką samą częstotliwością …

  #925953

  adonay

  [QUOTE=kasiabial;1960714]adonay, napisz mi czy podajesz córce leki tzn. sterydy tylko w przypadku pojawienia się infekcji – katar/kaszel ?
  Mam z dzieckiem niestety od kilku lat problemy alergiczno/astmatyczne 🙁 W testach nicnie wyszło ale dziecko co najmniej raz w m-cu dostaje katar w konsekwencji ostry suchy kaszel i musimy włączać wziewy. Alergolog najpierw zalecał podawanie wziewów przeciwzapalnych w czasie infekcji. Leki rozkurczowe jakgdyby nie maja żadnego działania a poza tym bardzo żadko dziecko ma stwierdzony skurcz oskrzeli … Bez względu na to czy podaje leki przeciwzapalne czy nie choroby są z taką samą częstotliwością …[/QUOTEja pdoaje sterydy kiedy zaczyna sie kaszel,katar lecze lekami do nosa i nebulizacjami z soli fozjolog.moze warto u twojego dziecka na dluzej pozstac przy pulmicorcie?jak ldika mi zachorowala na zap.pluc,to bylismy na pulmicorcie 3 miesiace mimo iz bylo wszystko ok?(potem stopniowo zmniejszalam dawki)podobny problem mialam z paulina jej w testach tez nic nie wychodzi a jak zaczela kaszlec(suchy meczacy),to nie bylo konca,paula byla przez cale 3lata na flixotide kazdego dnia,bo gdy odstawialismy kaszel wracal,do tego dostawala singulair5,teraz juz 2 lata jestemy bez sterydow i jest ok:)u nas na suchy kaszel dobrze dziala syrop PROSPAN inne syropy wogole nie dzialaja.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 23)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close