atopowe zapalenie skóry

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #80618

  figlio

  Moje dziecko (13 mies) ma atopowe zapalenie skóry i związane z nim alergie pokarmowe (jajko, mleko i pomidory). Nie wiem czym zastąpić mleko, karmię jeszcze piersią, ale wiem, że to mleko nie ma wartości odżywczej jemu potrzebnej. Mleko sojowe nie smakuje mu, czy istnieje jakieś „mleko bez mleka”, a jeśli nie, czym mu je zastąpić?
  Marta

  #1112488

  beasia

  Re: atopowe zapalenie skóry

  a probowaliście jakiegoś preparatu mlekozastepczego-Bebilonu Pepti albo Nutramigenu?

  Basia,  #1112489

  gosik

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Lekarz ci nic nie zasugerował? Jeśli dziecko ma stwierdzoną alergię, możesz brać na receptę Bebilon pepti 2 (dla starszych dzieci) lub Nutramigen (ale tego raczej w tym wieku nie zaakceptuje bo strasznie to to niesmaczne) Możesz też kupić bez recepty, ale będzie 2 razy drożej (tylko w aptece). Polecam też Nestle Sinlac – do kupienia w marketach (ja kupuję w Tesco) bardzo smaczne – nawet ja to wcinam – zastępuje 1 posiłek mleczny

  Pozdrawiam

  Gosia Filippos i Igorros

  #1112490

  mata-hari

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Jeśli dziecko faktycznie ma AZS, a do tego jest uczulone na białko mleka krowiego, to obawiam się, że nie pozostanie Wam nic innego, jak Nutramigen. Piszę „obawiam się”, ponieważ ten preparat mlekozastępczy do smacznych nie należy. Co nie znaczy, że dziecko musi go od razu odrzucić. Ja go pić nie dałam rady, za to mój Michał nie miał (i nie ma) z tym najmniejszych problemów.
  Bebilon Pepti przepisuje się z reguły dzieciom z podejrzeniem alergii, bo zawiera śladowe ilości białka, zaś polecany przez poprzedniczkę Nestle Sinlak u większości AZSowców odpada z racji tego, że są oni najczęściej uczuleni również na ryż. Możecie jednak spróbować – może u Was przejdzie.

  Decyzję co do doboru preparatu powinien podjąć lekarz.

  Michaś 09.05.04

  #1112491

  adonay

  Re: atopowe zapalenie skóry

  witaj.moja 3 mies coreczka tez ma uczulenie na nabial,nie pije mleka,nie jem twarogu…a ona ssie mleko z mojej piersi,mam kolege,ktory pracuje w labolatorium i zajmuje sie badaniami troznych produktow,on powiedzial mi,ze moje mleko mimo iz nie jem nabialu jest dla mojej coreczki pelnowartosciowe,,tylko,ze ja na tym trace,ale ja uzupelniam sobie wapno pijac wapno musujace,mozesz przeciez uzupelniac braki witamin przez dobor innych pr.spozywczych,a takze zazywajac witaminy.nie martw sie.

  #1112492

  figlio

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Ale czy Twoim zdaniem dziecko może rosnąć bez mleka? Obawiam się, że nie  #1112493

  figlio

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Niestety, nie mogę mu tego wperswadować. Dodatki w postaci biszkoptów, owoców – nic nie pomaga. I co teraz? Krople?

  #1112494

  figlio

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Ten preparat jest niestrawny, a tego Nestle nie znam wcale, czy to jest też „mlekozastępcze”?

  #1112495

  figlio

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Nutramigen nawet podany chytrze z czymś w śordku wypluwa. Ten Bebilon jest bez laktozy? Lekarz kazał dać mleko sojowe, bo żadnego pochodnego mleka krowiego nie można. Zastanawiam się nad mlekiem kozim, ale nie wiem… Już naprawdę ręce opadają. Marta

  #1112496

  zoska25

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Mój „atopowiec” je Nutramigen słodzony glukozą bo inaczej nie zje 🙂 i to od 3 m-ca życia. Podobno można go jeść do 3 roku, nie tak jak inne mleka oznaczone cyferkami. Nutramigen nie jest drogi ,puszka w aptece kosztuje 11-13 zł. Oczywiście na receptę. Niektóre apteki sprzedają bez recepty ale kosztuje 2 razy więcej

  pozdrawiam
  zośka25 z Jędrusiem 10m  #1112497

  gosik

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Nestle Sinlac jest produktem zbożowym bezglutenowym – na pudełku napisane jest ,,dla niemowląt z alergią na białko mleka krowiego i białko sojowe”
  Stosowałam u Filipa jako urozmaicenie diety (dostawał Bebilon Pepti)
  Sinlac uwielbiał. Robiłam mu średnio gęste i pił z butli, można też zrobić gęste i karmić łyżeczką.

  Gosia Filippos i Igorros

  #1112498

  mata-hari

  Re: atopowe zapalenie skóry

  A czy próbowałaś Nutramigen wprowadzać stopniowo i pomału? Zaczyna się od mieszania preparatu z własnym mlekiem. Najpierw daje się przez ileś dni jedną miarkę, potem dwie itd. Dziecko tak subtelnych zmian nie wyczuwa i po pewnym czasie nawet nie jest świadome, że pije inne mleko.
  Możesz też próbować dosładzać glukozą. Ten sposób też się sprawdza, z tym, że i tutaj należy stopniowo zwiększać proporcję Nutry do swojego mleka, a nie od razu dawać sam preparat.

  Mleko sojowe też lubi alergizować więc należy je delikatnie testować. Mleko kozie natomiast jest w swoim składzie najbardziej zbliżone do mleka ludzkiego, ale najdroższe. Jest lepsze niż mleko krowie (nie tylko dla alergików), ale znacznie bardziej tłuste, więc trzeba je rozcieńczać.

  Michaś 09.05.04  #1112499

  figlio

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Dzięki, rzeczywiście teraz gdzieś też wyczytałam, ze soja to też nie jest najlepszy pomysł.

  Myślę, że spróbuję kozie.

  Nie mam już tyle mleka, żeby móc mu dodawać do sztucznego, nie ma się co łudzić. Cholerny świat. Podmęczało mnie już to karmienie, zwłaszcza jak dostał zębów i podgryzał, no i się skończyło.

  Ale śliczny Twój synek.
  Marta

  #1112500

  mata-hari

  Re: atopowe zapalenie skóry

  Jak byś chciała dawać kozie, to nie wiem, czy nie powinnać go jakoś rozcieńczać, bo z tego, co pamiętam, jest bardzo tłuste.

  Nie przejmuj się. Ja karmiłam tylko 8 m-cy i musiałam zrezygnować, ze względu na problemy Michała. Nie było szans na to, by mój organizm dawał sobie dłużej radę na diecie, jaką mu serwowałam. Poza tym, dzieciak i tak cały czas cierpiał. (Potem okazało się, że stale dostarczałam alergenów. A jadłam tylko „bezpieczne”. rzeczy)

  Michaś 09.05.04

Postów wyświetlanych: 14 - od 1 do 14 (wszystkich: 14)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close