Babcia czy przdszkole

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #69646

  aducha

  Julka jest zapisana do przedszkola, była na zajęciach adaptacyjnych i nie podobało jej się.Mam do dyspozycji 2 babcie, ktore są bardzo chętne do opieki, ja pracuje 4 dni w tygodniu 7-14. Julka jest przylepą i wstydzi sie jak jest w obcym towarzystwie. Zastanawiam się co zrobić czy wysłać ją na siłę do przedszkola(obawiam się że źle to zniesie) czy zostawic ją jeszcze na rok pod opieką babć, które nie tylko ją rozpieszczają ale też uczą? Proszę poradźcie

  Adriana z Juleczką (21.08.2001)

  #894761

  Anonim

  Re: Babcia czy przdszkole

  Ja… biorąc pod uwagę moje doświadczenia (babcie zajmowały się Julką od 8 m-ca życia do teraz) dałabym dziecko do przedszkola, tym bardziej, że piszesz, że jest wstydliwa… Może się przełamie i się spodoba? No chyba, że naprawdę bardzo źle będzie znosiła chodzenie do przedszkola, to wtedy bym zrezygnowała, nic na siłę.
  Moja Julka idzie od września do przedszkola i bardzo się cieszę z tego powodu, że nie będzie rozpieszczana przez babcie :).

  [i] Asia i Julia (8.08.02/3l.)  #894762

  kura-plemienna

  Re: Babcia czy przdszkole

  Przedszkole!

  Anka i Basiulec z 17.12.2002

  #894763

  mmal

  Re: Babcia czy przdszkole

  Moja Basia chodziła juz rok do przedszkola. To był wspaniały wybór i juz nie możemy sie doczekać. Adaptacja wśród dzieci – to bardzo wazne, nie zapewni tego nawet najwspanialsza babcia. A swoja drogą nie moge znieść kiedy babcia pozwala wchodzic sobie na głowę – Doslownie !!! – nie w przenośni, i wiem że nigdy przenigdy nie nauczy tego co moja córka moze nauczyć się i juz nauczyła się w przedszkolu. Powiem ci jeszcze, że stosunkowo masz krótki czas pracy i to dla Małej bedzie na plus – zanim sie zaadoptuje. Ja pracowałam od 8.15 do 17.30, często nie mogłam jej odebrać o tej godzinie (nawet dwa razy w tygodniu podjeżdzałam do babci po córke o 19 !!!)
  Małgorzata z Basią ( X 2001)

  #894764

  rkwp234

  Re: Babcia czy przdszkole

  Hej!
  Myslę że jedno nie wyklucza drugiego,mozesz podzielic czas dziecka,jestem osobiscie jak najbardziej za przedszkolem,ale np.raz na dwa tygodnie może spędzic jeden dzień z babcią.Piszesz że pracujesz cztery dni w tygodniu jeden wolny dzień możesz przecież poświęcic dla siebie ,a córcia moze być w przedszkolu,albo własnie u babci.Poczatek moze być trudny u mnie tez nie obyło się bez płaczu,córcia płakała w przedszkolu,a ja zaraz po wyjściu,tak mi było jej żal,ale teraz wiem że dobrze zrobiłam w tym roku idzie do zerówki,a do przedszkola chodziła trzy lata.
  Pozdrowionka.

  #894765

  klucha

  Re: Babcia czy przdszkole

  ja jestem za przedszkolem, nawet najlepsza mama, babcia czy opiekunka nie da dziecku to co da przedszkole: naukę samodzielności a przede wszystkim kontakt z rówieśnikami i naukę życia w grupie. Pierwszy okres w przedszkolu jest trudny. Wiesz nie dziwię się ze twojej córeczce nie podoba się pzredszkole, mi też się nie podobało jak byłam w jej wieku. pamiętam pierwszy dzień na siłę do sali mnie wprowadzali. Przyczyn nie szukać daleko do tej pory zajmowała się mną moja ukochana babcia, byłam rozpieszczana, była na moje zawołanie, a tu 30 innych dzieci!!! Miałam wtedy 4 latka. Było to dla mnie duże przeżycie skoro pamietam je do dzisiaj 😉
  Dlatego tez ja jestem za przedszkolem od najmłodszej grupy i niani, czy też żłobka zamiast babć.

  Izka i Zuzia 3 latka 🙂  #894766

  cat

  Re: Babcia czy przdszkole

  Ja też mam babcię w miarę dyspozycyjną, a mimo to daję Łukasza do przedszkola. Też mam obawy, jak to będzie, bo nasza adaptacja w przedszkolu (ostatnie 2 tygodnie codziennie z nim tam siedzę) przebiega średnio… Ale chcę spróbować i mam nadzieję, że na dobre mu to wyjdzie.

  Cat i dzieciaki

  Łukasz(2,8 r.) i Karolina(5,5 m-ca)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close