badania genetyczne

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #7484

  maja

  Proszę o wyjaśnienie na czym polegają badania genetyczne i czego dokładnie mozna dowiedzieć się z wyników.
  Ja szykuję się do IVN , ale jak do tej pory lekarz nie kazał nam ich zrobić czy są one konieczne, może powinnam mu to zasugerować?

  #134005

  olivia

  Re: badania genetyczne

  Badania genetyczne są różne. Przed IVF wykonuje się standardowo np. w Novum „cytogenetyczne” które określaja prawidłowowść genotypu( 46 chromosomów) zarówno kobiety jak i męszczyzny, ale są też inne które mogą potwierdzić lub wykluczyć różne choroby typu np. mulkowiscytoza… Powinniście zrobić przynajmniej badanie cytogenetyczne. To bardzo trudna terminologia przynajmniej dla mnie więc starałam się napisać ludzkimi słowami.  #134006

  sowa2

  Re: badania genetyczne

  Nikt nie zlecił mi zrobienia badań genetycznych przed IVF. Dopiero po 2 nieudanych próbach będę je robić.
  A jeśli chodzi o to czego można się dowiedzieć z wyników, to sama chcałabym to wiedzieć. Podobno w ciąży trzeba jeszcze robić badania (test potrójny itd). To po co w ogóle robić te badania???

  #134007

  maja

  Re: badania genetyczne

  Dzieki za informacje. Z tego wszystkiego wynika, że nie zawsze badania genetyczne są przeprowadzane przed pierwszym IVF. Byc może zależy to od prawdopodobnej przyczyny „niemocy”??

  #134008

  olivia

  Re: badania genetyczne

  Nie sądzę żeby wykonanie wszystkich badań genetycznych zależało od przyczyny. W Novum to standard np badanie cytogenetyczne przed IVF a co do innych to myślę że robi się je w dalszym leczeniu. Pozdrawiam Olivka

  #134009

  asiaw

  Re: badania genetyczne

  Ja będę miała IVF w Novum w lutym i zlecono mi te badania! Tzreba to trzeba, ale wiem ,że gdzie indziej przy pierwszym IVF nie ka za robić!

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close