badania na toxoplazmozę

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #7987

  rene

  Ostatnio lekarz zapytał czy chce zrobić badania na toksoplazmozę. Zawsze uważałam by nie mieć kontaktów z kotami, ale on stwierdził, że wszystkim ciężarnym proponuje się takie badanie i mam się zastanowić czy chcę czy nie.
  Mam pytanie – zawsze myślałam, że zarazić się można tylko od kotów, ale rodzice mają już bardzo starego schorowanego psa, a ja ostatnio dostałam rybkę………. Czy inne zwierzaki też roznoszą toxo, i czy Wy miałyście takie badanie, jak to wygląda?
  Pozdrawiam

  Rene

  #138687

  tao

  Re: badania na toxoplazmozę

  cześć Rene, z tego co wiem, toxo przenosi się tylko w odchodach kotów, od innych zwierzat się nie zarazisz. Ale można podobno złapać np. grzebiąc w ziemi na działce ( źródło to samo – zanieczyszczenie ziemi przez koty). Proponuję Ci zrobić dla swiętego spokoju. To po prostu badanie krwi. Ja mam dwa koty i dla odmiany nie mogłam się doprosić skierowania od głupiej baby. Dlatego chylę czoła przed Twoim lekarzem, że z własnej inicjatywy Ci proponuje. pozdrowionka

  Tao  #138688

  justynaw

  Re: badania na toxoplazmozę

  Ja zrobiłam choć kontaktu z kotami nie miałam, sama od siebie bo mój lekarz mi nie kazał. Potem stwierdził, że skoro nie miałam kontaktu z kotami to niepotrzebnie robiłam badanie. Na toksoplazomozę pobiera się krew, jest to badanie dwuetapowe: jedno stwierdza czy jest się zakażoną a drugie czy jest to nowe czy stare zakażenie. Można zrobić obydwa lub tylko jedno.Myslę, że możesz je zrobić dla świętego spokoju. Pozdrawiam. Justi

  #138689

  maluch13

  Re: badania na toxoplazmozę

  Czesc,
  Nawet siwe nie zastanawiaj, tylko zrob. Uciazliwe to nie jest, a przynajmniej wiesz na co jestes odporna a na co powinnas uwazac. Badanie polega na pobraniu krwi….i tak nas kloja regularnie ;-))
  Toxoplasmosa mozna sie zarazic nie tylko od kota ale tez od surowego miesa przy gotowaniu, piasku w piaskownicy, czy ziemi w ogrodku.
  Jak sie okaze ze jestes odporna, masz z glowy, mozesz kopac ogrodek i bawic sie z kotami do upadlego…nic Ci ani Twojemu dziecku nie grozi…
  …ja jestem….

  Pozdrowka,
  Aneta

  #138690

  Anonim

  Re: badania na toxoplazmozę

  dziewczyny nie wiem czy wiecie, ale toxo przenoszone jest równiez przez surowe mieso dlatego zaraz po dotknieciu nalezy myć ręce. Pytałam o to lekarza

  Mirelcia i skarb

  #138691

  ankalenka

  Re: badania na toxoplazmozę

  toxo zarazić można się przede wszystkim jedząc surowe mięso (tatar) lub krwiste befsztyki. dziwi mnie pytanie „czy chcesz zrobić te badania”. lekarz nie powinien uzależniać tego od decyzji pacjentki. badania TRZEBA zrobić. jeżeli okaże się że jest zakażenie toxo, trzeba je leczyć bo dla dziecka jest to bardzo groźne.
  ja jak planowałam kiedyś ciążę okazało się że akurat mam toxo (kota nigdy nie miałam). lekarz zakazał mi zachodzenia w ciążę przez najbliższe pół roku.
  Zrób te badania.
  pozdrawiam,
  A.  #138692

  rene

  Re: badania na toxoplazmozę

  Dzięki za odpowiedzi, w takim razie idę 17 na badanie
  Renata

  Rene

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close