Badania prenatalne w NOVUM

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #46902

  lacrossa

  Czy któraś z Was robiła badania prenatalne (nieinwazyjne USG + test krwi) w przychodni NOVUM w W-wie. Ja idę tam w poniedziałek. Śmiertelnie boję się wyników.

  #607274

  michkas

  Re: Badania prenatalne w NOVUM

  A dlaczego sie boisz?? Masz w rodzinie przypadki chorób genetycznych??
  Nie za wcześnei idzesz te badanei pappa robić – powinno sie je robić po skończonym 12 tygodniu – tak przynajmniej my robilismy a przed 14tyg.

  Kaśka i Franek 2/5/03  #607275

  zorina

  Re: Badania prenatalne w NOVUM

  czy nie za wcześnie zrobiłaś te badania? ja robiłam test potrójny po skończonym 14 tygodniu – taki jest podobno warunek aby badania były jak najbardziej wiarygodne. Czekałam 3 dni i zniosłam ten czas bardzo spokojnie, prawie nie myślałam o wynikach bo miałam przez cały czas dobre przeczucia. Ale za to od momentu wyjścia z domu po odbiór tych wyników myślałam, że nie dojadę do kliniki – ze stresu. Przeżyłam tą chwilę odbioru potwornie- bałam się otworzyć kopertę. A stres schodził ze mnie prawie przez pół dnia.
  Wyniki oczywiście były ujemne. I wtedy doszłam do wniosku, że ten potworny stres, który mnie opętał był zupełnie niepotrzebny !!! Nie warto było się tak denerwować przed odczytaniem wyników. A tylko zaszkodziło to maleństwu. Także trzymaj się i nie daj się ponieść emocjom. To wszystko jest nie warte a wyniki będą z pewnością negatywne.
  Powodzenia i nie bierz przykładu ze mnie!
  zorina

  #607276

  skate130

  Re: Badania prenatalne w NOVUM

  Zorino, jak się wyjaśniła sprawa tej trisomii 18? Co to oznaczało w Twoim wyniku? Pamiętam, że o to pytałaś na forum.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close