badanie niedrożności jajowodów

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #11421

  anula-a

  Witam. Jestem tu pierwszy raz, choć o dłuższego już czasu przyglądam sie Waszym rozmowom.
  Jak część z Was, od pewnego czasu staramy sie z mężem o dziecko (bezskutecznie). Mój lekarz w niedługim czasie prawdopodobnie skieruje mnie na badanie związane ze sprawdzeniem drożności moich jajowodów. Czy możecie mi powiedzieć na czym polega ten zabieg, jak bardzo jest on bolesny? Jak jest wykonywany?
  Pozdrawiam bardzo serdecznie, Anula.

  #178911

  dorek

  Re: badanie niedrożności jajowodów

  Ja miałam badanie drożności za pomocą HSG miesiąc temu. Badanie robiłam odpłatnie ,ale jest refundowane prze ksaę chorych. Przed trzeba wykonac czystośc pochwy.
  Tuż przed zabiegiem otrzymałam dwa zastrzyki:przeciwbólowy i rozkurczowy. Szczególnie ten drugi był dość bolesny. Po odczekaniu jakiejś pólgodziny zakładane jest jakies ustrojstwo na szyjkę, które ma ja uszczelnić – chodzi o to aby kontrast nie wypływał. Nie było to specjalnie przyjemne. Następnie podawany jest kontrast. Ja odczuwałam krótki dośc silny ból, ale wiele dziewczyn twierdzi że niec nie czuje. Boli gł. wtedy gdy sa problemy z drożnością. U mnie wynik był OK. Robia Ci zdjęcie, takie roentgenowskie. I już. Ja pojechałam do domu po godzinie.
  Więcej strachu niz to warte – tak mi się dziś wydaje.

  pozdrawiam
  dorota  #178912

  bpaw

  Re: badanie niedrożności jajowodów

  Hej!
  Ja miałam badanie drozności przez laparoskopię. Starsznie sie bałam ale naprawdę nie ma czego. Zabieg trwa ok.1godz. i przy okazji mogą sprawdzić wszystko. trzymam kciuki!
  Pozdrawiam
  beta

  #178913

  lidus

  Re: badanie niedrożności jajowodów

  Jeżeli lekazr zleci Ci HSG to obowiązkowo musisz zbadać czystość pochwy, bo jak są jakieś bakterie to można je wprowadzić dalej. Poproś lekarza o takie badanie. Poza tym przebadaj hormony, choroby odzwierzęce, wyśli męża na badanie nasienia.
  pozdrawiam

  #178914

  ulus

  Re: badanie niedrożności jajowodów

  Mialm to badanie 2 dni temu, ból w podbrzuszu jak silny bol okresowy, ale po badaniu zaraz minął, nawet nie bralam środków przeciwbolowych. Wynik był u mnie ok. Mogę powiedzieć, iz było nie tak strasznie jak sobie wyobrażalam:)))

  #178915

  eta5

  Re: badanie niedrożności jajowodów

  HEJ
  A mój lekarz powiedział że takie badanie kontrastem może np spowodować skręt jajowodu ( ostatniego jaki mam).
  Czy to mozliwe?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close