Badanie prolaktyny???

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #87623

  malaya75

  Bardzo proszę Was o pomoc. Jestem w drugim dniu cyklu i chciałabym zrobić sobie badania hormonalne. Na jakie hormony i w jakich dniach cyklu powinnam się zbadać aby rozpoznać dlaczego mam problemy z zajściem w ciążę? Bardzo proszę o pomoc. Staram się już siódmy miesiąc. Dodam, że przez ostatni rok miałam dużo stresu i pewnie to jest główny powód mojego problemu. Pozostałe rzeczy są u mnie ok. Dziękuję za pomoc.

  #1385846

  pasiasta

  Re: Badanie prolaktyny???

  Znalazłam, że prolaktynę z obciążeniem bada się 7 dni po owulacji .  #1385847

  malaya75

  Re: Badanie prolaktyny???

  Już sama nie wiem. W niektórych źródłach podają 5-6 dzień cyklu. Dzwoniłam do gina i Pan stwierdził, że co do prolaktyny nie ma specjalnych wymogów co do dnia badania. Już zgłupiałam!!

  #1385848

  pasiasta

  Re: Badanie prolaktyny???

  A może zadzwoń do laboratorium, tam czasami więcej wiedzą od lekarzy. Nie umiem Ci nic doradzić, bo nie badałam tego [jeszcze?].

  #1385849

  milka302

  Re: Badanie prolaktyny???

  Hej! Ja miałam robione badanie prolaktyny w związku z niedoczynnością tarczycy, i w moim akurat przypadku nie miało znaczenia, w którym dniu cyklu było robione, za to moja endokrynolog dała mi szereg innych zaleceń: dzień wcześniej nie przytulać się z mężem, dobrze się wyspać, nie brać rano prysznica ( to akurat nie wiem dlaczego ), no i przede wszystkim unikać w dniu badania stresu, bo on bardzo zmienia obraz tego hormonu we krwi.
  Na moje pytanie po co takie ograniczenia, p. doktor powiedziała mi, że poziom prolaktyny potrafi bardzo szybko się zmieniać, szczególnie pod wpływem silnych emocji, stresu etc…
  Nie jestem lekarzem, ale myślę, że za Twoimi niepowodzeniami może stać stres… Więc nie daj się mu zjeść , będzie dobrze !!!
  Pozdrawiam,
  milka i Wiktorek

  #1385850

  uluru

  Re: Badanie prolaktyny???

  Wg mojego gin – 7 dc

  U + Mateusz (3,5)  #1385851

  magdamal

  Re: Badanie prolaktyny???

  Każdy hormon w innym czasie: np. progesteron pod koniec cyklu, FSH/LH w pierwszej połowie (już nie pamiętam dokładnie) natomiast prolaktyna: ja robiłam w pierwszej połowie ale chyba rzeczywiście dzień cyklu nie jest tu tak ważny jak odpowiednie przygotowanie do badania: tzn. przed badaniem zero seksu, masowania brodawek, gorącej kąpieli/prysznica – te czynności (dotykanie piersi, gorąca woda) powodują wzrost stężenia prolaktyny i mogą dać niewiarygodne wyniki.
  Sorki, że tych terminów nie podaję jak trzeba ale robiłam wszystkie hormony jakoś 4 lata temu i po prostu już nie pamiętam. Napewno zaraz podadzą ci dokładniejsze dane.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  Magda z Pawełkiem (15.09.2005) i moje Aniołki (2002,2003,2007)

  #1385852

  siaba79

  Re: Badanie prolaktyny???

  Dziewczyny, mam przed nosem rozpiskę z nOvum (u mnie bardziej skomplikowana sytuacja więc leczę się w klinice) tam jest podane tak:
  1-3d.c.
  FSH
  LH
  Testost.
  11-12d.c.
  E2
  PRL
  PRL po MCP
  20-22d.c.
  Prog.
  TSH
  FT3
  FT4
  Pozdrawiam cieplutko i życzę szybkiego zaciążenia :))
  Basia

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close