Bank Komórek Macierzystych – co Wy na to?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #68350

  joanna78

  Cześć!!!

  Bardzo poważnie zastanawiamy się z mężem nad pobraniem krwi pępowinowej przy porodzie i zachowaniem jej w Banku Komórek Macierzystch. Nie będę opisywać zalet takiego pobrania, jeśli Was to szczzególnie interesuje to zajrzyjcie na stronę Wada jest jedna: koszty. Jednorazowo trzeba wydać około 2000-2400 zł i to jest tylko za pobranie krwi pępowinowe. Później płaci się za przechowywanie 400-500 zł rocznie lub więcej z góry za kilka lat. Moja ginekolog gorąco poleca, jednka mam wątpliwości. Po pierwsze dlatego, że pani ginekolog podaj konkretną osobę z którą mam się skontaktować, a więc na pewno zależy jej na tym, gdyż dostanie pewną prowizję za polecenie swojej pacjentki 😉 Po drugie: komórki macierzyste na razie są wykorzystywane, tylko w przypadku przeszczepu szpiku, a inne wykorzystanie jest jeszcze w fazie badań. Czytałam, w niezależnej książce o ciąży, że amerykańscy lekarze uważają, ze pobieranie krwi pępowinowej nie jest konieczne, jeśli nie należy się do grupy zwiększonego ryzyka. Sama już nie wiem co robić. Boję się , ze w przyszłości gdyby te komórki były potrzebne, nie wybaczyłabym sobie, że ich nie pobraliśmy. A co Wy na to? co mówią Wasi lekarze?

  Asia + Kruszynka

  #875942

  magdusiek

  Re: Bank Komórek Macierzystych – co Wy na to?

  Ja mam wątpliwości. Z jednej strony wielka szansa na wszelki wypadek, a z drugiej – jakoś nie ufam w prawidlowe przechowywanie tej krwi. Dziwi mnie, że Twoja lekarka poleca Ci konkretną osobę – szemrane trochę… NIe podjęłam jeszcze decyzji, ale jak na razie więcej przemawia na „nie” niż na „tak”. Niby mam jeszcze trochę czasu, ale on tak szybko płynie:) Mam duże wątpliwości.  #875943

  ika

  Re: Bank Komórek Macierzystych – co Wy na to?

  W przypadku Poilskich płatnych banków – jestem przeciw – jest to naciąganie rodziców.
  Było o tym dosć sporo na forum.
  A polecanie konkretnych osób też wydaje mi się nieprofesjonalne i opłacone z góry
  Przejrzyj sobie moze świerzy wątek o krwi pępowinowej
  jest wiele za i przeciw
  nieco starszy z którym z kolei ja sympatyzuję
  [url=”http://www.dzieckoinfo.com/forum/showflat.php?Cat=&Board=oczekujac&Number=613249&page=&view=&sb=&vc=1>tutaj
  i”]kolejny[/url]
  i jeszcze jeden tu
  z resztą wpisz do wyszukiwarki ” krew pępowinową” a znajdziesz sporo na ten temat.
  Ostatecznie decyzję podejmiesz sama bo to Twoje dziecko, Twoje pieniadze i Twoja decyzja. Warto zapoznac sie jednak z maksymalnie dużą ilością faktów by wiedzieć na co sie decydujesz i by wiedzieć przed podpisaniem umowy o jakie ewentualnie rzeczy warto sie dopytac i wyjasnić.
  Jestem zwolenniczką pobierania tek krwi ale nie za takie pieniądze i nie z takim omamianiam rodziców – twierdząc, ze jest to biologiczna polisa na życie. Bo niestety nie jest to panaceum na wszystko, a na razie jeszcze niestety na niewiele ale ze sporymi możliwościami.
  Pozdrawiam serdecznie

  ika i Igor 01.04.2004

  #875944

  kata

  Re: Bank Komórek Macierzystych – co Wy na to?

  własnie, wiele było o tym na forum

  ja nie brałam, podobno ta krew i tak by nie posłużyła komuś z rodziny tylko obcej osobie ale ni epamiętam dlaczego

  a już gin dający kontakt to nie w porządku, niemoralne


  13,5 m

  #875945

  roden

  Słuchajcie Ja się na to zdecydowałam, ale nie żałuje. Pochłania to mnóstwo pieniędzy, ale wiem, że kiedyś będzie to potrzebne, a gdybym tego nie zrobiła to bym sobie tego nie darowała. Widziałam wczesniej już link do strony odnośnie tematu, ale polecam też tą tak dla usystematyzowania wiedzy. W sumie to ona mnie natchneła to zrobienia tego.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close