Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #11994

  pien

  Mam wielkiego stracha. Zrobiłam badanie na toksoplazmozę i wyszedł dodatnio: 3200 przeciwciał. Nie wiem czy to na tyle dużo, że może być już podejrzenie o świeża infekcję. Jeżeli któraś z was miała podobne wyniki proszę o info. Teraz czekam na wyniki z Igm, ale ciągle o tym myślę. Jestem w 14 tyg. ciąży, czy w razie czego to bardzo niebezpieczna choroba?
  Pien

  #185788

  michkas

  Re: Bardzo proszę o szybką odpowiedź

  tu znajdziesz artykuł o wpływie toxo na dzidzię w brzuszku

  Kaśka + majowy syneczek  #185789

  lea

  Re: Bardzo proszę o szybką odpowiedź

  Myślałam że obecnośc przeciwciał to coś własnie dobrego.. widocznie się myliłam.
  Moge powiedziec, co było ostatanio w „Mamie i dziecku” – jesli się zachoruje w ciązy, to istnieje tylko 1:1000 prawdopodobienstwo wpływu tego na dziecko, ale to musiałaby być choroba niewykryta – a jesli u Ciebie ją wykryty, dostaniesz antybiotyki, ktore jeszcze zmniejszają ryzyko. Dla porodwnania widzialam statystyki wystąpienia zespolu Downa u kobiety w ciązy w wieku przed 30 -stką i wydało mi się że jest wieksze niż całe to ryzyko toxy… Oczywiscie nalezy uwazac, ale jesli jestes chora, to masz wyniki szybko zrobione i wszystko moze być dobrze.

  Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

  #185790

  magdzik

  Re: Bardzo proszę o szybką odpowiedź

  Miałam w rodzine taki przypadek zachorowania na toxo podczas ciąży. Urodziła się córa, prawie zdrowa. Okazało się po urodzeniu że ma uszkodzoną żrenicę i wyglądem przypomina troche kocie oko. Dziecko widzi gorzej na to oko.

  Pozdrawiamy,

  Magda, Rafał i Wrześniowa Pesteczka

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close