Basiulec będzie usztywniony!!!!

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #11989

  kura-plemienna

  No i byłyśmy u ortopedy. Lekarzem okazał się Arab Mohamed coś tam bin Laden (z tym nazwiskiem żartuję oczywiście ;)), gość po 50-ce, bardzo miły i ze znajomością polskiego języka równą 5-cio latkowi. Bardzo miły inadgorliwy. Zbadał Basiulca, począwszy od główki, ramionka, nawet każdy paluszek wymacał. Zrobił USG i lewe bioderko cytuję „tloszke ni barzo z lewa biodro, ale Basia ladna bedzie dobre”. Dostał Basiulec sztywną pieluszkę (rozmiar 16 cm, nie wiedziałam, ze tego są rozmiary) i ma spać na brzuchu ile wlezie.
  I teraz mam 3 pytania.
  Po 1) jak ja mam Basiulca nauczyć spać na brzuchu, skoro jak ją kładę to on pełza do przodu i zapomnij o podgiętych nóżkach ???
  Po 2) uśpiłam dziecko i kładę na brzuch głowa na lewo (jak kazał bin Laden) a ona główka fik na prawo i kwękanie, położe na pkecki, albo na boczek spokój, na plecki tragedia, bądź mądry i wytłumacz dziecku, ze tak musi być.
  Po 3) Jak ona ma w tym chodzić, i jak długo od zaraz non stop, czy stopniowo, czy można w tyn spać na pkeckach czy tylko na brzuchu???

  Przyznam się, że bin Laden mi tłumaczył, ale nie wszystko było mi zrozumieć.

  PORADŹCIE MAMY KOCHANE, no bo przecież nie mogę doprowadzić Basiulca do kalectwa!!!!!!!!

  Pozdrawiamy obydwie!!! Basiulec tyjący i Anusia chudnąca.

  Anka i Basiulec 17 grudnia 2002

  #185750

  lea

  Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

  Nie umiem Ci poradzić… ale rozbroiłaś mnie tym binem… Gdzie sa tacy lekarze? hihi
  Mam nadzieje że „Basia bedzie dobre”… powodzonka i trzymajcie się.

  Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)  #185751

  pluto

  Ja tez nic nie wiem na ten temat,

  …….

  Julka kulka i 7 miesięczny Karolek

  #185752

  Anonim

  Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

  Moja córka miała bardzo poważną wadę bioderek tzn. zwichnięcia stawu biodrowego lewego i desplazję prawego. Leczenie polegało na założeniu poduszki ortopedycznej. Córka miała ją zalożona kiedy m,iała dwa tygodnie i leczenie trwało 3 miesiące. Poduszke miała założoną cały czas. Tylko podczas kąpieli była zdejmowana. Dziecko spało przeważnie na plecka lub na brzuszku, pozycja na boku była wykluczona. To by było na tyle jest tylko jeden szkopuł wszystko to działo się prawie 9 lat temu więc może się cos od tej pory zmieniło w metodach leczenia. Jedno jest pewne bądź konsekwentna i trzymaj dziecko w tej poduszce. Moja Paulina to teraz kawał baby więc leczenie było skuteczne.

  Dorcia z Adasiem (20.08.2002)

  #185753

  zula

  Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

  No to witaj w klubie „usztywnionych” :-)) Ja już pół miesiąca szeroko pieluchuję Wiktorka. Na początku byłam tym załamana, pierwszego dnia łzy płynęły mi ciurkiem… ale już jest ok, Wiktor chyba się przyzwyczaił do szerokiego rozstawu…
  Z tym spaniem na brzuszku mam jednak dalej olbrzymi problem, bo tak jak np. dzisiaj w ogóle nie chce spać mi w dzień, a w nocy nie zostawię go przecież na brzusiu! Sama nie wiem, jak przetłumaczyć maluchowi, że ma spać na brzusiu…

  Ania i Wiktorek, który urodził się 15 grudnia 2002

  #185754

  amazk

  Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

  Basiulec nie poddawaj się!!!!! i Ty mamo też!!! Nic nie doradzę bo nic o tym nie wiem. A z tym Binem to było dobre hihihi…

  Alicja i Mateuszek (01.07.02)  #185755

  renia

  Re: Basiulec będzie usztywniony!!!!

  Asia nosila poduszke Frejki przez 3 miesiace, caly dzien i noc. Nic mi lekarka nie wspominala o spaniu na brzuszku, nie wiem jak wytlumaczyc dziecku, ze tak jest dla niego lepiej. Moze wystarczy, jak bedzie systematycznie nosila ta poduszke. Aha, jeszcze lekarka polecila bardzo duzo cwiczyc „zabki”, dziecko lezy na brzuszku i robi nozkami ruchy, jak przy plywaniu zabka. To samo, jak lezy na pleckach.


  Renia
  mama Asi (listopad 1999) i Ani (listopad 2001)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close