Bebilon ph 5,7 i Lacidofil

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #45264

  gacka

  Ja już mam totalną karuzelę w głowie – co lekarz to inna opinia. Dziś z Julką byłyśmy w przychodni. Nie było naszego lekarza więc posżłyśmy do innego. Przy okazji wizyty zapytałam o mleko, bo Julka ma mega problemy z brzuchem. Chciałam wiedzieć czy zmienić Bebilon niskolaktozowy i na jakie mleko. I ta Pani doktor stwierdziła, że poleca Bebilon ph 5,7 (dodam, że poprzednia sugerowała Bebiko Omneo). Pojechałam do sklepu i czytam, że Bebilon ph 5,7 daje się dzieciom, które mają luźne stolce (czyli mleczko ma je zatwardzić), a moja Julka ma właśnie zatwardzenia – robi kupkę raz na 2-3 dni i o tym mówiłam lekarce, bo taka była przyczyna naszej wizyty u niej. I już kompletnie nie wiem jakie mleko podawać memu dziecku. Chyba zacznę sama – na własną rękę eksperymentować, bo widzę, że co lekarz to inna opinia i zalecenia.
  A jakie są Wasze doświadczenia z tym mlekiem? Czy lepiej robi się dzieciom po tym kupkę i mniej boli brzuszek?
  Dostalyśmy też Lacidofil – mam dawać 2 x 1/2 kapsułki. Czy to komuś pomogło w problemach z brzuszkiem dzieciątek?

  Duża buźka

  Gacka i Julka 01.03.2004

  #588936

  lea

  Re: Bebilon ph 5,7 i Lacidofil

  Lacidofil nie moze zaszkodzic. Czesto pomaga. Ja pamietam, ze na regulacje stolców jest chyba Debridath (mam nadzieje, ze nie pomysliłam) i to jest srodek na recepte, który ma szerokie działanie, reguluje tak, ze twarde kupki poluźnia, a za rzadkie zagęszcza. Wiec o dziwo to mozliwe, ze ten sam lek ma pomagac na dwa tak rózne przypadki… Ale jak jest z tym mleczkiem – nie mam pojecia…

  Lea i Mateuszek (14.03.03)  #588937

  monikachorzow

  Re: Bebilon ph 5,7 i Lacidofil

  ja przez 3 miesiące karmiłam synka bebilonem ph 5,7,ale to ze względu na kolki.kupa sie uregulowała robił co 2 dni ,nie miał problemów z zaparciami ani z biegunkami.bardzo pomogło nam na kolki,które nie były takie uciążliwe a z czasem zniknęły zupełnie.bebilon ten ma jedną wadę – dla mojego żarłoczka był zbyt „chudy” i miałam wrażenie że ciągle jest głodny,dlatego teraz jesteśmy już na bebilonie 2.musisz sama zdecydować ale ja mogę polecić to mleko.

  Monika i Marcinek (15.01.04)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close