bilans dwulatka?

dziewczyny, moja Julka kończy 2 latka w styczniu. a ja słyszałam jakiś czas temu tutaj o bilansach własnie. co to jest i kiedy na to iść?
co powinno się badać na takim bilansie?
Julka nie choruje wcale, więc ostatnio byliśmy na szczepieniu ostatnim wiosną i tyle… przychodni nie oglądamy no i nic nie wiem na ten temat…

sylwia i JUlka 20.01.2003

11 odpowiedzi na pytanie: bilans dwulatka?

cait Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

Bilans powinien być robiony w okolicach 2. urodzin. My idziemy 25, i też nie wiem czego się spodziewać.


Cait + Alka (15 stycznia 2003)

gwiazda Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

Właśnie dzisiaj w tej sprawie dzwoniłam do swojej przychodni. Idzie się na taki bilans jak dziecko skończy 2 latka. Musisz zapytać u siebie w przychodni kiedy masz przyjść, bo przynajmniej u nas jest tylko jeden dzień środa i trzeba się zapisać. A na takim bilnasie to wydaje mi się, że dziecko mierzą, ważą, badają, sprawdzają stan uzębienia i to wszystko porównują czy mieści się w odpowiedniej skali.

Marta i Anastazja (04.01.2003)

cat Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

Ja byłam na bilansie z Lukaszem parę dni po jego 2 urodzinach. Wiedziałam teoretycznie co będzie badane, bo przestudiowałam pod tym kątem książeczkę zdrowia (jest tam odpowiednia strona i rubryczki). Niestety rzeczywistość miała się zasadniczo nijak do tego co być powinno. Łukasz, owszem, został zmierzony, zważony, ogólnie zbadany, ale wzroku, słuchu, zębów czy ewentualnej koślawości kolan mu w ogóle nie sprawdzono. Pediatra spytała tylko o nasze osobiste obserwacje w tej materii i tyle. Ot, państwowa służba zdrowia. Mnie nie zależało tak bardzo na wnikliwości, bo dziecko i tak mam pod osobną (prywatną) kontrolą dentysty i ortopedy, ale taki olewczy stosunek lekarki “trochę” mnie wkurzył.

Kasia….

Łukasz i Karolinka [~03.03.05]

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

poszukaj w archiwum w tym kąciku, oraz w kąciku chce nawiązać kontakt z mamami w Majóweczkach 2002 – dość dużo pisałyśmy po bilansie 2-latka :))

Izka i Zuzanka (12.V.2002)

gosia-leszno Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

Ja byłam na bilansie jakos dwa tygodnie po Kuby urodzinach a to dlatego że w dzień urodzin dostał zapalenia krtani i dostawał zastrzyki, to badanie trwało bardzo króko a le sprawdziłą wszystko uzębienie, nózki, jaderka siusiaka, waga wzrost oprócz wzroku i słuchu.Fakt jest taki ze to było zrobione bardzo mechanicznie i expresowo.Pozdrawiam!!!!!

Gosia czyli (Micky) z Kuba

zabka Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

My idziemy w lutym na taki bilans i już Pani doktor przy ostatniej wizycie kazała nam zarezerwować w rejestracji 2 wizyty pod rząd, bo potrzeba będzie więcej czasu.

Pozdrawiam
Żabka i Mikołaj (13.02.03)

inti Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

pamiętam, jak rozmawiałyście duzo o tym. problem polega na tym, ze komp mi nawala i strasznie wolno chodzi internet.
ale dzięki, spróbuję i poszukam.

sylwia i JUlka 20.01.2003

inti Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

no właśnie, tak sobie myślę, ze tak właśnie bedzie w przychodni. szczególnie, ze pediatrę mamy raczej z przypadku i rzadko sie widzimy. więc na pewno się nie będzie przykładać. a my nie chodzimy nigdzie prywatnie, wiec zalezy mi raczej na miarodajnej opinii, a nie na wypełnieniu papierów.

sylwia i JUlka 20.01.2003

inti Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

może masz jakiegoś lekarza z powołania…
ja na to nawet nie liczę…pewnie 10 minut i już, przy płaczu Julki, bo pani doktor raczej niespecjalnie dba o dbore samopoczucie pacjentów.

sylwia i JUlka 20.01.2003

czarna1 Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

U nas Pani doktor mierzyła, ważyła, sprawdzała czy nózki nie są koslawe, zęby, ogólne badanie….i to wszystko

Magda i Pawełek ur. 29.11.2002

zabka Dodane ponad rok temu,

Re: bilans dwulatka?

Tak wydaje mi się że nasza Pani doktor to lekarz z powołania. Jedżę z Mikim do prywatnej kliniki, choć przychodni rejonową mam tuż za oknem, ale skorzystałam z niej tylko raz…

Pozdrawiam
Żabka i Mikołaj (13.02.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: bilans dwulatka??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
położna środowiskowa?
hej, jak to jest z poloznymi, ktore przychodza do domu po urodzeniu dziecka? czy wystarczy pojsc do najblizszej przychodni i powiedziec: "za chwile bede rodzic, prosze wyznaczyc mi osobe, ktora bedzie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
druga córeczka:)
Witajcie [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]. Ola będzie miała siostrzyczkę [img]/images/forum/icons/laugh.gif[/img]. Byliśmy z mężem wczoraj na usg i widzieliśmy dzidzię - ma 22 tyg. i 542g. Mam nadzieję, że urodzi się dużo większa niż
Czytaj dalej