Bilirubina 8,4 u miesięczniaka

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #65790

  magdzik22

  Dziewczyny, czy to wysoko? Chodzi o synka mojej kolezanki – miał w szpitalu dość silną żółtaczkę (ale go nie naświetlali), wyszedł z bilirubiną na poziomie 10,4.
  Teraz robiła badania i wyszło 8,4. Pani doktor powiedziała, że bardzo wolno spada. Dała skierowanie na badanie ogólne moczu i posiew.
  Ja zielona w sprawach żółtaczki, bo Martusia w ogóle nie miała. Oświećcie mnie trochę, plizzz.

  #837440

  kura-plemienna

  Re: bilirubina 8,4 u miesieczniaka

  Basiuta miala mega – żóltaczke. siedzialyśmy po porodzie w szpitalu prawie 2 tygodnie. Pod lampami leżala non stop z przerwami na karmienie. Nas wypuścili ze szpitala z bilirubiną dopiero poniżej 6. Ciągnela nam sie ta zóltacha jeszcze parę tygodni. U mnie pierwszorzędnym lekarstwem bylo ściąganie wlasnego mleka, gotowanie je i podawanie Basiuli. Przez tydzień.

  Anka i Basiulec z 17.12.2002  #837441

  monia26

  Re: bilirubina 8,4 u miesieczniaka

  U mojej malutkiej tez bardzo wolno spadala…jak miala 8 tygodni miala okolo 9..ale wazne ze spada, czyli uwazam, ze kolezanka nie ma czym sie przejmowac, zoltaczka fizjologiczna moze utrzymywac sie do 3 miesiecy…ale jesli ma skierowania na badania niech zrobi…nic przeciez nie traci:)

  Pozdawiamy.

  Monika & Laurcia

  #837442

  Anonim

  Re: bilirubina 8,4 u miesieczniaka

  8,4 u miesięcznego dziecka to raczej nie tak dużo. Ważne że spada.
  Nina miała bardzo przeciągającą się żółtaczkę, trwała ponad miesiąc, najwyższy poziom bilirubiny ok. 16. Norma jest do 11. Spędziłyśmy najpierw 10 dni w pierwszym szpitalu( gdzie była już naświetlana), parę dni w domku ,a potem prawie 2 tyg. w innym, była naświetlana, miała kroplówki i w końcu bilirubina zaczęła spadać. Lekarka powiedziała że jak już spada, nawet powoli ale ciągle idzie w dół to już jest lepiej.
  A badania robia po to żeby dowiedzieć się czy dziecko nie ma jakiejś infekcji która może być przyczyną takiej przedłużającej się żółtaczki.

  Monika & Nina 19.11.2003

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close