Bilirubina-poziom??

Jaki poziom bilirubiny przy żółtaczce jest poziomem z którym organizm noworodka daje sobie radę bez lekarstw i naświetlania?? Moja mała w 10 dobie ma poziom 9,2 i nic nie dostaje- czy taki poziom nie wymaga jakiegoś leczenia?? (Mała waży 4050 i 55 cm) Dodam jeszcze że w szpitalu była naświetlna profilaktycznie przez kilka godzin dziennie z przerwami na karmienie-dzięki za wszystkie informacje.

agula24 Bartosz i Olga

11 odpowiedzi na pytanie: Bilirubina-poziom??

gutek Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

Jak leżałam w szpitalu po porodzie, poznałam dziewczynę, której córeczka miała 19. Zbili do 14 i mała poszła do domku:)

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

Mój Michał miał niewiele ponad 12 jednostek i go naświetlali. Gdy się upierałam by nas wypisali do domu, bo naświetlania i tak nic nie dawałay, to mi neonatolog powiedziała, że w zasadzie mogę spokojnie wyjść na własną prośbę i nie martwić się, bo ten poziom nie jest wcale wysoki.

Michaś 09.05.04

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

norm nie znam, ale moge powiedziec, ze Szymon byl naswietalany + dostawal kroplowke na wyplukanie przy poziomie 17,8 – do domu wypisany przy 12,5 – poniewaz tendencja spadkowa sie utrzymywala

Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

,,U nas” w szpitalu nie robią nic do poziomu 13. Igo miał bodajże 13,8 więc go naświetlali. Na drugi dzień było 12 i trochę i puścili nas do domku.

O takim ,,profilaktycznym” naświetlaniu nie słyszałam…przecież żółtaczka jest chyba natrualnym zjawiskiem (do pewnego poziomu oczywiście)

U obu moich chłopców utrzymywała się do 6 tygodnia

Pozdrawiam

Gosia

I moje Cuda

Filip i Igor

beatek Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

My wyszłyśmy do domu z poziomem 12. W szpitalu Julcię naświetlali i przepajali glukozą. W domu juz nic nie robiłam tylko karmiłam piersią. Zażółcona skórka była jeszcze długi czas – około 6 tygodni.


Beata i Julcia (10.04.2005)

Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

nie znam norm, ale skoro wypisali Was do domu to pewnie poziom byl w normie i mial tendencje spadkowa… u nas żółtaczka minęła dopiero w ostatnich dniach – najwawżniejsze było ,ze zażółcenie z dnia na dzień było mniejsze…trwało długo ale obyło się bez odstawiania od piersi i przepajania… nie stresuj się – jeśli tylko maleńka nie staje się bardziej żółta to wszystko jest ok…

a Bartoszek miał żółtaczke? Krzyś nie miał i byłam w niezłym stresie że to wszystko tak długo trwa u Milenki…

Weronka, Krzyś i Milenka

agula24 Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

U mnie Bartoszek też miał przedłużoną żółtaczkę i też wtedy wydawało mi się że to długo wszystko trwałao- teraz poprostu z czystej ciekawości chciałabym poznać jakieś parametry :))

agula24 Bartosz i Olga

narcowa Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

do 12 z tendencja spadkowa…jest to wtedy zoltaczka fizjologiczna z ktora zazwyczaj wypisuje sie dzieci do domu.
Magda,Natalka

Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

Norma jest chyba do 13…ale głowy nie dam, nie pamiętam. Nina miała grubo powyżej, pędzilysmy najpierw 10 dni w jednym szpitalu (naświetlania), tydzien w domu i znowu 2 tygodnie w innym szpitalu gdzie miała kroplówke i naświetlania i żółtaczka w końcu minęła.

Monika i
Nina (2,5)

viking Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

Dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się, że Kinga z poziomem ok 12 osatała wypisana do domu.

Kinga (26.11.2005)

dora Dodane ponad rok temu,

Re: Bilirubina-poziom??

Kasia miała bardzo wysoką bilirubinę, kroplówkę, naświetlania, przepajanie glukozą, odstawienie od piersi. Wypisana po 5 dniach do domu z powodu tendencji spadkowej bilirubiny. Nam najbardziej pomogły naświetlania domowym sposobem – Kasię (w body, więc z gołymi rączkami i nóżkami) na leżaczku stawiałam na parapecie, żeby złapała troszkę światła słonecznego – codziennie na kilka minut. To była rada starszej pani doktor. I to pomogło bardzo szybko. Polecam.

Dorota+Kasia 14.02.03

Znasz odpowiedź na pytanie: Bilirubina-poziom???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Co sądzicie o Zaklinaczce???
O tej książce słyszałam dość dawno, kiedy nawet nie planowałam dziecka,gdy zaszłam w ciążę postanowiłam kupić i poczytać"Język Niemowląt" by zaspokoić swoją ciekawość.Obecnie moje dziecko ma dwa miesiące i przyznam,
Czytaj dalej
Nasze zdjęcia
DRUGIE urodziny Emilusi
Dziś obchodziliśmy drugie urodziny Emilki. Nie było wielu gości, ale było wiele zabawy i radości :-) Od rodziców pociąg ze stacją (i akcesoriami) Fisher Price - to będzie przebój najbliższych dni (i
Czytaj dalej