Ból pod piersią, przy dotyku – pomóżcie…

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #95540

  nucha

  Od dłuższego czasu, pod piersią, ale na granicy żebra, bądź pomiędzy żebrami coś mnie boli, jak dotykam. Mąż mówi, że to żebro, bo rzeczywiście jak się naciska, to tak to można odczuć. Wkurza mnie to, bo trwa już dość długo. W międzyczasie byłam na USG, dokładnie zrobione, wszystko ok. Minął rok, bolało nadal (tak jak piszę, jedynie jak dotykam, lub stanik mi się jakoś przesunie i fiżbina naciśnie, albo przy jakimś nieodpowiednim ułożeniu, przekręceniu, w każdym bądź razie przy każdorazowej możliwości zetknięcia tego miejsca z czymkolwiek) 🙁 Po tym roku, o którym tu wspomniałam, poszłam kolejny raz na usg, bo mnie to nadal denerwuje, cisza, nic (dzięki Bogu), w końcu dostałam skierowanie na prześwietlenie. Wszystko ok, czysto, nic nie widać. Boli nadal.
  Jestem juz podłamana, bo naprawdę nie mam pojęcia jakie badanie mogę jeszcze wykonać.
  Kiedyś wkładając śpiącego Olusia do łóżeczka (właśnie te około 2 lata temu), poślizgnęłam się i wylądowałam właśnie tym miejscem pod piersią, na ramie łóżeczka – mam nadzieję, że uda Wam się to wyobrazić – tak jakbym upadła na tej ramie, pierś została po stronie wewnętrznej łóżeczka – to tak obrazowo…:) Pamiętam, że ból był straszny, potem po jakimś czasie o tym zapomniałam. Czy to możliwe, że doszło do jakiegoś uszkodzenia? Słyszałam coś o mikrouszkodzeniach, ale czy to nie powinno wyjść na prześwietleniu??

  Ciągle sobie sprawdzam to miejsce, naciskam, w konsekwencji jest już momentami tak uwrażliwione, że boli mnie nawet bez dotyku 🙁
  Czytałam kiedyś o zapaleniach międzyżebrowych, już sama nie wiem czego szukać w tym Internecie 🙁 Nie doszukuję się chorób, jak to już słyszałam, ale nie jest fajnie uważać co chwila, żeby dobrze się ułożyć do spania, odpowiednio „przekręcić”, czy założyć stanik.
  Po prostu to już wkurza, bo nie jest to dla mnie normalne 🙁
  Nie dość, że te moje piersi bolą strasznie, już 2 tygodnie przed spodziewanym okresem, to jeszcze doszedł kolejny problem, nie wiem już sama, czy zależny od moich cykli, bo czasem wydaje mi się, że przed okresem boli bardziej. To poprzednie badanie USG było wykonywane długo i bardzo dokładnie, z dużym naciskiem na to miejsce, bo na to zwracałam uwagę.

  Poradzicie coś??

  #2041598

  gosik

  Niewiele poradzę, ale domyslam się jak bardzo jest to frustrujące…
  powiem tylko, że to zapalenie o którym piszesz, zapalenie mięśni międzyżebrowych miał kilka razy mój ojciec. Ból opisywał tak, że bał się że ma zawał, bolała go cała klatka i ciężko mu się oddychało. Przechodziło po iluś tam dniach, po lekach, lekarz określił to właśnie jako zapalenie mięśni międzyżebrowych. Więc to chyba nie to…  #2041599

  nucha

  Zamieszczone przez gosik
  Niewiele poradzę, ale domyslam się jak bardzo jest to frustrujące…
  powiem tylko, że to zapalenie o którym piszesz, zapalenie mięśni międzyżebrowych miał kilka razy mój ojciec. Ból opisywał tak, że bał się że ma zawał, bolała go cała klatka i ciężko mu się oddychało. Przechodziło po iluś tam dniach, po lekach, lekarz określił to właśnie jako zapalenie mięśni międzyżebrowych. Więc to chyba nie to…

  🙁
  nie wiem już sama gdzie szukać porady i pomocy 🙁

  #2041600

  aniaa-wu-gmail-com

  ten sam problem

  Witam nucha. Mam ten sam problem też pojawia się na przed okresem szczególnie zauważyłam że w połowie cyklu, zaraz po okresie ustaje na jakiś czas. Mam to już trzeci raz z rzędu. Nie wiem jak jest przyczyna objawy identyczne jak u Ciebie. Jedynie co to w sierpniu miałam zapalenie piersi – owiało mnie w górach i też bolało z tym, że nad sutkiem. Tym razem boli mnie pod samą piersią w załamaniu przy dotyku. Co wynikło w Twojej sprawie, nie wiem co robić jeszcze nie byłam u lekarza, ale chyba się wybiorę po okresie. Chyba nie muszę dodawać że się boję.:Strach:

  p.s. dawno dodałaś swój wpis ale mam nadzieje że odpiszesz

  Pozdrawiam

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close