Bóle porodowe

Mam pytanie, może głupie. Ale ja nie mam dzieci, więc mogę nie wiedzieć, jak to jest. Co powoduje ból podczas porodu. Skurcze?? Czy to, że dziecko przechodzi, bleeeeeee, przez kanał rodny. Dlaczego boli krzyż i uda??

4 odpowiedzi na pytanie: Bóle porodowe

kaska Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle porodowe

Ból porodowy najprawdopodobniej jest spowodowany niedotlenienie mięsnia macicy któr się kurczy,a zaczyna się kurczyć wtedy kiedy dzidzia da sygnał że jest gotowa przysadce mózgowej (w wielkim skrócie to wyjaśniam)która to zaczyna produkować hormon zwany oxytocyną.Podczs skurczów część przodująca obniża sie w kanale rodnym.i ciska nerwy co powoduje te niemiłe dolegliwości, schodząc jeszcze niże drazni zakończenia nerwów które odpowiedzialne są za parcie i to cała filozofia katorg porodowych poprostu czysta fizjologia 🙂 Pozdrawiam i życzę bezbolesnych porodów!!!

joannamaria1973 Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle porodowe

Jeśli o mnie chodzi to zostaje przy skurczach.Bóle parte były tak krótkie a poza tym jest to moment kiedy za chwilę zobaczysz maleństwo że ja ich niewiele odczułam.
Asia

bea-kas Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle porodowe

Helgo, przy pierwszym porodzie miałam bóle jak przy bolesnej miesiączce, przy drugim bóle kręgosłupa tak jakbym wczoraj dzwigała ogromny ciężar. Da się przeżyć. Słynne bóle parte to tak naprawdę nie bóle tylko nieprzyjemne odczucie silnego parcia na stolec. Miałaś kiedyś zatwardzenie? I kłopoty przy oddawaniu stolca? To jest mniej więcej to czego powinaś się spodziewać. Jak będziesz miała bóle kręgosłupa tzw. z krzyża to nie leż przy pierwszej fazie porodu na plecach!!!!!!!!!
Pozdrowienia. Urodziłam dwoje dużych dzieci.O bólach zapomina się natychmiast kiedy usłyszysz płacz swojego dziecka. To endorfiny. Wspaniały wynalazek matki natury.
Beata.

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Bóle porodowe

mnie dodatkowo bolało jak mały zaczął się obniżać już przy pełnym rozwarciu – nacisnął mi główką na jakieś nerwy i poczułam jakby tysiące szpilek wbijało mi się w kręgosłup – bolesne jak diabli ale trwało tylko parenaście sekund.. a bóle parte to rzeczywiście coś kompletnie innego. mniej bolesne od skurczy, po prostu zupełnie inne.
A.

Znasz odpowiedź na pytanie: Bóle porodowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
morfologia do czarnej
Cześć.Dopiero dziś przeczytałam o wynikach twojej Ewy i wyniki ma podobne do mojego Michałka , gdy przeniosłam się do innej przychodni pediatra wziąl się ostro za leczenie i podaję małemu
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jedzenie spanie i co dalej?
No właśnie , moj maluch ma 3 miesiące poza spaniem i jedzeniem i spacerem jak powinien wyglądać jego dzień? Noszę go na rękach, kładę do fotelika a przed nim grzechotki ale
Czytaj dalej