Bóle porodowe

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #8508

  helga

  Mam pytanie, może głupie. Ale ja nie mam dzieci, więc mogę nie wiedzieć, jak to jest. Co powoduje ból podczas porodu. Skurcze?? Czy to, że dziecko przechodzi, bleeeeeee, przez kanał rodny. Dlaczego boli krzyż i uda??

  #143935

  kaska

  Re: Bóle porodowe

  Ból porodowy najprawdopodobniej jest spowodowany niedotlenienie mięsnia macicy któr się kurczy,a zaczyna się kurczyć wtedy kiedy dzidzia da sygnał że jest gotowa przysadce mózgowej (w wielkim skrócie to wyjaśniam)która to zaczyna produkować hormon zwany oxytocyną.Podczs skurczów część przodująca obniża sie w kanale rodnym.i ciska nerwy co powoduje te niemiłe dolegliwości, schodząc jeszcze niże drazni zakończenia nerwów które odpowiedzialne są za parcie i to cała filozofia katorg porodowych poprostu czysta fizjologia 🙂 Pozdrawiam i życzę bezbolesnych porodów!!!  #143936

  joannamaria1973

  Re: Bóle porodowe

  Jeśli o mnie chodzi to zostaje przy skurczach.Bóle parte były tak krótkie a poza tym jest to moment kiedy za chwilę zobaczysz maleństwo że ja ich niewiele odczułam.
  Asia

  #143937

  bea-kas

  Re: Bóle porodowe

  Helgo, przy pierwszym porodzie miałam bóle jak przy bolesnej miesiączce, przy drugim bóle kręgosłupa tak jakbym wczoraj dzwigała ogromny ciężar. Da się przeżyć. Słynne bóle parte to tak naprawdę nie bóle tylko nieprzyjemne odczucie silnego parcia na stolec. Miałaś kiedyś zatwardzenie? I kłopoty przy oddawaniu stolca? To jest mniej więcej to czego powinaś się spodziewać. Jak będziesz miała bóle kręgosłupa tzw. z krzyża to nie leż przy pierwszej fazie porodu na plecach!!!!!!!!!
  Pozdrowienia. Urodziłam dwoje dużych dzieci.O bólach zapomina się natychmiast kiedy usłyszysz płacz swojego dziecka. To endorfiny. Wspaniały wynalazek matki natury.
  Beata.

  #143938

  ankalenka

  Re: Bóle porodowe

  mnie dodatkowo bolało jak mały zaczął się obniżać już przy pełnym rozwarciu – nacisnął mi główką na jakieś nerwy i poczułam jakby tysiące szpilek wbijało mi się w kręgosłup – bolesne jak diabli ale trwało tylko parenaście sekund.. a bóle parte to rzeczywiście coś kompletnie innego. mniej bolesne od skurczy, po prostu zupełnie inne.
  A.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close