Brak mi tchu

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #7683

  smoki

  Po prostu nie mogę oddychać. Mam niesamowicie płytki oddech. Bardzo nieprzyjemne uczucie.
  Czy to kiedyś mija?
  Jestem w 13 tygodniu
  Smoki

  #135851

  monikaj

  Re: Brak mi tchu

  Nie przejmuj sie ja jestem w 12 tygodniu i mi tez to sie teraz bardzo czesto zdarza i chyba nie bedzie to mijac a stanie sie czestsze, staraj sie wiecej odpoczywac.  #135852

  cez

  Re: Brak mi tchu

  Oj z tym oddechem, to może być różnie! Z całą pewnością może być również płytki w trzecim trymestrze – trzeba będzie się przyzwyczaić. Ja jestem teraz w 14-tym tyg. i dostaję bardzo szybko zadyszki. Chwilami oddycham dosłownie jak zziajany pies! Mam termin na 15.09.02. – a Ty?

  #135853

  smoki

  Re: Brak mi tchu

  Ja mam termin na 9.09.
  Lekarz powiedział, że te kłopoty z oddechem to może być ucisk macicy na jakieś naczynia krwionośne. Jakoś zaczynam się powoli przyzwyczajać.

  #135854

  gosiek

  Re: Brak mi tchu

  ja bardzo obawiałam się kłopotów z oddychaniem, bo cierpię na astmę, a jeszcze gdyby w ciąży dopadały mnie ataki lub gdyby nastąpiło spłycenie oddechu- były by niezłe problemy, a tu…..nic.
  na czas ciąży astma usnęła- przez te 33 tygodnie nie miałam żadnego ataku, żadnych duszności, ciąża działa jak najlepsze lekarstwo, przynajmniej w moim wypadku. a co do pomocy w sytuacjach dusznych- spróbuj kilku ćwiczeń oddechowych, najlepiej oddychaj przeponowo, ćwicz te oddechy często, jak najczęściej. najlepiej na leżąco połóż sobie dłonie na brzuchu i w momencie wdechu wyrzucał brzuch do góry, wydech powinien być dłuższy i spokojniejszy. Dobry rezultat daje również oddychanie z rękami podniesionymi do góry, również stosuj oddech przeponowy. Możesz lekko wychylić się za okno, uważając byś nie wypadła- wtedy też staraj się oddychać przeponowo. Dużo spaceruj, nie przemęczaj się, i co najważniejsze kontroluj oddech- można się tego nauczyć, efekt poprawy już po kilku głębszych /oddechach oczywiście 🙂 /
  pozdrawiam i trzymam kciuki.

  #135855

  smoki

  Re: Brak mi tchu

  Spróbuję! I dziekuje!
  smoki

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close