BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #69884

  Anonim

  Pytanie jak w tytule. Właśnie przed chwilką wyczytałam na ulotce że: „Bromergonu nie należy stosować we wczesnej ciąży”…
  Wczoraj dowiedziałam sie o swojej ciąży – bardzo długo się staraliśmy, przeszłam sporo badań – m.in. miałam zbyt wysoką prolaktynę – stąd od kilku miesięcy brałam bromergon. Teraz, kiedy sie udało – nie wiem czy nadal powinnam go brać, czy moze jednak odstawić.
  Jak to było u Was? Czy któraś brała go pomomo ciąży? Wiem że prolaktyna lubi skakać, więc boje się że jak go odstawię to nie będzie za dobrze.

  A tak wogóle to prawdopodobnie będę majowką 2006 – to wg moich obliczeń – ale po wizycie u gina oficjalnie się z Wami przywitam i dołączę do Waszego grona.

  Pozdrawiam przyszłe mamusie 🙂

  olcia

  #899356

  ika

  Re: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy n

  Witaj
  za wysoka prolaktyna to nie tylko problemy z zajściem w ciazę ale czesto też przyczyna poronień. Niektórzy lekarze zalecają branie bergamonu do 12 tygodnia ciazy. Jedna z dziewczyn z kącika poronienia w swojej szczesliwej 3 ciązy właśnie bergamon brała. Poproszę ja by się wypowiedziała w tym kąciku byś miała jakieś rozeznanie. Moze też powie jak długo go brała.
  Gratuluje serdecznie ciaży i życzę absolunie spokojnych 40tygodni z samymi wspaniałymi wiadomosciami
  Pozdrawiam serdecznie

  ika i Igor 01.04.2004  #899357

  bibitka

  Re: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

  Zdecydowanie odradzam odstawiać Bromergan na własną rękę. Ja też miałam wysoką prolaktynę i brałam ten lek. Jak zaszłam w ciążę to jeszcze go jakiś czas brałam a potem lekarz wycofywał mi zmniejszając dawkę. Powiedział, że gdybym odstawiła nagle ten lek to mogłoby dojśc do poronienia. Tak więc idź do lekarza i się z nim skonsultuj.
  Pozdrawiam i życzę zdrowej fasolki.
  Małgosia

  #899358

  violes

  Re: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

  Hej

  Po pierszwe absolutnie niemożesz odstawic bromergonu sama !!! o tym co , kiedy i jak powinien zadecydowac Twój gin.
  Po drugie : brałam bromergon do około 16 tyg. ciąży ,tak ustalił mi mój gin ,ponieważ była to moja trzecia ciąża chcieliśmy aby wreszcie dotrwała do końca.Dzieciątko urodziło się zdrowe i teraz właśnie stoi koło mnie i uroczo się usmiecha :-)))
  Po trzecie : producent tego leku niema kasy na to żeby móc na leku napisać że mogą go brać kobiety w ciąży ,bo to ponoć sporo kosztuje.

  To tyle jesli chodzi o ten lek,jesli masz więcej pytań chętnie odpowiem 🙂 Napewno po wizycie u gina będziesz spokojniesza .A póki co niepozostaje mi nic jak tylko pogratulować i życzyć spokojnych, zdrowych , bezstresowych 9 miesięcy :-))))

  pozdrawiamy
  violes + Natalcia 11.12.04

  #899359

  Anonim

  Dziękuję za odpowiedzi

  Dziękuję Wam dziewczyny – jestem spokojniesza i biore dalej bromek – a na pierwszej wizycie pogadam o tym z ginem.
  Dziekuje równiez za gratulacje 🙂
  Pozdrawiam przyszłe mamusie :)))

  olcia

  #899360

  agnienia

  Re: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

  Ja też się długo leczyłam w związku z prolaktyną i długo się staraliśmy. Bromergon trzeba brać na początku ciąży! – jak się ma z tym kłopoty. Ja brałam do 8 tyg. i stopniowo zmniejszałam dawkę. O wszystkim musi zdecydować lekarz.
  Na pocieszenie napiszę Ci, że wcześniej brałam inny lek – norprolac i w ciąży lekarka zmieniła mi na Bromergon bo powiedziała że on jest najlepiej zbadany jeżeli chodzi o używanie w ciąży – rodzą się zdrowe dzieci. Teraz jestem w 25 tyg. i jak na razie wszystko w porządku.
  Pozdrawiam

  Agniecha75

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close