BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

Pytanie jak w tytule. Właśnie przed chwilką wyczytałam na ulotce że: “Bromergonu nie należy stosować we wczesnej ciąży”…
Wczoraj dowiedziałam sie o swojej ciąży – bardzo długo się staraliśmy, przeszłam sporo badań – m.in. miałam zbyt wysoką prolaktynę – stąd od kilku miesięcy brałam bromergon. Teraz, kiedy sie udało – nie wiem czy nadal powinnam go brać, czy moze jednak odstawić.
Jak to było u Was? Czy któraś brała go pomomo ciąży? Wiem że prolaktyna lubi skakać, więc boje się że jak go odstawię to nie będzie za dobrze.

A tak wogóle to prawdopodobnie będę majowką 2006 – to wg moich obliczeń – ale po wizycie u gina oficjalnie się z Wami przywitam i dołączę do Waszego grona.

Pozdrawiam przyszłe mamusie 🙂

olcia

5 odpowiedzi na pytanie: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

ika2005-08-28 13:38:20

Re: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy n

Witaj
za wysoka prolaktyna to nie tylko problemy z zajściem w ciazę ale czesto też przyczyna poronień. Niektórzy lekarze zalecają branie bergamonu do 12 tygodnia ciazy. Jedna z dziewczyn z kącika poronienia w swojej szczesliwej 3 ciązy właśnie bergamon brała. Poproszę ja by się wypowiedziała w tym kąciku byś miała jakieś rozeznanie. Moze też powie jak długo go brała.
Gratuluje serdecznie ciaży i życzę absolunie spokojnych 40tygodni z samymi wspaniałymi wiadomosciami
Pozdrawiam serdecznie

ika i Igor 01.04.2004

bibitka2005-08-28 13:57:06

Re: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

Zdecydowanie odradzam odstawiać Bromergan na własną rękę. Ja też miałam wysoką prolaktynę i brałam ten lek. Jak zaszłam w ciążę to jeszcze go jakiś czas brałam a potem lekarz wycofywał mi zmniejszając dawkę. Powiedział, że gdybym odstawiła nagle ten lek to mogłoby dojśc do poronienia. Tak więc idź do lekarza i się z nim skonsultuj.
Pozdrawiam i życzę zdrowej fasolki.
Małgosia

violes2005-08-28 14:25:04

Re: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

Hej

Po pierszwe absolutnie niemożesz odstawic bromergonu sama !!! o tym co , kiedy i jak powinien zadecydowac Twój gin.
Po drugie : brałam bromergon do około 16 tyg. ciąży ,tak ustalił mi mój gin ,ponieważ była to moja trzecia ciąża chcieliśmy aby wreszcie dotrwała do końca.Dzieciątko urodziło się zdrowe i teraz właśnie stoi koło mnie i uroczo się usmiecha :-)))
Po trzecie : producent tego leku niema kasy na to żeby móc na leku napisać że mogą go brać kobiety w ciąży ,bo to ponoć sporo kosztuje.

To tyle jesli chodzi o ten lek,jesli masz więcej pytań chętnie odpowiem 🙂 Napewno po wizycie u gina będziesz spokojniesza .A póki co niepozostaje mi nic jak tylko pogratulować i życzyć spokojnych, zdrowych , bezstresowych 9 miesięcy :-))))

pozdrawiamy
violes + Natalcia 11.12.04

2005-08-28 18:07:26

Dziękuję za odpowiedzi

Dziękuję Wam dziewczyny – jestem spokojniesza i biore dalej bromek – a na pierwszej wizycie pogadam o tym z ginem.
Dziekuje równiez za gratulacje 🙂
Pozdrawiam przyszłe mamusie :)))

olcia

agnienia2005-08-29 20:43:52

Re: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie?

Ja też się długo leczyłam w związku z prolaktyną i długo się staraliśmy. Bromergon trzeba brać na początku ciąży! – jak się ma z tym kłopoty. Ja brałam do 8 tyg. i stopniowo zmniejszałam dawkę. O wszystkim musi zdecydować lekarz.
Na pocieszenie napiszę Ci, że wcześniej brałam inny lek – norprolac i w ciąży lekarka zmieniła mi na Bromergon bo powiedziała że on jest najlepiej zbadany jeżeli chodzi o używanie w ciąży – rodzą się zdrowe dzieci. Teraz jestem w 25 tyg. i jak na razie wszystko w porządku.
Pozdrawiam

Agniecha75

Znasz odpowiedź na pytanie: BROMERGON we wczesnej ciąży – można brać czy nie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
wrazliwe sutki?
pytam was jakby na zapas, bo potem to roznie moze byc[img]/images/forum/icons/wink.gif[/img] dziewczyny jak sobie poradzic z wrazliwymi sutkami?macie jakies dobre sposoby?jakies kremy albo masci? to jest rzecz, ktora najbardziej mnie przeraza w
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Ja rozwiązać problem?
Mam problem z ustaleniem zasad dotyczących przejścia z urlopu macierzyńskiego płatnego na bezpłatny. U mnie w gminie twierdzą,że Zus płaci pracodawca i daje mi zgodę na taki urlop, a koleżanka,
Czytaj dalej