brudna cipka – pomóżcie

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #49606

  mika17

  Dziewczyny!!!
  Dzisiaj zauważyłam w cipce mojej dwutygodniowej córci (pod wargami sromowymi) jakąś wydzielinę i nie wiem co to jest. Czyściłam jej pupę i cipkę po przewijaniu i stwierdziłam, że chyba dostała się tam kupka. Zajrzałam głębiej (wcześniej nie odchylałam warg sromowych tak bardzo). Nie wiem co to jest. Może to jakaś wydzielina ochronna? Starałam się to wyczyścić, ale nie mogłam. Myślałam, że mi się uda podczas kąpania – nic z tego. To ma kolor żółtawo – kremowy, więc może to kupka z resztkami maści na odparzenia, sama nie wiem. Poradźcie – wyczyścić, czy nie (może tak powinno być.

  #638990

  joanna82

  Re: brudna cipka – pomóżcie

  U mojej córeczki też tak jest i to od początku. Położna kazała tylko lekko rozchylić wargi sromowe i delikatnie czyścić gazikiem i przegotowaną wodą. Myślę że to coś ochronnego i z czasem jest tego coraz mniej. A lekko przemywam jej cipeczke po kazdej kupce oraz przed kąpielą i rano jak ją przebieram.
  Pozdrawiam

  Asia i Natalka (12.06.04)  #638991

  joanna-mal

  Re: brudna cipka – pomóżcie

  Polecam stosowanie patyczka kosmetycznego nawilżonego przygotowaną woda lub solą fizjologiczną.
  Ja tak robiłam.

  pozdr

  Asia, Mati (8 l) i Emilka 2.12.03

  #638992

  pikpok

  Re: brudna cipka – pomóżcie

  Dziewczynki mają coś w rodzaju bariery ochronnej, radziłabym nie przesadzać z tym czyszczeniem, pielęgniarki często opowiadają o tym, że w szpitalach leżą małe dzieci z grzybicą pochwy właśnie z powodu przesadnej higieny a nie jej braku.

  Aga i Olo 11.01.2002

  http://wieland.webpark.pl/
  #638993

  mania

  Re: brudna cipka – pomóżcie

  Zgadzam się z pikpok. moja połozna powiedziała mi że mam Marysię normalnie myć tzn jeżeli do cici dostanie się kał to go zmyc a śluz zostawić w spokoju. Teraz Marysia ma prawie pół roku i po śluzie już dawno nie ma śladu, tak ma być i już!!

  Marzenka i Marysia ur16.01.2004

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close