Butelka na dobranoc u cycowej dzidzi

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #65518

  madzia78

  Pomóżcie mi drogie mamusie, bo od myślenia nad tym dostaję kręćka!!

  Może któraś z Was wie jak przyzwyczaić 7 miesięczne dziecko do picia butli z kaszką na dobranoc?
  Poczyniłam już ku temu pewne kroki, a mianowicie nauczyłam córcię jeść z butli W DZIEŃ i znalazłam smak kaszki jaki lubi. Mała zasypia ok. 20.00 i budzi się ok. 21.30 na cycowanie. I właśnie podczas tej pobudki chciałam dać jej butlę. Może być do tego cycek na dokładkę. Problem w tym, że w nocy mała się buntuje i chce tylko cyca!! Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie to, że tego cyca chce coraz częściej (co 1-2 godziny!!). Może gdyby się najadła kaszką to spałaby lepiej? I ja też bym wreszcie odsapnęła!!!
  Dodam jeszcze, że pięknie je łyżeczką w ciągu dnia zupki i kaszki na gęsto, ale w środku nocy łyżeczka na pewno odpada!!!

  Magda i Karolinka (10.10.04r.)

  #834623

  ika

  Re: Butelka na dobranoc u cycowej dzidzi

  Ech .. słabo to widzę
  Nie tyle przyzwyczajenie do butelki bo to się da zrobic ( mnie udało sie w ciągu miesiąca)
  ale to budzenie sie często
  U nas potem było coraz czesciej i częściej – nawet co 40 minut. W końcu zbuntowałam sie i nauczyłam małego spac. dzięki temu z 10 karmień zeszłam do 3 w nocy ( 22 ( wtedy dostaje butlę z kleikiem na moim mleku) 3 i 5 – 6 rano.
  A jak podawąłam butlę? na przemian pierś i podsuwałam butelkę z bardzo rzadkim kleikiem, potem jak się przekonał do butelki coraz bardziej zagęszczałam kleik. ( nie obyło się bez pretensji, ale.. udało sie)Teraz wypija koło 200 ml kleiku kukurydzianego na noc.
  pozdrawiam ciepło iu życzę sukcesów

  ika i Igor 01.04.2004  #834624

  madzia78

  Re: Butelka na dobranoc u cycowej dzidzi

  No 3 pobudki jestem w stanie znieść!!! Jakbyś mogła jeszcze trochę przybliżyć mi sprawę zasypiania to byłabym wdzięczna…
  Ja po 3 dniach obserwacji córci stwierdziłam, że dla niej cycuś = spanie, więc zaczynam kumać skąd te pobudki!! Czy u Ciebie było podobnie?? Czy uczyłaś zasypiać metodą zaklinaczki czy jakoś inaczej?

  Magda i Karolinka (10.10.04r.)

  #834625

  ika

  Re: Butelka na dobranoc u cycowej dzidzi

  Tak metodą zakinaczki. Podnieś – połóż.
  Nie powiem na poczatku było wiele płaczu i wyrzutów sumienia, ze znęcam się nad dzieckiem( ale zostawienie go płaczącego w pokoju samego wg metody ” uśnij wreszcie” wydawało mi się jeszcze bardziej brutalne. I pierwsza noc była do bani – bo po 2 godz nieustannego odkładania do łóżeczka skrzypiał mi kręgosłup, brakowało cierpliwości a Młody miał w nosie proponowaną wodę. Ale za to juz następna noc była lepsza a kolejne niemal wzorcowe. Szkoda, ze po miesiącu kiedy wychodziły zęby kolejne nieco poluźniłam wodze i Igor znów śpi z nami od 3 nad ranem, ale co tam, ja to lubię. Jeśli potrzebujesz dokładniejszego opisu metody to postaram Ci się go opisać – zmodyfikować pamiętaj zawsze warto dla sibei i dziecka tak by było jak najlepiej.
  pozdrawiam ciepło

  ika i Igor 01.04.2004

  #834626

  madzia78

  Re: Butelka na dobranoc u cycowej dzidzi

  Metodę zaklinaczki znam i z powodzeniem ją stosowałam, od czasu gdy Karolka miała 3 miesiące. Niestety przydarzył nam się pobyt w szpitalu jak miała 6 miesięcy i tam karmiłam ją na śpiąco, bo inaczej nic by nie jadła!! Tak się uzależniła od cycusiania… Były to co prawda “tylko” 4 dni, ale nabruździły nam porządnie. Znerwicowane dziecko potrzebowało mojej stałej obecności po powrocie do domu. No a troskliwa mamusia dawała cyca na każde zawołanie…

  Chyba wracamy do zaklinania… ale najpierw muszę się nastawić psychicznie…

  Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź! Trzymaj kciuki za moje zaklinanie!!!

  Magda i Karolinka (10.10.04r.)

  #834627

  ika

  Re: Butelka na dobranoc u cycowej dzidzi

  Trzymam kciuki, podobno drugi raz idzie łatwiej
  No i podobno dzieci półroczne moga juz przesypać cąła noc bez jedzenia.. Ale Igor mimo, że już ponad roczny nadal jednak woli coś przekąsić

  ika i Igor 01.04.2004  #834628

  madzia78

  Re: Butelka na dobranoc u cycowej dzidzi

  U nas jakoś wtedy było bardzo łatwo. Teraz mała jest bardziej kumata, ale dobrze, że chociaż nie boi się łóżeczka!!
  Planujemy akcję na ten weekend.
  Pozdrawiam!
  Dziękuję Ci jeszcze raz!!!!

  Magda i Karolinka (10.10.04r.)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close