Byłam na USG.

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #33943

  inka-24

  Byłam na USG w czwartek (04.12.03r.). Okazuje się, że moje torbiele, o których pisałam Wam na początku września – wyniosły się, nie ma ich!!! :0)))))
  Był to 13 d.c. i miałam nadzieje, że lekarz będzie mógł mi powiedzieć, że zanosi się na owu, ale niestety – powiedział, że narazie nie można nic powiedzieć, ale pocieszył mnie, że na przykład za trzy dni wszystko może się zdarzyć!!!

  Jak myślicie? Skoro nie mam już tych podłych torbieli i biorę Clo na wznowienie owu, a poza tym miałam kiedyś robioną ocene cyklu i wtedy owu była – to chyba teraz wróciła?
  (Przez te torbiele we wrześniu nie było owu.)

  Ponadto moje cykle trwają przeważnie 30 dni, więc chyba to normalne, że 13d.c. to jeszcze nie było owu?
  Przy takiej długości cykli kiedy mogę mieć owu – jak myślicie?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

  „Kawa Inka”;0)

  #445908

  marti1

  Re: Byłam na USG.

  Inka,

  Bardzo się cieszę, że torbiele się wynisoły!!!
  Jeżei chodzi o owu to przy cyklach 30 dniowych owu powinna się poajwić około 16 dc ale wiesz, ja mam cykle 32 dniowe i okazało się, że owu mam w 15 dc więc wiem, ze bywa różnie.
  Rozumiem, że lekarz nie mógł wiele powiedzieć w 13 dc jezeli chodzi o to czy odbedzie się owu….ale powiedział ile na razie mają pęcherzyki? Ja miałam w 12 dc pęcherzyk wiodący 15 mm i owu w 15 dc. Pęcherzyk rośnie jakieś 2 mm na dobę ale bywa różnie…
  Owu na pewno Ci wróci jak nie ma torbieli…nie martw się..jeżeli nawet nie w tym cyklu to już od następnego ale w tym ciągle trzymam kciuki!!!!

  Marti z aniołkiem i wielką nadzieją  #445909

  inka-24

  Re: Byłam na USG.

  Dzięki za odpowiedź i pocieszenie!
  Widzę, że trochę się orientujesz, więc napiszę Ci coś więcej o wyniku tego USG:
  Niestety nie było u mnie wiodącego pęcherzyka, ale na prawym jajniku widoczne były pęcherzyki o śr. do 12mm.
  Endometrium o szer. 7mm.
  Czy to rokuje owu?

  Mam nadzieję…

  „Kawa Inka”:0)

  P.S. Proszę odpowiedz, jeśli coś wiesz.

  #445910

  marti1

  Re: Byłam na USG.

  Inka..

  To rokuje owu!!! 12 mm jest ok i którys na pewno podrośnie do tych „wymaganych” 20 mm. Spodziewałabym się owu za jakieś 3 – 5 dni. Endo na razie ok…do owu powinno podrosnąć do 8-9 mm a to już wystarczy dla dzidziusia.

  Wszystko na dobrej drodze! Moge tylko powiedzieć do roboty!

  Marti z aniołkiem i wielką nadzieją

  #445911

  inka-24

  Re: Byłam na USG.

  Dzięki! Przywracasz mi wiarę w to, że może w końcu się udać!!!
  Dziś 17d.c., bo na USG byłam w czwartek, więc mam nadzieję, że moje nadzieje są jak najbardziej słuszne?

  A od wczoraj mrowieją mi piersi. Mam nadzieję, że to dobry znak!
  I szczerze dziwi mnie to bo biorę Bromergon na obniżenie prolaktyny i z tego, co wiem to ten lek jest również na zespół napięcia przedmiesiączkowego, więc te moje piersiątka nie powinny już teraz mi dokuczać! A ponieważ biorę go już trzeci cykl i w poprzednich cyklach nie odczuwałam nic podobnego. Bolały mnie owszem, ale dopiero dwa dni przed @. Oczywiście nie nastawiam się zbytnio, żeby potem nie rozczarować się.

  Jeszcze raz pozdrawiam.

  „Kawa Inka”:0)

  #445912

  betsi

  Re: Byłam na USG.

  Wszystko przed Tobą! Ja miałam w 17 dniu i tak szczęśliwie że po roku starań udało się i już jestem w 11 tygodniu. Tobie też tego życzę.

  Udało się, jest kruszynka!!!
  Betsi  #445913

  dosiam

  Re: Byłam na USG.

  To jeszcze ja się wtrącę.
  Jak w 13dc pęcherzyk największy miał 12 mm, to w 17 dc powinien mieć około 20mm, więc uważam, że powinnaś znowu mieć zrobione usg, żeby stwierdzić czy pęcherzyk pękł, czy może trzeba coś podać na pęknięcie, no i najważniejsze, żebyście wiedzieli kiedy się przytulać. Napisz od którego dnia brałaś Clo i w jakich dawkach. Może w następnym cyklu (oby nie trzeba było) lekarz powinien dać Ci Clo nieco wcześniej, np. od 3 dc, wtedy i owu byłaby wcześniej. Mój dr twierdzi, że owulacja powinna wystąpić przed 20 dc, a pęcherzyk nie powinien przerosnąć.

  temperaturki dosi

  #445914

  inka-24

  Re: Byłam na USG.

  Clo biorę od 2d.c. do 7d.c. w dawce po 2 tabletki dziennie.

  #445915

  dosiam

  Re: Byłam na USG.

  To rzeczywiście wcześnie. WIesz, a może u Ciebie by się sprawdziło to samo co u mnie stosuje dr. Ja w poprzednim cyklu brałam Clo w 3, 4 , 5 dc, w 6dc na usg stwierdził, że mam zrobić dzień przerwy, czyli następne Clo brałam 7dc i 9dc. ( 9 dc miałam znów robiony monitoring i dr stwierdził, że dzięki tym przerwom pęcherzyki ładniej rosły). Tylko, że to wszystko zależy od lekarza. Ja też brałam po 2 tabl. Mam nadzieję, że w tym cyklu nie zwiększy mi na 3…

  temperaturki dosi

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close