ccsvi a stwardnienie rozsiane

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #108791

  zuzel

  Czy ktoś z Was lub Waszych bliskich chorych na SM poddał się udrożnieniu żył
  szyjnych za pomocą angioplastyki balonowej lub poprzez wszczepienie
  stentu?
  Jeśli tak, to w jakim ośrodku (Katowice, Tychy, Grodzisk Maz., Warszawa)?
  Jakie są efekty – odczucia po zabiegu? Pomogło czy się pogorszyło?

  Jeśli nie, to czemu się nie zdecydował?

  Wiem, że nie ma lekarstwa na ta chorobę, ale wiem też że można ulżyć pacjentowi i niektóre objawy można zredukować. Czy znacie kogoś komu pomógł inny sposób leczenia? Czytałam o krioterapii, odpowiedniej diecie i oczywiście leczeniu farmakologicznym. Wiem, że jednym pomaga, innym nie, ale chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.

  Wiem, że są osobne fora temu poświęcone, przeczytałam chyba wszystkie polskojęzyczne 😉 ale mało znajduję tam przypadków podobnych do „mojego” (kobieta lat 52, EDSS 6,5), dlatego pomyślałam, że zapytam też tu.
  Czytałam, że angioplastyka najbardziej pomaga ludziom młodym, z mniejszym stopniem zaawansowania choroby no i dlatego zastanawiamy się czy jest sens iść na ten zabieg, zwłaszcza że statystyki mówią, że mniej więcej 50% pacjentów odczuło poprawę, 15% pogorszenie, a pozostali nie zauważyli zmian.

  Za wszystkie opinie będę wdzięczna.

  #4610713

  agatha1963

  Re:

  Witam!

  AMEDS z Grodziska opublikował raport, w którym znajdziesz szczegóły dotyczące angioplastyki i jej efekty. Mam nadzieję, że pomoże Ci rozwiać wątpliwości 🙂

  Raport znajdziesz tutaj:

  Ostatnio też w Polsacie leciał reportaż na ten temat: Pokazują tutaj osobę, która nie jest młoda, więc wydaje mi się, że nie ma co sugerować się wiekiem, trzeba przejść badania i na tej podstawie ocenić czy zabieg warto przeprowadzać czy nie.

  Pozdrawiam!

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close